Albania - odkrywamy nieznane

9 dniowa wycieczka objazdowa po Albanii - góry, morze, jeziora, antyczne miasta

Szkoder * Kruja * Tirana * Durres * Berat * Apollonia * Saranda * Butrinti
Gjirokaster * Korcza * Ochryd * Skopje


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych. Przejazd do Belgradu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Czarnogóry, po drodze postój przy punkcie widokowym, gdzie rozciąga się wspaniała panorama na Sveti Stefan - malowniczą miejscowość położoną na półwyspie, jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc na czarnogórskim wybrzeżu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Baru.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Albanii, w programie: Szkoder - stanowisko archeologiczne z zamkiem Rozafa, Kruja - średniowieczna stolica państwa albańskiego, założona przez bohatera narodowego Albanii Gjergj Skanderbega. W czasach imperium otomańskiego Kruja była centrum oporu i walk przeciwko najeźdźcy. Dawna nazwa Krui to Arberia, skąd pochodzi dzisiejsza nazwa państwa Albania. W programie warownia i Muzeum Skanderberga, spacer po bazarze tureckim, na którym jest największy w całej Albanii wybór pamiątek. Przejazd do stolicy Albanii - Tirany. Spacer po mieście, Meczet Ethem Beja, Wieża zegarowa, uniwersytet, most turecki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Durres, największego albańskiego kurortu nad Morzem Adriatyckim.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Berat - „miasta tysiąca okien”, jednego z najpiękniejszych miast na Bałkanach, położonego w środkowej Albanii, nad rzeką Osum. Berat jest drugim obok Gjirokaster albańskim „miastem muzeum” wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, następnie Apollonia, ruiny miasta założonego przez Greków w VI w p.n.e na cześć greckiego boga Apolla, postój na przełęczy Llogara (1020 m n.p.m.), skąd rozpościera się przepiękny widok na Morze Jońskie. Obiadokolacja i nocleg w Sarandzie.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do Butrinti, gdzie znajdują się ruiny antycznego miasta, według legendy wybudowanego przez uciekinierów z Troi. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (resztki murów obronnych, starożytny amfiteatr z III w p.n.e). W drodze powrotnej odpoczynek na plaży nad piękną zatoką, urozmaiconą czterema niewielkimi wysepkami. Obiadokolacja i nocleg w Sarandzie

6 dzień
Śniadanie, w programie tego dnia: osobliwość przyrody Niebieskie Oko: magiczne, rozległe, błękitne źródło, następnie wspomniany wcześniej Gjirokaster - ”miasto tysiąca schodów” - spacer brukowanymi, stromymi uliczkami miasta położonego na wzgórzach. W programie: Zamek, Muzeum Broni mieszczące się w średniowiecznej twierdzy, meczet, dom wodza Envera Hodży, obecnie Muzeum Etnograficzne. Przejazd do Korczy, spacer po mieście, wizyta w Muzeum Sztuki Średniowiecznej, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Macedonii, postój przy Monastyrze św. Nauma, który został zbudowany na tarasie skalnym, wznoszącym się ponad brzegami jeziora Ochrydzkiego. Rozciąga się stąd przepiękny widok na jezioro i otaczające go góry. Monastyr jest jednym z najważniejszych klasztorów prawosławnych znajdujących się na terenie Macedonii. Przejazd do Ochrydu, malowniczo położonego nad jeziorem o tej samej nazwie. Miasto jest uważane za stolicę religijną kraju, jest tu wiele cerkwi jak np. cerkiew św. Zofii z zachowanymi freskami pochodzącymi z XI wieku. Inne ciekawe zabytki to odrestaurowany amfiteatr i liczne zabytkowe świątynie. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień
Śniadanie, przejazd do Skopje, stolicy Macedonii, w programie: przepiękny kamienny most nad Waderem, stary bazar, cerkiew zbawiciela, meczet Mustafa Paszy. Dalsza podróż w kierunku Serbii, obiadokolacja i nocleg w okolicy Belgradu

9 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski, przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem
  • noclegi w hotelach 2*, pokoje 2,3-os z łazienkami
  • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów przewodników lokalnych - ok. 50 euro

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor