Z wizytą u sąsiadów
Parki i ogrody północnych Niemiec

5-dniowa wycieczka do niezwykle ciekawego regionu, jakim są Północne Niemcy. Znajdują się tu eleganckie nadmorskie miejscowości z molami, parki narodowe z olbrzymimi białymi klifami, niewielkie miasteczka pełne uroczych kamieniczek, imponujące bajkowe zamki, piękne parki i ogrody, miasta hanzeatyckie z unikatową zabudową. Po stronie polskiej- magiczne Arboretum w Przelewicach.

Zamek Marienburg * Ogrody Królewskie Herrenhausen w Hannoverze
Rezerwat Biosfery „Hamburskie Morze Wattowe” * Brema * Lubeka
Zamek Schwerin * Rugia * Arboretum w Przelewicach

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych (godz. 5.00), przejazd w kierunku Niemiec, przejazd do bajkowego, neogotyckiego Zamku Marienburg, należącego do książąt hanowerskich, gałęzi Welfów, najstarszej dynastii książęcej w Europie. W historycznych salach zamku, przeznaczonych na muzeum, przedstawiona jest historia rodu Welfów i Królestwa Hanoweru. Przejazd na nocleg w okolicy Hanoveru.

2 dzień
Śniadanie, przyjazd do Hanoveru, zwiedzanie ogrodów królewskich Herrenhausen. W powstałych ponad 300 lat temu ogrodach udało się zachować, w niezmienionej formie, najważniejsze style sztuki ogrodowej: barokowe ogrody w stylu francuskim, angielski park krajobrazowy oraz ogród botaniczny. Grossergarten (Wielki ogród) zaliczany jest do najważniejszych ogrodów barokowych Europy i stanowi serce kompleksu z licznymi fontannami, w tym Wielką Fontanną wybijająca wodę na wysokość 70 m, wodotryskami, altanami, bogatymi rabatami kwiatowymi i wspaniałymi rzeźbami, przejazd do Bremy. Po południu zwiedzanie Bremy, w programie m.in. wspaniały renesansowo-barokowy zespół architektonicznego Starego Miasta, m.in.: Rynek (Marktplatz) z gotyckim ratuszem i średniowiecznym kamiennym posągiem Rolanda (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), romańsko-gotycka Katedra Świętego Piotra, pomnik słynnych Muzykantów z Bremy: osła, psa, kota i koguta - bohaterów baśni braci Grimm. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Cuxhaven, wizyta w Rezerwacie Biosfery „Hamburskie Morze Wattowe” położonym u ujścia Łaby. Watty (osusza) to szerokie równiny pływowe odsłaniane w czasie odpływu morza. Morze Wattowe jest uważane za jedno z ostatnich dziewiczych krajobrazów w Europie. Żyje tutaj około 10.000 różnych gatunków roślin i zwierząt – ryby, ptaki, kraby, a także liczne glony i mikroorganizmy. W czasie odpływu watty można przemierzyć pieszo. Przejazd do Lubeki, często nazywanej "królową Hanzy", miasta marcepanu i ceglanego gotyku. Zwiedzanie przepięknego starego miasta (UNESCO), pełnego zabytków pochodzących z czasów kupieckiej potęgi tych terenów. W programie m.in: Brama Holsztyńska - symbol miasta, gotyckie kościoły św. Piotra i NMP, ratusz - najstarszy w Niemczech, szpital św. Ducha. Dom Buddenbrooków. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Schwerin i zwiedzanie kolejnego bajkowego zamku położonego na wyspie. Zamek Schwerin przez wiele wieków był rezydencją książąt i wielkich książąt meklemburskich. Obecnie to siedziba parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz muzeum zamkowe. Obok Zamku znajduje się piękny ogród w stylu francuskim. Przejazd  w kierunku Rugii, największej i najpiękniejszej wyspie Niemiec. Jej atutami są bujne lasy, ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, wysokie klify i urozmaicona linia brzegowa z licznymi zatokami i półwyspami o przedziwnych kształtach. Przejazd na półwysep Jasmund - wizyta w Parku Narodowym (UNESCO). Wycieczka piesza ok. 3 km na najwyższy klif Rugii - Königsstuhl z panoramą Bałtyku i kredowych klifów; następnie wizyta w Binz, stylowym kurorcie, z typową dla tej części Niemiec architekturą kurortową. Przejazd na nocleg w okolice Szczecina.

5 dzień
Śniadanie, wizyta w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. Ogród został założony w roku 1933 przez Conrada van Borsiga. Na powierzchni ok. 30 ha zgromadzono ponad 1200 gatunków roślin, z czego wiele z nich to rośliny ginące i zagrożone. Znajdziemy tu: ogród skalny i japoński z oczkiem wodnym, wrzosowiska, aleja kalinowa i różana, ruiny mauzoleum, piękny pałac i oranżeria z roślinami typowymi dla klimatu śródziemnomorskiego. Przerwa na kawę w pięknie odrestaurowanym pałacu i przejazd w kierunku Krakowa. Przyjazd w godz. wieczornych, ok. 22.00.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem
  • 4 noclegi w hotelach 2/3*, pokoje, 2, 3 os. z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna wariant standard

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych, taksy klimatycznej, zestawu tour guide - ok. 80 – 100€
  • dopłata do pokoju 1-os – 750 zł

Galeria:

Hamburskie Morze Wattowe
Lubeka
Lubeka
Lubeka
Lubeka
Schwerin
Schwerin
Schwerin
Rugia
Rugia
Rugia
Rugia
Rugia
Przelewice
Przelewice
Przelewice
Przelewice
Przelewice
Przelewice
Przelewice


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor