Słowenia i Chorwacja - cuda przyrody i kultury

10 dniowa wycieczka do Słowenii i Chorwacji, w programie: parki narodowe (Jeziora Plitwickie i Krka),
Jaskinia Postojna, znane z zabytków miejscowości m.in.: Porec, Rovinj, Pula, Trogir, Split;
transport autokarem, komfortowe hotele

Bled * Wąwóz Vintgar * Lublana * Predjamski Grad * Jaskinia Postojna
Piran * Porec * Rovinj * Pula * Park Narodowy Krka * Trogir * Split
Park Narodowy Plitvickie Jeziora * Zagrzeb


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy miejscowości Kranj.

2 dzień
Śniadanie, przyjazd do Bled zwiedzanie zamku wybudowanego na urwistej skale, skąd rozpościera się pocztówkowy widok na jezioro z maleńką wysepką i kościółkiem pośrodku. Następnie spacer Wąwozem Vintgar, utworzonym przez rzekę Radovna. W wąskim i głębokim wąwozie wybudowano szereg drewnianych mostków przylepionych niemalże do ścian wąwozu, którymi spaceruje się nad spienioną szmaragdowo-zieloną rzeką, mijając huczące górskie wodospady. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, Przejazd do Lublany - stolicy Słowenii, spacer po mieście, w programie: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto, Rynek, Kolumnada Plecznika, Ratusz Miejski oraz barokowa katedra św. Mikołaja z gotycką pietą zdobiąca zewnętrzną fasadę. Przejazd do Predjamskiego Gradu, zamku wbudowanego w zbocze skały. W XV wieku zamek był siedzibą legendarnego barona-rozbójnika Erazma. Następnie Jaskinia Postojna która, należy do grupy największych jaskiń na świecie, ma łączną długość ponad 20 km i stanowi jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Słowenii. W jaskini można spotkać zadziwiające formy skalne, tysiące stalaktytów o najrozmaitszych formach, ogromne stalagmity. Zwiedzanie kompleksu jaskiń o długości 5,5 km, przy czym 4-kilometrowy odcinek tzw. Starego Korytarza pokonuje się kolejką elektryczną. Ze względu na panującą w jaskini temperaturę koniecznie trzeba zabrać ze sobą ciepłą odzież i kurtkę nieprzemakalną. Przejazd do miejscowości Koper, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Piran, malowniczego nadmorskiego miasteczka, perełki weneckiej architektury gotyckiej, położonego na najbardziej na zachód wysuniętym skrawku Słowenii. Przejazd na Półwysep Istria, zwiedzanie Poreca, w programie bazylika św. Eufrazjusza, jedna z najpiękniejszych, wczesnobizantyjskich budowli w Europie, wpisana na listę UNESCO, barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum, następnie Kanał Limski, przypominający skandynawski fiord, miejsce hodowli małż i ostryg. Obiadokolacja i nocleg na południu półwyspu Istria.

5 dzień
Przejazd do Rovinja - miasta zwanego „Małą Wenecją”, spacer pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta położonego na wzgórzu zwanym Monte Rosso, zwiedzanie barokowej bazyliki św. Eufemii. Następnie zwiedzanie Puli, miasta pełnego antycznych zabytków z czasów cesarza Wespazjana. Obiadokolacja i nocleg j.w.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Krka, który jest najmłodszym parkiem narodowym Chorwacji. Rzeka Krka płynąca tu malowniczym, głębokim kanionem, tworzy liczne jeziora i imponujące wodospady. Możliwość kąpieli. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Trogiru.

7 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Trogiru - antycznego miasta nazywanego żywym muzeum z najcenniejszym zabytkiem Katedrą św. Laurencjusza oraz Splitu, stolicy dawnej Rzymskiej Prowincji Dalmacji ze słynnym pałacem cesarza Dioklecjana. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Trogiru.

8 dzień
Śniadanie, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień
Śniadanie, wizyta w Plitvickim Parku Narodowym - „krainie 1000 wodospadów”, najpopularniejszym i najpiękniejszym parku narodowym Chorwacji. Przejazd do Zagrzebia, stolicy Chorwacji, spacer po starówce. Obiadokolacja i nocleg.

10 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski, przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem
  • 9 noclegów w hotelach, pokoje 2-os z łazienkami
  • wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, taksy klimatycznej - ok. 100 €
  • dopłata do pokoju 1-os. - 600 zł

Galeria:

Rzeka Krka
Trogir
Trogir
Split
Split
Split
Plitwickie Jeziora
Plitwickie Jeziora
Plitwickie Jeziora
Zagrzeb

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor