Słowacja - aktywny wypoczynek na Orawie i Liptowie

3 dniowy wyjazd na Orawę i Liptów, w programie Zamek Orawski, zabytkowa wieś Vlkolinec, Jaskinie Demianowskie, wycieczki na Chopok w Niskich Tatrach i Wielki Krywań w Małej Fatrze


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych. Przejazd do miejscowości Oravsky Podzamok. Zwiedzanie Zamku Orawskiego – dawnej siedziby orawskich żupanów, jednego z najlepiej zachowanych wśród słowackich zamków. Następnie wizyta w żywym skansenie, czyli w położonej na skraju Parku Narodowego Wielka Fatra, miejscowości Vlkolinec (WHS – UNESCO). Przejazd nad malownicze słowackie jezioro – Liptowskie Morze, a następnie korzystanie z uroków Aquaparku Tatralandia. Przejazd na nocleg w okolice Liptowskiego Mikulasza. Obiadokolacja.

2 dzień
¦niadanie. Spacer po Liptowskim Mikulaszu. Zwiedzanie kościoła artykularnego w ¦więtym Krzyżu - jednego z największych tego typu kościołów w Europie. Przejazd do Doliny Demianowskiej. Wizyta w Demianowskiej Jaskini Wolności. Wyjazd kolejk± górsk± na Chopok – drugi pod względem wysokości szczyt Parku Narodowego Niskich Tatr. Wycieczka górska grzbietem Niskich Tatr. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
¦niadanie. Zwiedzanie malowniczo położonego nad przełomem Wagu, zamku Streczno. Następnie przejazd do Terchowej – miejsca urodzenia Janosika, a potem do Vratnej – serca Parku Narodowego Mała Fatra. Wyjazd kolejk± gondolow± na szczyt Chleb, gdzie znajduje się restauracja z tarasem widokowym, stamt±d wycieczka górska na najwyższy szczyt pasma – Wielki Krywań. Obiad. Powrót do Vratnej. Przejazd do Polski.

Cena zawiera:

  • przejazd busem
  • 2 noclegi w pensjonacie, pokoje 2 i 3-os z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, wejścia do Tatralandii , ok. 60 Euro


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor