Bretania i Normandia

7 dniowa wycieczka do Normandii i Bretanii - tajemniczych i dzikich krain północnej Francji.

Normandia - niezwykłe krajobrazy, urwiska rzeźbione przez fale w białych kredowych skałach, średniowieczne opactwa
Bretania - niepowtarzalny urok kamiennych miasteczek, miniaturowe porty, fascynująca przyroda, zróżnicowane wybrzeże, latarnie morskie i punkty widokowe, dzikie i groźne przylądki, setki monumentalnych budowli kamiennych epoki neolitycznej, największe w Europie zjawisko pływów morskich.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach porannych, przejazd na nocleg na terenie Belgii.

2 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Alabastrowego Wybrzeża, by w miejscowości Étretat, podziwiać wysokie, skaliste klify i skały o oryginalnych kształtach. Postój w Honfleur - jednym z najbardziej malowniczych portów Normandii. Przejazd w kierunku Caen, miasta zwanego Bramą Normandii, założonego przez Wilhelma Zdobywcę. Nocleg w okolicach Caen.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Mont Saint-Michel, jednego z najciekawszych i najbardziej malowniczych zespołów zabytkowych we Francji. Opactwo położone jest na skalistej wysepce, połączonej z lądem groblą. W zatokach Cancale i Mont Saint – Michel, występują najsilniejsze w Europie pływy morskie. Przejazd na Szmaragdowe Wybrzeże, gdzie w krajobrazie dominują piaszczyste plaże, tajemnicze wąskie zatoczki ze szmaragdowym kolorem wody, piękne nadmorskie miasta. Wizyta w Saint-Malo, jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów Bretanii, silnie ufortyfikowanego portu, niegdyś schronienia piratów. Przejazd na nocleg w okolicy Saint Brieuc.

4 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku jednego z najpiękniejszych miejsc w Bretanii - Wybrzeża Różowego Granitu, które tworzą porozrzucane w morzu potężne skały uformowane w przedziwne kształty przez erozyjną działalność wiatru i morza. Okolica słynie również z ciekawej architektury, bogactwa nadmorskiej przyrody (rezerwat ptactwa wodnego Archipelag Siedmiu Wysp). Do najpiękniejszych miejsc należą okolice Ploumanac'h, gdzie kończy się malowniczy szlak pieszy “Ścieżka Celników”; latarnia morska Men Ruz, skąd roztacza się malowniczy widok na skaliste wybrzeże i morze oraz bajkowy zamek z czerwonego granitu wybudowany na malutkiej wyspie Ile de Costaérès. Następnie wizyta w Guimiliau, gdzie znajduje się unikatowy, typowy dla Bretanii zespół parafialny, składający się kościoła parafialnego, cmentarza, kostnicy i kalwarii z ponad 200 postaciami. Następnie postój w miasteczku Locronan, z pięknym rynkiem i granitowymi domami zdobionymi niebieskimi okiennicami i kolorowymi kwiatami. Przejazd do Quimper, najstarszego miasta Bretanii, spacer po wybrukowanej starówce położonej pomiędzy korytami rzek Odet i Steir, z renesansowymi kamienicami, gotycką katedrą świętego Corentina. Nocleg.

5 dzień
Wizyta w Concarneau, którego główną atrakcją jest ufortyfikowane stare miasto na wyspie. Przejazd do średniowiecznego miasta Vannes, położonego nad zatoką Morbihan. Z murów obronnych otaczających miasto rozciąga się spektakularny widok na starą pralnię, zamek Hermine z ogrodami i zabytkowe centrum. Przejazd do Josselin, które posiada malowniczą starówkę i wspaniały zamek książąt Rohan położony nad rzeką Oust, zbudowany w XV w. w stylu gotyku płomienistego. Przejazd do Rennes, stolicy Bretanii, spacer po mieście. Nocleg.

6 dzień
śniadanie, przejazd do Bayeux, gdzie znajduje się słynny Gobelin z Bayeux, 70- metrowe, ręcznie haftowane płótno przedstawiające podbój Anglii przez Wilhelma I Zdobywcę, bitwę pod Hastings w 1066 i życie codzienne mieszkańców ówczesnej Normandii. Przejazd do Lisieux, wizyta w sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus, będącym jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych we Francji. Przejazd na nocleg w okolice Amiens

7 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju godzinach nocnych 7/8 dzień.

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem lub busem
  • 6 noclegów ze śniadaniami w hotelach sieciowych typu Premiere Classe, pokoje 2-os z łazienkami
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL z rozszerzeniem covid-19 (20.000 EUR), NNW (15.000 PLN), bagaż (1000 PLN) Signal Iduna Travel

Cena nie zawiera:

  • obiadokolacji (możliwość wykupienia dowolnych zestawów w restauracjach samoobsługowych w cenie ok. 10-16 Euro)
  • pakietu do realizacji programu 70 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour Guide), płatnego obligatoryjnie pilotowi
  • ubezpieczenia CP (choroby przewlekłe) – dopłata 50 zł
  • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 4,42% ceny imprezy
  • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej + zwyżka Covid 19 * – 6% ceny imprezy
  • obowiązkowej składki na TFG i TFP – 20 zł

*zwyżka Covid 19 : 1) do przedmiotu i zakresu ubezpieczenia przy ubezpieczeniu rezygnacji z podróży włączone są koszty rezygnacji wynikające z powodu: - Epidemii Choroby Zakaźnej Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami, - Pandemii Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami, w sytuacji nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży potwierdzonego diagnozą medyczną; 2) do przedmiotu i zakresu ubezpieczenia przy ubezpieczeniu rezygnacji z podróży włączone są koszty rezygnacji wynikające z powodu odmowy wpuszczenia na pokład samolotu, autokaru Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży z powodu wystąpienia temperatury równej lub wyższej niż 38 stopni Celsjusza oraz objawów infekcji wskazujących na zakażenie Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami.Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor