Normandia i Paryż

7 dniowa wycieczka objazdowa po Normandii z wizytą w Paryżu.
Normandia - niezwykłe krajobrazy, skaliste wybrzeża, urwiska rzeźbione przez fale, malownicze porty, średniowieczne opactwa, miejsce największej operacji desantowej w historii wojen
Paryż - miasto zakochanych, kulturalna stolica Europy


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd na obiadokolacje i nocleg w pobliżu granicy niemiecko-francuskiej.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Giverny, gdzie znajduje się niezwykłe miejsce - dom i ogród malarza impresjonisty Claude'a Moneta, który spędził tu wiele lat życia i stworzył większość największych swoich dzieł, przejazd do Rouen - dawnej siedziby książąt Normandii. Spacer po historycznym centrum miasta, w programie między innymi: jeden z najwspanialszych zabytków Francji katedra Notre-Dame; plac, na którym spalono Joannę d’Arc i Kościół Joanny d’Arc. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do nadmorskiej miejscowości Étretat, której atrakcją są wysokie, białe klify i formacje skalne o oryginalnych kształtach (Aiguille (Igła) i łuk Manneporte). Postój w Honfleur - jednym z najbardziej malowniczych portów Normandii. Przejazd do Lisieux, wizyta w sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus, będącym jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych we Francji. Przejazd do Caen, miasta zwanego Bramą Normandii, założonego przez Wilhelma Zdobywcę. Nocleg w okolicy Caen.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Bayeux, gdzie znajduje się słynny Gobelin z Bayeux, 70- metrowe, ręcznie haftowane płótno przedstawiające podbój Anglii przez Wilhelma I Zdobywcę, bitwę pod Hastings w 1066 i życie codzienne mieszkańców ówczesnej Normandii. Przejazd w kierunku wybrzeża, gdzie w 1944 roku miało miejsce słynne lądowanie Aliantów, w programie: plaża Omaha, na której wspólnie z wojskami alianckim lądowali Polacy, Pointe du Hoc– wysoki na 30 metrów klif, miejsce zaciekłych walk, obecnie znajduje się tu pomnik i muzeum poświęcone bitwie, cmentarz wojenny w Colleville-sur-Mer. Przejazd na nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do Mont Saint-Michel, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji. Opactwo położone jest na skalistej wysepce, połączonej z lądem groblą. Przejazd do Paryża, spacer po dzielnicy artystów Montmarte - monumentalna bazylika Sacré-Coeur, Plac Pigalle, Moulin Rouge. Nocleg w okolicy Paryża.

6 dzień
Śniadanie, całodzienne zwiedzanie Paryża (komunikacja miejska, pieszo). W programie najwspanialsze budowle i place Paryża m.in.: Plac Concorde z fontanną i obeliskiem egipskim, Plac Trocadero z najpiękniejszym widokiem na Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, katedra Notre Dame wzniesiona na wyspie La Cite, Dzielnica Łacińska, gdzie znajdują się: Panteon, Uniwersytet Sorbona i Ogrody Luksemburskie, rejs statkiem po Sekwanie, wieczorem wyjazd w kierunku Polski

7 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem lub busem
  • 5 noclegów ze śniadaniami we Francji w hotelach sieciowych typu Premiere Classe, pokoje 2-os z łazienkami
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), bagaż (800 PLN) Signal Iduna Travel

Cena nie zawiera:

  • obiadokolacji (możliwość wykupienia dowolnych zestawów w restauracjach samoobsługowych w cenie ok. 10-16 Euro)
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów przewodników lokalnych, rejsu statkiem po Sekwanie - ok. 90 Euro


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor