Grecja antyczna i bizantyjska

Saloniki * Masyw Olimpu * Meteora * Delfy * Ossios Loukas * Ateny
Epidauros * Mykeny * Korynt * Termopile

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
00:00 wyjazd ze Stalowej Woli, przejazd przez Słowację i Węgry. Nocleg i obiadokolacja na terenie Serbii.

2 dzień
Śniadanie, przejazd przez Macedonię do Salonik, zwiedzanie miasta (Kościół św. Demetriusza, Łuk Galeriana, Rotunda, Kościół Agia Sofia, Biała Wieża). Przejazd na obiadokolację i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

3 dzień
Śniadanie, plażowanie. Dla chętnych półdniowa wycieczka w Masyw Olimpu. W programie: górskie miasteczko Litohoro, położone u podnóża masywu Olimpu. Rekreacyjny spacer malowniczym kanionem rzeki Enipeas do Wodospadów Withos. Następnie Platamonas, ruiny twierdzy z czasów wypraw Krzyżowych oraz wioska, w której zatrzymał się czas - Paleos Panteleimonas. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd przez Verię i Verginę (zwiedzanie stanowiska archeologicznego z grobami królów Macedonii, które stanowią jedno z najważniejszych odkryć archeologicznych XX wieku) do Kalambaki, zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów z XIV i XV w - Meteora, wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich. Obiadokolacja i nocleg w Kalambace.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do Delf, zwiedzanie stanowiska archeologicznego (Świątynia Apollina, wyrocznia Pytii, Skarbiec Ateńczyków. Następnie przejazd w okolice Koryntu. Po drodze jeśli czas na to pozwoli postój w Ossios Loukas i wizyta w XI wiecznym klasztorze, będącym wybitnym przykładem średniowiecznej sztuki sakralnej. Po przybyciu do hotelu czas na odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Aten, w programie: Stadion Olimpijski, Akropol ze świątynią Ateny, Agora, Łuk Hadriana i świątynia Zeusa, Parlament, zmiana warty, spacer po Place (Stare Miasto u podnóża Akropolu). Nocleg w tym samym miejscu. Obiadokolacja integracyjna dodatkowo płatna 20 euro.

7 dzień
Śniadanie, objazd Pętli Argolidzkiej (Epidauros ze słynnym teatrem o niezwykłej akustyce, Mykeny - kolebka pierwszych cywilizacji greckich, królestwo Agamemnona, zwiedzanie słynnej Lwiej Bramy, postój przy Kanale Korynckim, starożytny Korynt). Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.

8 dzień
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną z postojem w Termopilach, miejscu słynnej bitwy pomiędzy Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e. Obiadokolacja i nocleg w Skopje. W miarę możliwości zwiedzanie Skopje wieczorem po kolacji.

9 dzień
Śniadanie, powrót do Stalowej Woli.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem z klimatyzacją
  • 8 noclegów w hotelach ***, pok. 2 os. z łazienkami
  • wyżywienie: 8 śniadań i 7 obiadokolacji
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, ok. 60 euro
  • kolacja integracyjna w Atenach W cenie kolacji: zimne i gorące przystawki, danie główne, sałatka, 1/2 butelki wina i woda, deser, z muzyką na żywo i pokazem greckich tańców ludowych - 20 euro

Galeria:

Ateny - Akropol
Ateny - Akropol
Mykeny
Korynt
Korynt
Termopile

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor