Sankt Petersburg

promem z Helsinek

8-dniowa wycieczka autokarowo-promowa do Petersburga, której niewątpliwą zaletą jest
brak formalności wizowych i długotrwałego oczekiwania na granicy rosyjskiej.

W programie zwiedzania:

Rundale * Tallinn * Helsinki * Petersburg * Carskie Sioło * Peterhof * Wilno

Termin:

do ustalenia

Cena:

2790 zł

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach porannych, przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Litwy.

2 dzień
Śniadanie, dalsza podróż na Łotwę, przejazd do Rundale, monumentalnego barokowego pałacu zbudowanego dla księcia Kurlandii w czasach gdy była ona jeszcze lennem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Obiadokolacja i nocleg w Tallinie.

3 dzień
Śniadanie. Przeprawa promem (2 godz.) do stolicy Finlandii – Helsinek, zwiedzanie miasta, w programie m.in. Plac Senacki, nad którym dominuje ogromna katedra luterańska. Prowadzą do niej monumentalne schody. Po obu stronach Placu Senackiego znajdują się: Biblioteka, Uniwersytet oraz Pałac Rządu zwany potocznie Domem Senatu, słynny „kościół w skale” oraz targ rybny. Czas wolny, przejazd na terminal promowy, nocny rejs do Petersburga, nocleg na promie. Korzystanie z licznych atrakcji na promie: sklepy, restauracje, bary, programy artystyczne.

4 dzień
Ok. 9.00 przypłynięcie do Petersburga wyokrętowanie, objazd Petersburga autokarem, zapoznanie się z jego architekturą, urbanistyką i historią. Słynny okręt „Aurora”, Cerkiew Zmartwychwstania, Sobór Smolny, Kolumny „Rostralne” (dawne Latarnie Morskie na Wyspie Wasiliewskiej, z której rozpościera się wspaniały widok na Pałac Zimowy), Twierdza Pietropawłowska (sobór Piotra i Pawła), zabudowania wyspy Wasilewskiej, przejście przez most Lejtnanta Szmidta do pomnika Piotra I (Jeździec Miedziany), gmach Senatu i Synodu, Gmach Admiralicji, Maneż Gwardii Konnej, Sobór św. Izaaka, Sobór Kazański. Nocleg w Petersburgu.

5 dzień
Śniadanie, zwiedzanie zespołu pałacowego w Carskim Siole - Wielki Pałac Katarzyny II, podmiejska rezydencja carska, która miała odzwierciedlać wielkość Imperium Rosyjskiego. Zwiedzanie wnętrz pałacowych wraz z odtworzoną na nowo bursztynową komnatą oraz wspaniałych ogrodów. Przejazd do Peterhofu - letniej rezydencji cara Piotra I Wielkiego, położonej na południowym wybrzeżu Zatoki Fińskiej, 30 km od Sankt Petersburga. Rezydencja stanowi wspaniały zespół pałacowo - parkowy z licznymi fontannami i kaskadami, które są dziełem mistrzów XVIII w. Według zamysłu cara rezydencja miała w każdym szczególe przewyższać pałac królewski w Wersalu, który Piotr I odwiedził w młodości. Fakultatywnie – rejs statkiem wycieczkowym malowniczymi kanałami rzeki Newy, poprzecinanymi urokliwymi mostkami oraz mostami zwodzonymi (ok. 16 EUR/os.). Nocleg w Petersburgu.

6 dzień
Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Petersburga, Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata - Ermitaż. Czas wolny. Zaokrętowanie na nocny prom do Tallina. Korzystanie z licznych atrakcji na promie: sklepy, restauracje, bary, programy artystyczne.

7 dzień
Przypłynięcie do Tallina w godzinach rannych. Przejazd na Litwę do Wilna. Obiadokolacja nocleg.

8 dzień
Śniadanie. Spacer po Wilnie, w programie m.in: Ostra Brama, Cerkiew św. Ducha, kościół Bazylianów, Plac Ratuszowy, barokowy kościół św. Ducha, Uniwersytet Wileński, Katedra Wileńska. Przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem z klimatyzacją i WC
 • 5 noclegów ze śniadaniem w hotelach **/*** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • 2 noclegi ze śniadaniami na promie w kabinach 4 – osobowych wewnętrznych, z łazienkami (natrysk, umywalka, wc, ręczniki, dozownik mydła)
 • przeprawa promowa: Tallin – Helsinki
 • 3 obiadokolacje w hotelach : dwa dania + napój
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • opłatę wjazdowa do Rosji (wiza turystyczna nie jest konieczna – turyści wjeżdżają do Federacji Rosyjskiej na podstawie ważnego paszportu)
 • składkę na TFG w wysokości 10 zł

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Ermitaż, Carskie Sioło (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Cerkiew „Spas na Krowi”, Twierdza Pietropawłowska , przewodników lokalnych, systemu słuchawkowego tour-guide, dopłaty do taksy hotelowej – ok. 145 €
 • obiadokolacji na promie i w Petersburgu:
  na promach – cena 34 €/za 1 kolację - bogaty bufet all inclusive – ponad 50 dań – wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji (czas posiłku – 2 godz.)
  lub na lądzie - cena: 10-20 €/za jedną kolację

Ewentualne dopłaty:

 • dopłata do kabiny 2-os. na promie: Helsinki – Petersburg – Tallin: 250 zł/os.
 • dopłata do kabiny 3-os. na promie: Helsinki – Petersburg – Tallin: 100 zł/os.
 • dopłata do pokoju 1-osobowego w hotelach: 780 zł
 • dopłata do kabiny 1-osobowej na promie: 890 zł

Uwagi:

Wjazd do Rosji bez wizy. Wymagany jest paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przykładowe zdjęcia promu:


Prom Silja line
Prom, promenada ze sklepami
Prom, spa
Prom, taras widokowy
Przykładowa kabina 4 osobowa z oknem
Prom, rozrywka
Prom, bufet
Prom, kolacja Grande Bufet
Prom, kolacja Grande Bufet
Prom, kolacja Grande Bufet

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów - programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor