Zielony Górny Śląsk - Podróże z Botanikiem

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę na Górny Śląsk. Złamiemy stereotypy, Górny Śląsk jest naprawdę zielony i wart odwiedzenia.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

W programie wycieczki:

  • Palmiarnia Miejska w Gliwicach - jeden z najpiękniejszych i najciekawszych obiektów nie tylko na Górnym Śląsku, ale i w Polsce. W kilku ogromnych szklarniach na powierzchni około 2 tysięcy metrów kwadratowych zgromadzono okazy ponad 5600 roślin z całego świata. Pierwsze szklane pawilony powstały tu pod koniec XIX stulecia. Całość podzielona jest na 5 pawilonów tematycznych: rośliny użytkowe, tropiki, sukulenty, pawilon historyczny i akwarystyczny.Ekspozycję uzupełniają małe mostki, strumyki i miniaturowe wodospady.
  • Zespół parkowo-pałacowy w Pławniowicach - główna siedziba rodziny Ballestrem, śląskich magnatów przemysłowych, zbudowana w stylu neorenesansu holenderskiego pod koniec XIX wieku. W skład kompleksu wchodzi także tzw. Pałac Kawalera oraz zabudowania gospodarcze. Wokół pałacu rozciąga się wspaniały park krajobrazowy.
  • Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie – Oprócz walorów estetycznych i rekreacyjnych miejsce to służy edukacji ekologicznej. Ogród składa się z dwóch części: Ogrodu Żółtego i Czerwonego połączonych 2 kilometrową ścieżką edukacyjną prowadzącą pośród lasów, zakrzewień, łąk i pól, przez teren niezwykle cenny pod względem przyrodniczym i charakteryzujący się bardzo bogatą bioróżnorodnością.

Cena zawiera:

  • przejazd busem, opłaty drogowe i parkingowe
  • opiekę przewodnika
  • bilety wstępu do Palmiarni i parku przy Pałacu w Pławniowicach


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor