Spisz - słowacko-polskie dziedzictwo

3 dniowa wycieczka na Spisz - w programie: spływ Dunajcem, zamek w Lubowli, Spiski Hrad, Lewocza, Dobszyńska Jaskinia Lodowa, przejście przełomem Hornadu


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych. Zwiedzanie kościoła św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim – perełki architektury drewnianej, wpisanej na listę UNESCO. Następnie przejazd do Sromowiec Niżnych, skąd odbędzie się spływ tratwami, pienińskim przełomem Dunajca do Szczawnicy. Przejazd do Jaworek – wycieczka górska przez Wąwóz Homole na Wysoką z przejściem na przełęcz Straniany po słowackiej stronie. Wizyta na zamku w Starej Lubowni – dawnej rezydencji polskich starostów spiskich. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Spiskie Podhradie i zwiedzanie trzech obiektów wpisanych na listę UNESCO. Spiska Kapituła – siedziba biskupów spiskich, nazywana „słowackim Watykanem”. Spiski Hrad – największa budowla warowna w Europie Środkowej, dawna siedziba żupanów spiskich. Żehra – jedna z najstarszych miejscowości na Spiszu, gdzie stoi gotycki kościół z bardzo cennymi XIII-wiecznymi polichromiami. Wizyta w Lewoczy. Przerwa na obiad, możliwość degustacji słowackich potraw oraz wina w lokalnej winiarni. W Lewoczy, wpisanej na listę UNESCO, bardzo dobrze zachował się średniowieczny układ urbanistyczny wraz z obwarowaniami W samym centrum miasta znajduje się gotycki kościół św. Jakuba z rzeźbionym ołtarzem mistrza Pawła – najwyższym gotyckim ołtarzem na świecie. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Spiskiej Nowej Wsi. Wizyta w Parku Narodowym Słowacki Raj. Przejście szlakiem turystycznym malowniczym przełomem Hornadu. Następnie przejazd do Spiskiego Czwartku, gdzie znajduje się gotycki kościół św. Władysława z kaplicą rodu Zapolya w stylu gotyku francuskiego. Kolejny punkt programu to zwiedzanie Dobszyńskiej Jaskini Lodowej. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd busem
  • 2 noclegi w pokojach 2 i 3-os z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, spływu Dunacjcem - ok. 55 zł + ok. 30 Euro


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor