Ukraina – podróż na Kresy

8 dniowa wycieczka na Ukrainę, w programie miejsca ważne dla polskiej historii i kultury
Trasa wycieczki:

Włodzimierz Wołyński * Sokal * Beresteczko * Łuck * Ostróg * Krzemieniec
Tarnopol * Czortków * Skała Podolska * Kamieniec Podolski * Chocim
Czerniowce * Kołomyja * Stanisławów * Lwów


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd autokarem do Włodzimierza Wołyńskiego (przejście graniczne Dorohusk / Jagodine), obiadokolacja i nocleg w okolicach Włodzimierza Wołyńskiego.

2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Włodzimierza Wołyńskiego niegdyś stolicy Księstwa Włodzimiersko-Wołyńskiego i siedziby biskupstwa Cerkwi Kijowskiej. Spacer po mieście, sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, pałac biskupów unickich, XIV-wieczna cerkiew św. Bazylego, barokowy kościół św. Joachima i Anny. Przejazd do Łucka przez Sokal (zespół klasztorny Bernardynów, cerkiew św. Mikołaja) i Beresteczko (miejsce bitwy, którą stoczyły w 1651 r. wojska polskie króla Jana Kazimierza z połączonymi armiami Bohdana Chmielnickiego i krymskiego chana Islama Gireja. Bitwa zakończyła się miażdżącym zwycięstwem wojsk królewskich. W latach 1912-1914 na polu bitewnym została wzniesiona świątynia-pomnik „Kozackie Mogiły”).Obiadokolacja i nocleg w okolicach Łucka.

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Łucka, jednego z najstarszych miast na Wołyniu. W Łucku urodził się Alojzy Feliński, współtwórca pieśni Boże coś Polskę, przez dłuższy czas mieszkał tu również Józef Ignacy Kraszewski. W programie: XIV-wieczny zamek Lubarta, wznoszący się na wzgórzu, w zakolu Styru, katedra św. Piotra i Pawła, renesansowa synagoga, uważana za jedną z najpiękniejszych w dawnej Polsce, cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Łucka.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do miejscowości Ostróg, siedziby rodu Ostrogskich. W programie: zamek książąt Ostrogskich, fragmenty dawnych umocnień z imponującą Bramą Łucką, następnie przejazd do Tarnopola, po drodze postój w Krzemieńcu, zwiedzanie miejsc związanych z życiem Juliusza Słowackiego i jego matki Salomei. Obiadokolacja i nocleg w Tarnopolu.

5 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Tarnopola, jednego z najważniejszych ośrodków Zachodniej Ukrainy, w programie: zamek, niegdyś własność Tarnowskich i Potockich, barokowy kościół i klasztor Dominikanów, ufundowany przez Józefa Potockiego, przejazd do Kamieńca Podolskiego przez Czortków (kościół Dominikanów, synagoga w stylu mauretańskim) i Skałę Podolską (ruiny zamku książąt Koriatowiczów z XIV w., położone nad malowniczym jarem Zbrucza). Obiadokolacja i nocleg w Kamieńcu Podolskim.

6 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Kamieńca Podolskiego, historycznej stolicy Podola. W programie: twierdza ze Starym i Nowym Zamkiem, Stare Miasto otoczone murami miejskimi z systemem baszt i zachowanymi dawnymi dzielnicami: polską, ormiańska i ruską, kanion rzeki Smotrycz. Następnie przejazd do Czerniowiec przez Chocim (potężna twierdza malowniczo położona nad brzegiem Dniestru). Po południu spacer po Czerniowcach – dawnej stolicy wielokulturowej Bukowiny, nazywanej często „małym Wiedniem Wschodu”). Obiadokolacja i nocleg w Czerniowcach.

7 dzień
Po śniadaniu przejazd do Kołomyi, urokliwego miasteczka położonego nad Prutem. Spacer po centrum, gdzie między innymi znajduje się jedyne w swoim rodzaju Muzeum Pisanki.Przejazd do Lwowa przez Stanisławów (obecna nazwa Iwano Frankowsk) - miasto o niepowtarzalnej atmosferze, pełne zabytków: kolegiata NMP, barokowy kościół ormiański, pomnik Mickiewicza, barokowy kościół Jezuitów, modernistyczny ratusz. Obiadokolacja i nocleg we Lwowie.

8 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Lwowa: stare miasto z Katedrą Łacińską i Ormiańską, Kaplica Boimów, najstarsza lwowska apteka, opera. Przejazd w kierunku granicy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem
  • 7 noclegów w hotelach
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i kosztów przewodników lokalnych, ok. 160 UAH
  • dopłata do pokoju 1-os – 250 zł

Uwaga:

Do wjazdu na Ukrainę potrzebny jest paszport.

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor