Norweskie Fiordy

8 dniowa wycieczka autokarowo-promowa, w trakcie której zobaczysz malownicze krajobrazy,
niezwykłe fiordy, wodospady, lodowce, miasta z listy UNESCO

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Przejazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom, wypłynięcie do Szwecji ok. godz. 22.00

2 dzień
Przypłynięcie do Ystad o godz. 6.30, śniadanie przed wyjściem z promu. Przejazd do Malmö, by następnie najdłuższym w Europie mostem Øresund długości ok.16 km (most, sztuczna wyspa, tunel) dotrzeć do Kopenhagi. Spacer po stolicy Dani uznawanej za jedno z najładniejszym skandynawskich miast, w programie m.in. kopenhaska Syrenka, postać z baśni Jana Christiana Andersena, Cytadela, fontanna Bogini Gefion, Christianborg - siedziba duńskiego parlamentu, Katedra - miejsce koronacji wielu duńskich monarchów, Rundetarn - okrągła wieża oraz Nyhavn - malownicza dzielnicę z XVIII - wiecznymi hanzeatyckimi kamieniczkami, spacer głównym deptakiem miasta - Stroget. Następnie przejazd do Hirtshals, spacer do latarni morskiej, zaokrętowanie na prom, nocleg na promie.

3 dzień
Śniadanie na promie, rejs widokowy Stavanger-Bergen, wyokrętowanie w Bergen, zwiedzanie Bergen - miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO, wejście na wzgórze Floyen (opcjonalnie wjazd kolejką), nocleg w hotelu w okolicy Bergen, opcjonalnie obiadokolacja w hotelu.

4 dzień
Śniadanie w hotelu, przejazd do Vossevangen, przejazd pociągiem z Voss do Myrdal, stacji położonej na wysokość 865 m n.p.m w samym sercu Gór Skandynawskich i zejście z Myrdal - niezwykle malowniczym szlakiem do kościółka w Lunden Flam, gdzie czeka autokar (15 km spaceru). Przejazd na jeden z najciekawszych punktów widokowych w Norwegii. Stegastein to umieszczona 650 m nad wodą platforma widokowa zbudowana z drewna i szkła, „wypuszczona” 30 m w głąb fiordu Aurlandsfjord - już sam podjazd górską drogą na Stegastein dostarcza niezapomnianych wrażeń. Kolejną atrakcją będzie rejs statkiem jedną z piękniejszych tras po norweskich fiordach z Flam do Gudvangen. Powrót do Voss - nocleg. Opcjonalnie obiadokolacja w hotelu.

5 dzień
Śniadanie, kolejny dzień pełen niezwykłych widoków i wodospadów. Przejazd malowniczą drogą nad Hardangefjordem do Haugesund, po drodze malowniczy wodospad Steinsdalsfossen, przepłynięcie promem Tørvikbygd-Jondal, przejazd tunelem pod lodowcem Folgefonna, wodospad Latefossen. Trekking na punkt widokowy nad wodospadem Langfoss. Po przyjeździe do Haugesund, spacer po miasteczku, nocleg. Opcjonalnie obiadokolacja w hotelu.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do słynnego miejsca widokowego - Preikestolen. Ta półka skalna (Pulpit Rock), która wysuwa się ponad Lysefjord, jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Norwegii. Preikestolen ma 604 m wysokości i zakończony jest płaską skalną półką o wymiarach 25 na 25 metrów. Na szczyt prowadzi kamienista droga o długości ok. 4 km i różnicy poziomów ok. 350 m. Trekking zajmuje ok. 4 godziny w obie strony. Trasa jest umiarkowanie łatwa. Alternatywnie dla grup o słabszej kondycji można zorganizować niezwykle malowniczy rejs po Lysefjord i obejrzeć Preikestolen z dołu (dodatkowo płatne). Przejazd do Stavanger i zwiedzanie miasta: urzekająca starówka z brukowanymi uliczkami i białymi drewnianymi domkami. Gamle Stavanger jest najlepiej zachowaną dzielnicą drewnianych budynków w Europie Północnej. Zabytkowy obszar obejmuje 173 chronione i odrestaurowane drewniane domy pochodzące z końca XVIII i początku XIX wieku. W 1975 zostało uznane przez UNESCO za jedno z najlepiej zachowanych miast w Norwegii. Na uwagę zasługuje również katedra Domkirke, jedyna norweska, średniowieczna katedra, która zachowała oryginalny wygląd i wystrój. Zaokrętowanie na prom Stavanger-Hirtshals.

7 dzień
Przypłynięcie do Hirtshals - śniadanie na promie, wyokrętowanie o 8.00. Przejazd do Aarhus, jednego z najstarszych duńskich miast, którego historia sięga VIII w. Wtedy tereny te zamieszkiwane były przez Wikingów. Aarhus jest również drugim co do wielkości (po Kopenhadze) miastem Danii, tętniącym uniwersyteckim życiem. Spacer po starym mieście, gdzie znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków miasta monumentalna ceglana katedra św. Klemensa (Aarhus Domkirke) oraz wizyta w skansenie Stare Miasto (Den Gamle By). Dalsza podróż w kierunku Niemiec, nocleg w okolicy Lubeki.

8 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Lubeki, często nazywanej "królową Hanzy", miasta marcepanu i ceglanego gotyku. Zwiedzanie przepięknego starego miasta (UNESCO), pełnego zabytków pochodzących z czasów kupieckiej potęgi tych terenów. W programie m.in: Brama Holsztyńska - symbol miasta, gotyckie kościoły św. Piotra i NMP, ratusz - najstarszy w Niemczech, szpital św. Ducha, Dom Buddenbrooków. Dalsza podróż w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • 3 noclegi na promach ze śniadaniami bufetowymi (kabiny 4 os wewnętrzne)
  • 3 noclegi ze śniadaniami bufetowymi w hotelach na terenie Norwegii, pokoje 2-os z łazienkami
  • 1 nocleg ze śniadaniem w hotelu na terenie Niemiec, pokoje 2-os z łazienkami
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
  • obowiązkową składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera:

  • kosztów realizacji programu, przejazdu koleją na trasie Voss-Myrdal, rejsu Flam-Gudvangen, zestawu tour-guide, opłaty miejscowej w hotelach - ok. 100€
  • dopłaty do kabiny 2-os na promach – 380 zł/os

Galeria:

Fiord
Preikestolen
Preikestolen
Stavanger
Stavanger
Stavanger
Stavanger
Stavanger
Aarhus
Aarhus
Lubeka
Lubeka
Lubeka
Lubeka


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów - programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor