Rumunia - Transylwania i Bukowina

8 dniowa wycieczka krajoznawcza - warowne kościoły oraz zamki Siedmiogrodu, Sighisoara,
malowane klasztory Bukowiny, wspaniałe górskie krajobrazy

Oradea * Cluj-Napoca * Turda * Targu Mures * Biertan * Sighisoara * Brasov * Sinaia
Bran * Rasnov * Prejmer * Gura Humorului * Voroneţ * Moldoviţa * Suceviţa
Marginea * Arbore * Sighetu Marmaţiei * Săpânţa * Satu Mare


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program imprezy:

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych, przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii. Przyjazd do Oradei. Zakwaterowanie i kolacja. Wieczorny spacer wśród zabytków Oradei.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Cluj-Napoca, stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie miasta. W programie: pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół obecnie reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską. Przejazd przez Turdę w drodze do Târgu Mureş; zwiedzanie miasta – perełki secesyjnej. W programie: twierdza miejska, kościół unitariański, katedra katolicka i prawosławna, a z zabytków secesji: magistrat i Pałac Kultury. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Biertanu. Zwiedzanie Grodu Kościelnego wraz z Katedrą, przykładu słynnych saskich kościołów obronnych – obiekt z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Sighişoary. Zwiedzanie miasta. W programie: Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Dom Drakuli, Dom rodzinny Hermana Obertha, Mury i Baszty Obronne. Przyjazd w okolice Braşova. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.

4 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie zabytków Braşova, m.in.: Czarnego Kościoła i rynku. Przejazd do wypoczynkowej miejscowości Sinaia. Zwiedzanie zamku królów rumuńskich Peleş. Następnie przejazd do Branu - zwiedzanie XIV w. Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. Następnie zwiedzanie zamku chłopskiego w Râşnov. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przyjazd do Prejmer, gdzie znajduje się kościół z murami obronnymi wciągnięty na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dalszy przejazd w okolice Gura Humorului. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu. (W miarę wolnego czasu zwiedzanie również cerkwi w monastyrach Probota i Râşca).

6 dzień
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie malowanych cerkwi klasztornych na Bukowinie: Voroneţ, Moldoviţa i Suceviţa. Przejazd do centrum garncarstwa bukowińskiego w Marginei oraz malowanej cerkwi we wsi Arbore. Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.

7 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez malowniczą przełęcz Prislop w górach rodniańskich (krótki postój). Dalsza droga prowadzi do Sighetu Marmaţiei znaną z drewnianych cerkwi doliną Izy. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

8 dzień
Śniadanie, przejazd do miejscowości Săpânţa, gdzie znajduje się tzw. Wesoły Cmentarz. Dalsza podróż w kierunku Polski z przystankiem w Satu Mare. Powrót do kraju późnym wieczorem.

Cena zawiera:

  • transport autokarem lub busem
  • 7 noclegów w pensjonatach i hotelach, pokoje 2 osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), bagaż (800 PLN) Signal Iduna Travel

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i kosztów przewodników lokalnych ok. 50 euro/os.
  • obowiązkowej składki na TFG i TFP – 20 zł

Galeria:

Zamek chłopski Rasnov
Prejmer - kościół obronny
Wieś w Siedmiogrodzie
Wieś w Siedmiogrodzie
Suceviţa - malowany klasztor
Voronet
Voronet - Scena sądu ostatecznego
Arbore - malowana cerkiew
Sapanta - Wesoły Cmentarz
Sapanta - Wesoły Cmentarz

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor