Cztery nadbałtyckie stolice

autokar + prom

7-dniowa wycieczka promami, które przypominają wycieczkowce kursujące po Morzu Śródziemnym. Na promach znajdują się restauracje, sklepy wolnocłowe, strefy wellness, kawiarnie i bary oraz tarasy widokowe. Wieczorem uczestnicy rejsu mają zapewniony bogaty program artystyczny.

W trakcie wycieczki odwiedzimy cztery nadbałtyckie stolice: Rygę, Sztokholm, Helsinki i Tallin, a także równie ciekawe miejsca na trasie przejazdu autokarem na terenie Łotwy i Litwy: barokowy pałac Rundale, Szawle - Górę Krzyży, Kowno

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Rygi. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Rygi, stolicy Łotwy, gdzie znajduje się jedno z największych skupisk architektury secesyjnej w Europie, w programie: Zamek Ryski, Katedra Domska – największy kościół w krajach nadbałtyckich, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Kościół św. Piotra, Zespół średniowiecznych kamieniczek ”Trzej Bracia”, Pałac Bractwa Czarnogłowych, Opera, Pomnik Wolności.
Godz. 17.30 – wypłynięcie promu do Sztokholmu, program wieczorny, dyskoteka

3 dzień
Śniadanie na promie, godz. 10.30 - przypłynięcie do Sztokholmu, zwiedzanie stolicy Szwecji, jednej z najpiękniejszych stolic świata, położonej na kilkunastu wyspach. W programie m.in.: Gamla Stan z labiryntem wąskich uliczek i zaułków, Zamek Królewski, Katedra św. Mikołaja, Dom Rycerstwa, Ratusz – miejsce przyjęć noblowskich, Królewski Teatr Dramatyczny, Muzeum Okrętu Waza, czas wolny.
Godz. 19.30 – wypłynięcie promu do Turku, program wieczorny, dyskoteka

4 dzień
Śniadanie na promie, godz. 7.00 – przypłynięcie do Turku, wyokrętowanie, przejazd autokarem do Helsinek, zwiedzanie stolicy Finlandii, w programie m.in. Plac Senacki, nad którym dominuje ogromna katedra luterańska. Prowadzą do niej monumentalne schody. Po obu stronach Placu Senackiego znajdują się: Biblioteka, Uniwersytet oraz Pałac Rządu zwany potocznie Domem Senatu. Czas wolny na starym mieście. Proponujemy skorzystanie z jednej z atrakcji miasta, kompleksu basenów i saun położonych w centrum Helsinek. Jeden z basenów wypełniony jest wodą morską, drugi wodą podgrzewaną do 27 st. C. Baseny czynne są cały rok. Zażywając kąpieli można jednocześnie podziwiać architekturę starówki Helsinek. Przejazd do portu i zaokrętowanie.
Godz. 18.30 – wypłynięcie promu do Tallina, program wieczorny, dyskoteka

5 dzień
Śniadanie na promie, godz. 9.00 – wyokrętowanie, zwiedzanie Tallina, stolicy Estonii, w programie: zachwycający bogactwem i rozmachem barokowy kompleks pałacowo-parkowy Kadriorg ufundowany przez Piotra Wielkiego dla żony Katarzyny I, Sobór Aleksandra Newskiego wzniesiony na wzgórzu Toompea, Stare Miasto z mieszczańskim kamieniczkami, zabytkowymi kościołami i średniowiecznym rynkiem z gotyckim ratuszem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Rygi.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Rundale, monumentalnego barokowego pałacu zbudowanego dla księcia Kurlandii w czasach gdy była ona jeszcze lennem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Z Rundale znowu jedziemy na Litwę, kierując się na Szawle, koło których znajduje się Góra Krzyży – miejsce jedyne w swoim rodzaju, pomnik cierpienia i wytrwałości Litwinów. Przejazd w kierunku Kowna. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Kowna, m.in. zabytków związanych z Adamem Mickiewiczem. Przejazd w kierunku Polski. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 3 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami w hotelach 3*na terenie Litwy i Łotwy , pokoje 2,3-os z łazienkami
 • 3 noclegi ze śniadaniami na promie w kabinach 4-os. wewnętrznych (bez okna) z łazienkami. Kabina wewnętrzna (4-os), komfortowa kabina o powierzchni 8,5 m2 przeznaczona dla max 4 osób. Łóżka w systemie piętrowym. W kabinie łazienka z prysznicem i WC, umywalka, ręczniki, w niektórych suszarka do włosów, klimatyzacja.
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu i przewodników miejscowych, systemu tour guide - ok. 60-80€
 • 3 obiadokolacji na promie
 • składki na TFG i TFP - 20 zł

Ewentualne dopłaty:

 • dopłata do kabiny 2-os wewnętrznej B2 290 zł/os
 • dopłata do kabiny 2-o zewnętrznej (z oknem) A2 – 520 zł/os
 • dopłata do kabiny 3-os wewnętrznej B3 – 100 zł/os
 • dopłata do kabiny 3-os zewnętrznej (z oknem) A3 – 250 zł/os
 • dopłata do kabiny 4-os zewnętrznej (z oknem) A4 – 110 zł/os

Koszt obiadokolacji:
- na promie lub na lądzie (2 dania): 14-20€
- obiadokolacja na promie typu Grande Buffet - 35€
Kolacja typu Grande Buffet obejmuje bardzo bogate menu – ponad 50 dań – wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania kolacji (czas posiłku 2-3 godz)

Przykładowe zdjęcia promu:


Prom Silja line
Prom, promenada ze sklepami
Prom, spa
Prom, taras widokowy
Przykładowa kabina 4 osobowa z oknem
Prom, rozrywka
Prom, bufet
Prom, kolacja Grande Bufet
Prom, kolacja Grande Bufet
Prom, kolacja Grande Bufet

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor