Niezwykłe Pogórze i Góry Świętokrzyskie

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

godz. 7.30 - wyjazd z Bochnii, ul. Regis
godz. 8.55 – wyjazd z Krakowa, ul. Kałuży

Przejazd do Tokarni - zwiedzanie Parku Etnograficznego, gdzie odtworzone zostało typowe ułożenie osadnicze wiosek z różnych regionów Kielecczyzny.

Następnie udamy się do Chęcin - gdzie burzliwa historia pozostawiła ruiny, niegdyś tętniącego życiem zamku, wybudowanego za czasów Władysława Łokietka

Przejazd do Huty Szklanej- skąd udamy się pieszo przez malownicze tereny na Święty Krzyż - świętokrzyską mekkę pielgrzymów. Zwiedzimy tam dawne opactwo benedyktynów – obecnie sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego przy klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Następnie zobaczymy Gołoborza Świętokrzyskie, rumowiska skalne, miejsce unikatowe na skale polską, jak i europejską. Czas wolny na chwilę odpoczynku, po czym zejście do miejscowości Nowa Słupia.

Planowane zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • kosztów biletów wstępów do zwiedzanych obiektów


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor