Uroki Budapesztu

3 dniowa wycieczka do Budapesztu łącząca relaks i zwiedzanie, w programie:
najciekawsze zabytki Budapesztu, pobliskie miasteczko Szentendre oraz katedra w Esztergom

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd do Budapesztu. Wjazd na wzgórze Gellerta, panorama miasta, wieczorny spacer ulicami naddunajskiej metropolii. Obiadokolacja i nocleg w Budapeszcie.

2 dzien
Śniadanie, zwiedzanie Budapesztu, W programie m.in. Parlament, Wzgórze Zamkowe na którym znajduje się najstarsza część miasta wraz z Zamkiem Królewskim, Basztami Rybackimi, Kościołem Macieja, następnie słynne mosty Budapesztu: Most Wolności, Most Łańcuchowy i Most Elżbiety, Bazylika, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia Węgrów – zasuszona dłoń króla św. Stefana. Spacer ulicą Vaci, przy której znajduje się mnóstwo restauracji i sklepów z pamiątkami, czas wolny. Przejazd na Plac Bohaterów (dla chętnych możliwość zwiedzania Muzeum Sztuk Pięknych (1900 HUF), w którego zbiorach znajdują się dzieła m.in. Leonarda da Vinci, Rembrandta, Rafaela, Dürera, a także impresjonistów francuskich i malarzy XX wieku), spacer po parku Varosliget, obiadokolacja i nocleg w Budapeszcie.

3 dzien
Śniadanie, przejazd do Szentendre - malowniczego miasteczka położonego na zboczach naddunajskich wzgórz. Niepowtarzalny charakter temu miejscu nadają wąskie i kręte uliczki, piękne kościółki, małe i nastrojowe kafejki, następnie przejazd do Esztergom, będącego kolebką węgierskiego katolicyzmu. Górująca nad miasteczkiem Bazylika - arcydzieło węgierskiego klasycyzmu jest największą świątynią na Węgrzech. Dalsza podróż w kierunku Polski, przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem
  • 2 noclegi w hotelu , pokoje 2,3 os z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna Travel

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych, rejsu statkiem po Dunaju, ok. 5000 HUF
  • obowiązkowej składki TFG i TZP – 20 zł


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor