Słowacja - Orawa

Jednodniowa wycieczka na Słowację, na Orawę,
krainę historyczną położoną po obu stronach granicy polsko-słowackiej, w dorzeczu rzeki Orawy.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

W programie wycieczki:

  • Rio de Klin - tą niezwykłą nazwą określa się wzgórze Grapa (686 m n.p.m.), na którym stoi niemal dziesięciometrowy monument - kopia brazylijskiej statuy Chrystusa Zbawicielka z Rio de Janeiro. Pod figurą Chrystusa i Jana Pawła II znajduje się Kaplica Miłosierdzia Bożego. Ze wzgórza rozpościera się piękna panorama na Jezioro Orawskie i Tatry.
  • Rejs statkiem po Jeziorze Orawskim, które powstało w wyniku wybudowania zapory na rzece Orawa. Rejs trwa około półtorej godziny, z przerwą na Wyspie Sztuki, położonej pośrodku jeziora. Na wyspie znajduje się XVIII wieczny kościół, w którym prezentowana jest słowacka rzeźba i malarstwo ludowe, a także ekspozycja na temat historii zalanych terenów.
  • Zamek Orawski - jest największą atrakcją turystyczną Słowacji. Wybudowany w XIII jako Orle Gniazdo na skale nad rzeką był w przeszłości żupnym grodem i siedzibą orawskich właścicieli posiadłości, do których należał prawie cały region. Dzisiejszy kompleks zamku składa się z dolnego, średniego i górnego zamku, pałaców, fortyfikacji i wież.
  • Podbiel - miejscowość znana z najlepiej zachowanego na terenie Orawy zespołu budownictwa ludowego.
  • Twardoszyn - znajduje się tu jeden z najcenniejszych kościołów drewnianych na Słowacji, wpisany na listę światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO

Cena zawiera:

  • przejazd busem
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do Orawskiego Zamku i rejsu statkiem – ok. 20€

Galeria:

Jezioro Orawskie
Jezioro Orawskie
Wyspa Sztuki
Zamek Orawski
Podbiel
Twardoszyn
Twardoszyn

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów - programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor