Przez Siedmiogród nad Morze Czarne

Krótka (7 dni) ale intensywna wycieczka autokarowa do Rumunii. W programie główne krajoznawcze atrakcje Siedmiogrodu: Cluj, Sighishoara, Braszow, Alba Iulia, zamki Bran i Corvinesti oraz wypad nad Morze Czarne do Mangalii.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
4:00 - wyjazd ze Stalowej Woli, przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii. Zakwaterowanie i obiadokolacja w okolicy Cluj Napoca.

2 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Cluj Napoca stolicy Siedmiogrodu. W programie: pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską. Przejazd do Sighişoary. Zwiedzanie miasta. W programie: Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Dom Drakuli, Dom rodzinny Hermana Obertha, Mury i Baszty Obronne. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolice Braszowa.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Braszowa - zwiedzanie miasta. Przejazd do Branu - zwiedzanie XIV w. Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. Przejazd do wypoczynkowej miejscowości Sinaia. Zwiedzanie zamku królów rumuńskich Peleş. Następnie przejazd nad Morze Czarne. Przyjazd w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i obiadokolacja w okolicy miejscowości Mangalia.

4 dzień
Śniadanie. Czas wolny. Obiadokolacja, impreza integracyjna.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Sibiu widokową szosą transforgarską z postojem przy jeziorze Vidraru. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w okolicy Sibiu.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do Alba Iulia, spacer po mieście twierdzy. Następnie przejazd do Hunedoary - zwiedzanie najładniejszego średniowiecznego zamku Transylwanii. Obiadokolacja i nocleg w Oradei.

7 dzień
Śniadanie. Przejazd do Koszyc. Spacer po mieście. Przerwa na obiad we własnym zakresie. Dalsza podróż do Stalowej Woli. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem klasy lux
  • 6 noclegów w pensjonatach i hotelach, pokoje 2 osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os
  • ubezpieczenie KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), bagaż (800 PLN) Signal Iduna Travel

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i kosztów przewodników lokalnych ok. 40 euro/os.


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor