Zamki, parki i ogrody Dolnego Śląska

Dwudniowa wycieczka na Dolny Śląsk, w trakcie której zobaczymy:
bajkowy zamek w Mosznej,
Arboretum w Wojsławicach z bogatą kolekcją różnorodnych gatunków drzew i krzewów,
Zamek Książ - perłę Śląska,
Wrocław - ogród japoński i botaniczny

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Zamku w Mosznej, który w latach 1866 - 1945 był własnością śląskiego rodu Tiele-Wincklerów, potentatów przemysłowych. Zamek swoją sławę zawdzięcza bajkowemu wyglądowi - ma 365 pomieszczeń, 99 wież i wieżyczek. Obecnie znajduje się tu hotel i restauracja. Następnie wizyta w Arboretum w Wojsławicach, które słynie z najstarszej kolekcji różaneczników; może też poszczycić się kolekcją liliowców, hortensji, bukszpanów, magnolii oraz traw ozdobnych i bylin. Ogród jest atrakcyjny o każdej porze roku. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Wałbrzycha, zwiedzanie Zamku Książ, jednego z największych zamków w Polsce, nazywanego „perłą Śląska”. Zamek kryje w sobie wiele tajemnic. Znajdują się tu reprezentacyjne pomieszczenia, tajne przejścia, wspaniałe ogrody, a także Palmiarnia z około 80 gatunkami roślin z całego świata. Przejazd do Wrocławia, stolicy Dolnego Śląska, wizyta w ogrodach: japońskim i botanicznym. Spacer po starówce. Przejazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem
  • nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu/pensjonacie, pokoje 2,3-os z łazienkami
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych – ok. 100 zł

Galeria:

Zamek Książ
Zamek Książ
Zamek Książ
Zamek Książ
Zamek Książ


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor