Roztocze - aktywnie na łonie przyrody

4 dniowa wycieczka na Roztocze - w programie zwiedzanie, wędrówka piesza,
wycieczka rowerowa, spływ kajakowy

Łańcut * Leżajsk * rezerwat Szumy na Tanwi * Centralny Szlak Rowerowy Roztocza
Zagroda Guciów * spływ kajakowy rzeką Wieprz * Zwierzyniec
Roztoczański Park Narodowy * Zamość


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych. Przejazd do Łańcuta. Zwiedzanie dawnej rezydencji magnackiej Pałacu Lubomirskich wraz z wozownią i stajniami. Spacer po parku pałacowym. Wizyta w Muzeum Gorzelnictwa. Następnie wizyta w Leżajsku. Główny zabytek tego miasta to zespół kościelno-klasztorny oo. bernardynów, w którym mieszczą się słynne leżajskie organy. Kolejne miejsce na trasie to słynny rezerwat Szumy na Tanwi. Przejście szlakiem turystycznym przez rezerwat do miejscowości Susiec (około 6 km). Susiec to znana miejscowość turystyczna, położona na skraju Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej. Kolacja. Nocleg w gospodarstwie agroturystycznym.

2 dzień
Śniadanie. Całodniowa wycieczka rowerowa z przewodnikiem z Suśca do Zwierzyńca. Trasa liczy około 35 km i biegnie po słynnym Centralnym Szlaku Rowerowym Roztocza. Po drodze przewidziane postoje na posiłek. Wycieczka zakończy się przy stawach „Echo” w sercu Roztoczańskiego Parku Narodowego, gdzie często pasą się koniki polskie. W programie przewidziany jest czas na regeneracyjną kąpiel i plażowanie. Przejazd do Guciowa. Obiadokolacja i nocleg w słynnej Zagrodzie Guciów.

3 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Zagrody Guciów. Niezapomniany spływ kajakowy z przewodnikiem rzeką Wieprz z Guciowa do Zwierzyńca (5-6 godzin). Na trasie przewidziane postoje na posiłek. Spacer po Zwierzyńcu (kościół na wyspie św. Jana Nepomucena, budynek zarządu Ordynacji Zamojskiej, browar). Przejazd do Guciowa. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Zwierzyńca. Wizyta w ośrodku edukacyjno-muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego. Spacer ścieżką przyrodniczą na Bukową Górą, skąd rozpościera się malownicza panorama na Roztocze Środkowe. Przejazd do Zamościa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Obiad. Zamość – dawna siedziba Ordynacji Zamojskiej, za sprawą unikalnego zespołu architektoniczno-urbanistycznego Starego Miasta, wpisanego na listę UNESCO, bywa nazywany „Perłą Renesansu” oraz „Padwą Północy”. Przejazd do Krakowa, po drodze krótka wizyta na rynku w Szczebrzeszynie w celu sfotografowania się z pomnikiem słynnego chrząszcza. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd busem
  • 3 noclegi w gospodarstwach agroturystycznych
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, wypożyczenia roweru i kajaka , ok.150 zł


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor