Sankt Petersburg /samolotem/

Sankt Petersburg - zadziwiające przepychem miasto, zwane Wenecją Północy.
5 dniowa wycieczka, przelot samolotem, w programie: zwiedzanie miasta oraz
podmiejskich pałaców Peterhofu i Carskiego Sioła

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
13:00 spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Sankt Petersburga z przesiadką w Rydze.
Około 21:00 przylot do Sankt Petersburga, transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
Śniadanie, objazd Petersburga autokarem, zapoznanie się z jego architekturą, urbanistyką i historią. Zwiedzanie m.in: Cerkiew Zmartwychwstania, Sobór Smolny, Kolumny "Rostralne" (dawne Latarnie Morskie) na Wyspie Wasiliewskiej, skąd rozpościera się wspaniały widok na Pałac Zimowy, Twierdza Pietropawłowska (Sobór św. św. Piotra i Pawła), zabudowania wyspy Wasilewskiej, przejście przez most Lejtnanta Szmidta do pomnika Piotra I (Jeździec Miedziany), gmach Senatu i Synodu, Gmach Admiralicji, Maneż Gwardii Konnej, Sobór św. Izaaka, Sobór Kazański. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Ermitażu jednego z najsłynniejszych muzeów świata liczącego ponad 3 mln dzieł sztuki z różnych epok. Płótna Rafaela, Leonarda da Vinci, Tycjana, Rembrandta, Renoira, Picassa i innych wybitnych mistrzów pędzla. Niewiele miast na świecie ma tak imponującą kolekcję malarstwa, rzeźby, porcelany i innych dzieł ludzkiego talentu. W zależności od zainteresowań można zwiedzać Ermitaż do godz. 17 lub też wyjść wcześniej aby skorzystać z wolnego czasu. Obiadokolacja o godz. 18. Wieczorem wycieczka fakultatywna - rejs statkiem wycieczkowym malowniczymi kanałami rzeki Newy, przecinanymi urokliwymi mostkami oraz mostami zwodzonymi. Rejs kończy się w Kanale Gribojedowa przy Prospekcie Newskim obok Soboru Kazańskiego (cena ok. 15 Euro). Nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wyjazd i zwiedzanie zespołu pałacowego w Peterhofie. Była to letnia rezydencja cara Piotra I Wielkiego leżąca na pd. wybrzeżu Zat. Fińskiej, 30 km od St. Petersburga. Peterhof stanowi wspaniały zespół pałacowo - parkowy z licznymi fontannami i kaskadami, które są dziełem mistrzów XVIII w. Według zamysłu cara rezydencja miała w każdym szczególe przewyższać pałac królewski w Wersalu, który Piotr I odwiedził w młodości. Zwiedzanie zespołu pałacowego w Carskim Siole - Wielki Pałac Katarzyny II, podmiejska rezydencja carska, która miała odzwierciedlać wielkość Imperium Rosyjskiego. Zwiedzanie wnętrz pałacowych wraz z odtworzoną na nowo bursztynową komnatą. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

5 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką w Rydze. Przylot do Warszawy ok. godz. 15:00

Cena zawiera:

  • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi
  • Lokalne transfery
  • 4 noclegi w hotelu 3* w Sankt Petersburgu w pok. 2 osobowych
  • 4 śniadania + 4 obiadokolacje
  • Opiekę polskiego pilota
  • Ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • Kosztów wizy rosyjskiej – 300 zł/os
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników ok. 90 euro

Galeria:

Petersburg
Petersburg
Petersburg
Petersburg
Petersburg - Ermitaż
Pałac Katarzyny
Pałac Katarzyny


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor