Grecja i Bułgaria - antyk i średniowiecze

13 dniowa wycieczka autokarowa - starożytne ruiny, bizantyjskie klasztory, przyroda masywu Olimpu

Nowy Sad * Belgrad * Sofia * Rilski Monastyr * Melnik * Vergina * Meteora * Delfy
Ossios Loukas * Ateny * Epidauros * Mykeny * Korynt
Termopile * Masyw Olimpu * Saloniki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa (godz.00:05), przejazd w kierunku Serbii, przyjazd do Nowego Sadu, zwiedzanie jednej z największych XVIII wiecznych twierdz w Europie – Petrovaradin, następnie przejazd do Belgradu, spacer po starym mieście, w obrębie którego zachowały się liczne zabytki, kamieniczki, świątynie i muzea. Obiadokolacja i nocleg na terenie Serbii.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Sofii, w programie m.in.: Sobor Aleksandra Newskiego, Cerkiew patronki miasta św. Sofii, Uniwersytet, dawny Pałac Carski, Teatr Narodowy, Rotunda św. Jerzego, Meczet Bania Baszi Dżamija. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Sofii.

3 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Riły. Wizyta w Rilskim Monastyrze, który wznosi się w masywie górskim Riła. Jest on świętym miejscem dla Bułgarów (obiekt wpisany na listę UNESCO). Następnie przejazd do Melnika, miasteczka - muzeum, słynącego z produkcji wspaniałego wina, położonego w niezwykłej scenerii skalnych piramid utworzonych w piaskowcach na skutek procesów wietrzenia. Przejazd w okolice Salonik na nocleg i obiadokolację.

4 dzień
Śniadanie, przejazd przez Verię i Verginę (zwiedzanie stanowiska archeologicznego z grobami królów Macedonii, które stanowią jedno z najważniejszych odkryć archeologicznych XX wieku) do Kalambaki, zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów z XIV i XV w - Meteora, wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich. Obiadokolacja i nocleg w Kalambace.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do Delf, zwiedzanie stanowiska archeologicznego (Świątynia Apollina, wyrocznia Pytii, Skarbiec Ateńczyków). Obiadokolacja i nocleg w Delfach.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Ossios Loukas i wizyta w XI wiecznym klasztorze, będącym wybitnym przykładem średniowiecznej sztuki sakralnej. Przejazd w okolice Koryntu, po południu odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Aten, w programie: Stadion Olimpijski, Akropol ze świątynią Ateny, Agora, Łuk Hadriana i świątynia Zeusa, Parlament, zmiana warty, spacer po Place (Stare Miasto u podnóża Akropolu). Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.

8 dzień
Śniadanie, objazd Pętli Argolidzkiej: Epidauros ze słynnym teatrem o niezwykłej akustyce, Mykeny - kolebka pierwszych cywilizacji greckich, królestwo Agamemnona, zwiedzanie słynnej Lwiej Bramy, postój przy Kanale Korynckim, starożytny Korynt. Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.

9 dzień
Śniadanie, przejazd na północ Grecji. Po drodze krótki postój w Termopilach, miejscu słynnej bitwy pomiędzy Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e. Obiadokolacja i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

10 dzień
Śniadanie, odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

11 dzień
Śniadanie, wycieczka w masyw Olimpu. W programie: górskie miasteczko Litohoro, położone u podnóży masywu Olimpu. Rekreacyjny spacer malowniczym kanionem rzeki Enipeas do Wodospadów Withos, następnie Platamonas, ruiny twierdzy z czasów wypraw Krzyżowych, wioska Paleos Panteleimonas, w której zatrzymał się czas. Powrót na obiadokolację i nocleg.

12 dzień
Śniadanie, przejazd do Salonik, zwiedzanie miasta (Kościół św. Demetriusza, Łuk Galeriana, Rotunda, Kościół Agia Sofia, Biała Wieża). Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Serbii.

13 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem z klimatyzacją i WC
  • 12 noclegów w hotelach **/***, pok. 2,3 os. z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • grecki wieczór integracyjny
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, ok. 85 €


Galeria:

Grecja - Ossios Loukas
Ateny - Akropol
Ateny - Akropol
Mykeny
Mykeny
Korynt
Korynt
Termopile
Saloniki
Kliknij miniaturkę aby powiększyć.

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor