Skarby jury
‘Nie siedź w domu, jedź na wycieczkę’

Spacer po "Srebrnym Mieście", wizyta w jurajskich warowniach, które niczym orle gniazda wznoszą się na wapiennych skałach – to brzmi jak plan na niezapomnianą wycieczkę!
Poznaj te miejsca razem z nami!

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Wyjazd z Krakowa o godz. 8.00 – stanowisko K+R dla autokarów i busów na ul. Pawiej koło Galerii Krakowskiej.
Powrót w to samo miejsce ok. godz. 19-19.30.

W programie wycieczki:

  • „Srebrne Miasto” Olkusz. Razem z gwarkami – dawnymi górnikami, zajrzymy do miejsc gdzie mieszkali, handlowali i modlili się. Obejrzymy dawne mury miejskie i bramy. Odpowiemy sobie na pytanie gdzie znajduje się olkuska Batorówka i co to właściwie są gmerki. Zwiedzimy również niezwykłe Muzeum „Podziemny Olkusz”.
  • Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, wzniesiony za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej (515,5 m n.p.m.), to największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Stanowi przykład kunsztu dawnych budowniczych, którzy przez stulecia uczynili z Ogrodzieńca imponującą magnacką rezydencję.
  • Zamek Rabsztyn „Krucza skała” na Szlaku Orlich Gniazd – obecnie zrekonstruowany, średniowieczny zamek rycerski zbudowany na wapiennym wzgórzu w czasach Kazimierza Wielkiego
  • „Chata Kocjana”, dom rodzinny Antoniego Kocjana, o którym mówi się, że był „człowiekiem, który wygrał wojnę”. 

Cena zawiera:

  • transport
  • przewodnika

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu : Podziemny Olkusz - 30 zł (20 zł), Zamek Ogrodzieniec 25 zł (18 zł), Zamek Rabsztyn i Chata Kocjana – 20 zł (14 zł)

Galeria:


Olkusz
Olkusz
Olkusz
Olkusz
Olkusz
Olkusz
Ogrodzieniec
Ogrodzieniec
Ogrodzieniec
Ogrodzieniec
Zamek Rabsztyn
Zamek Rabsztyn
Zamek Rabsztyn
Zamek Rabsztyn
Zamek Rabsztyn

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor