W zaczarowanych ogrodach - Podróże z Botanikiem

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę na Górny Śląsk, który zazwyczaj kojarzy się z górnictwem, a przecież ma o wiele więcej do zaoferowania. Odwiedzimy:
zespół pałacowo-parkowy w Pszczynie – ogrody pokazowe w Goczałkowicach Zdroju – ogrody japońskie w Pisarzowicach

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

Wyjazd z Krakowa około godziny 7.00, przejazd do Pszczyny, wizyta w dawnej rezydencji magnackiej, która wraz z zabytkowym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim tworzy zespół pałacowo-parkowy. W pałacu w Pszczynie zachowało się oryginalne wyposażenie i meble, które sprawiają, że jest on obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce. Przejazd do miejscowości Goczałkowice-Zdrój, spacer po ogrodach pokazowych i centrum ogrodniczym Kapiasa. Do zwiedzania udostępniono rozległy ogród, który składa się z kilku ogrodów tematycznych. Znajdziemy tu: Ogród Wiejski, Angielski, Zachodzącego Słońca, Nad Stawem, Wrzosowisko. Na terenie całego kompleksu działa restauracja oraz punkt sprzedaży, w którym można nabyć rośliny i przedmioty wykorzystane w tamtejszych aranżacjach. Następnie wizyta w ogrodzie japońskim w Pisarzowicach. Głównym elementem ogrodu jest herbaciarnia, z jej wnętrza oraz tarasu podziwiać można otaczający ją ogród z wieloma okazami bonsai, kwitnącymi azaliami, klonami i wiśniami japońskimi oraz ścieżkami ułożonymi z pojedynczych płaskich kamieni, fontannami i oczkami wodnymi. Powrót do Krakowa około godziny 20.

Cena zawiera:

  • transfer autokarem
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu 25 zł (14 zł ulgowy)

Galeria:

Ogrody w Goczałkowicach Zdroju
Ogrody w Goczałkowicach Zdroju
Ogrody japońskie w Pisarzowicach
Ogrody japońskie w Pisarzowicach
Ogrody japońskie w Pisarzowicach

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor