Perły Siedmiogrodu

5-dniowa wycieczka do Siedmiogrodu w Rumunii. W programie: warowne kościoły Biertan i Prejmer,
zamek Bran, średniowieczne miasta Sighisoara, Brasov, Sibiu, Medias

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych, przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii na nocleg i obiadokolację.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Cluj-Napoca, stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie miasta. W programie: pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół obecnie reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską. Podróż do Medias spacer starymi uliczkami miasta. Przejazd do Biertan - zwiedzanie warownego kościoła - obecnie na liście UNESCO. Nocleg i obiadokolacja w okolicy.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Sighişoary. Zwiedzanie miasta. W programie: Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Dom Drakuli, Dom rodzinny Hermana Obertha, Mury i Baszty Obronne. Dalsza podróż do Prejmer - zwiedzanie kościóła z murami obronnymi (wciągnięty na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Przejazd do pobliskiego Braşova, zwiedzanie m.in.: Czarnego Kościoła i rynku. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Predeal.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do wypoczynkowej miejscowości Sinaia. Zwiedzanie zamku królów rumuńskich Peleş. Przejazd do Bran - zwiedzanie XIV w. Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolice Sibiu. Wieczorny spacer po pełnym uroku Sibiu.

5 dzień
Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Sibiu (starówka z Dużym i Małym Rynkiem, magistrat, Stary Ratusz, most Kłamców, plac Hueţ, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • 4 noclegi w pensjonatach i hotelach, pokoje 2 osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), bagaż (800 PLN) Signal Iduna Travel

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 30 euro (na miejscu płaci się w rumuńskiej walucie)
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 10 zł, płatnej przy wpłacie zaliczki

Galeria:

Sighisoara
Sighisoara
Sighisoara
Sighisoara
Prejmer - kościól warowny
Prejmer - kościól warowny
Brasov
Sinaia
Bran
Bran
Sibiu
Sibiu
Sibiu
Sibiu
Sibiu

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor