Budapeszt i Północne Węgry

4 dniowa wycieczka na Węgry, w programie: bajkowe jaskinie w Aggtelek,
Budapeszt i Eger najpiękniejsze miasta Węgier, pałac w Gödöllő,
ulubione przez artystów Szentendre oraz centrum węgierskiego katolicyzmu Esztergom

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych. Przejazd do położonego na pograniczu słowacko-węgierskim Parku Narodowego Aggtelek. Park ten ze względu na bogactwo zachowanych form skalnych oraz specyficzne warunki naturalne panujące na jego terenie został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W programie zwiedzanie Jaskini Baradla, która jest największą, najdłuższą i jedną z najpiękniejszych grot na Węgrzech; w trakcie zwiedzania kilkuminutowy koncert prezentujący niezwykłe możliwości akustyczne jednej z komór. Przerwa na posiłek (we własnym zakresie), następnie przyjazd do Egeru. Spacer po pięknym barokowym miasteczku, zwanym często „węgierskim Krakowem”, w programie: klasycystyczna bazylika, turecki minaret, zamek, kościół Minorytów, Plac Dobo. Wieczorem wizyta w Dolinie Pięknej Pani, której główną atrakcją są liczne winiarnie, gdzie można degustować różne gatunki win z rejonu Egeru. Obiadokolacja z degustacją wina i muzyką, nocleg w Egerze.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Gödöllő, zwiedzanie letniej rezydencji Franciszka Józefa, cesarza Austrii i króla Węgier oraz cesarzowej Sissi. Przejazd do Budapesztu. Wjazd na wzgórze Gellerta, panorama miasta. Obiadokolacja i nocleg w Budapeszcie. Wieczorem rejs statkiem po Dunaju.

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Budapesztu, W programie m.in. Parlament (z zewnątrz), Wzgórze Zamkowe na którym znajduje się najstarsza część miasta wraz z Zamkiem Królewskim, Basztami Rybackimi, Kościołem św. Macieja, trzech najsłynniejszych mostów Budapesztu: Most Wolności, Most Łańcuchowy i Most Elżbiety, Bazyliki, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia Węgrów – zasuszona dłoń króla św. Stefana. Czas wolny na ulicy Vaci, która tętni życiem 24 godziny na dobę, jest tu mnóstwo restauracji i sklepów z pamiątkami. Przejazd na Plac Bohaterów, możliwość zwiedzania Muzeum Sztuk Pięknych. W zbiorach Muzeum znajdują się dzieła m.in. Leonarda da Vinci, Rembrandta, Rafaela, Dürera, a także impresjonistów francuskich i malarzy XX wieku, oraz rzeźby Rodina, Thorvaldsena i Meuniera lub spacer po parku Varosliget, obiadokolacja i nocleg w Budapeszcie.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Szentendre, malowniczego miasteczka położonego na zboczach naddunajskich wzgórz. Miasteczko przypomina polski Kazimierz nad Wisłą. Wąskie i kręte uliczki, piękne kościółki, małe i nastrojowe kafejki oraz piękny pasaż wzdłuż brzegu Dunaju nadają mu niepowtarzalny charakter, następnie przejazd do Esztergom, będącego kolebką węgierskiego katolicyzmu. Górująca nad miasteczkiem Bazylika - arcydzieło węgierskiego klasycyzmu jest największą świątynią na Węgrzech. Dalsza podróż w kierunku Polski, przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem lub busem
  • 1 nocleg w Egerze, pok. 2 i 3-os z łazienkami
  • 2 noclegi w Budapeszcie w pokojach 2 i 3-os z łazienkami
  • wyżywienie: 3 śniadania i 2 obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i kosztów przewodników lokalnych, rejsu statkiem po Dunaju – ok. 9000 HUF
  • kolacja z degustacją wina – 16 Euro (płatne u pilota)
  • dopłata do pokoju 1-os – 180 zł
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 10 zł, płatnej przy wpłacie zaliczki


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor