Północne Niemcy

7-dniowa wycieczka do niezwykle ciekawego regionu, jakim są Północne Niemcy. Znajdują się tu eleganckie nadmorskie miejscowości, parki narodowe z olbrzymimi białymi klifami, niewielkie miasteczka pełne uroczych kamieniczek, imponujące bajkowe zamki, piękne parki i ogrody, miasta hanzeatyckie z unikatową zabudową.

Ogrody Królewskie Herrenhausen w Hannoverze * Zamek Marienburg * Celle
Rezerwat Biosfery „Hamburskie Morze Wattowe” * Brema * Lüneburg * Lubeka
Zamek Schwerin * Ahrenshoop * Rugia * Stralsund * Christiansberg ogród botaniczny


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Łodzi w godzinach rannych (godz. 5.30), przejazd w kierunku Niemiec, przyjazd do Hanoveru, zwiedzanie ogrodów królewskich Herrenhausen. W powstałych ponad 300 lat temu ogrodach udało się zachować, w niezmienionej formie, najważniejsze style sztuki ogrodowej: barokowe ogrody w stylu francuskim, angielski park krajobrazowy oraz ogród botaniczny. Grossergarten (Wielki ogród) zaliczany jest do najważniejszych ogrodów barokowych Europy i stanowi serce kompleksu z licznymi fontannami, w tym Wielką Fontanną wybijająca wodę na wysokość 70 m, wodotryskami, altanami, bogatymi rabatami kwiatowymi i wspaniałymi rzeźbami. Obiadokolacja w Hannowerze. Przejazd na nocleg w okolicy Bremy.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do bajkowego, neogotyckiego Zamku Marienburg, należącego do książąt hanowerskich, gałęzi Welfów, najstarszej dynastii książęcej w Europie. W historycznych salach zamku, przeznaczonych na muzeum, przedstawiona jest historia rodu Welfów i Królestwa Hanoweru. Następnie wizyta w Celle, jedynym w swoim rodzaju mieście położonym nad rzeką Aller. Wizytówką miasta jest pałac z malowniczym parkiem oraz zabudowa starego miasta – charakterystyczne kamienice szachulcowe. Jest ich ponad 400, a najstarsze pochodzą z XVI w. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Cuxhaven, wizyta w Rezerwacie Biosfery „Hamburskie Morze Wattowe” położonym u ujścia Łaby. Watty (osusza) to szerokie równiny pływowe odsłaniane w czasie odpływu morza. Morze Wattowe jest uważane za jedno z ostatnich dziewiczych krajobrazów w Europie. Żyje tutaj około 10.000 różnych gatunków roślin i zwierząt – ryby, ptaki, kraby, a także liczne glony i mikroorganizmy. W czasie odpływu watty można przemierzyć pieszo lub wybrać się na przejażdżkę bryczką na zamkniętą dla ruchu kołowego wyspę Neuwerk. Po południu zwiedzanie Bremy, w programie m.in. wspaniały renesansowo-barokowy zespół architektonicznego Starego Miasta, m.in.: Rynek (Marktplatz) z gotyckim ratuszem i średniowiecznym kamiennym posągiem Rolanda (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), romańsko-gotycka Katedra Świętego Piotra, pomnik słynnych Muzykantów z Bremy: osła, psa, kota i koguta - bohaterów baśni braci Grimm. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Lüneburga, jednego z miast hanzeatyckich, które ponad tysiąc lat było ośrodkiem handlu solą, i należało do najbogatszych i najpiękniejszych niemieckich miast. Zabytkowe centrum przetrwało wojny światowe bez większych szkód, dzięki czemu można dziś podziwiać piękną zabudowę średniowiecznego miasta. Przejazd do Lubeki, często nazywanej "królową Hanzy", miasta marcepanu i ceglanego gotyku. Zwiedzanie przepięknego starego miasta (UNESCO), pełnego zabytków pochodzących z czasów kupieckiej potęgi tych terenów. W programie m.in: Brama Holsztyńska - symbol miasta, gotyckie kościoły św. Piotra i NMP, ratusz - najstarszy w Niemczech, szpital św. Ducha. Dom Buddenbrooków. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do Schwerin i zwiedzanie kolejnego bajkowego zamku położonego na wyspie. Zamek Schwerin przez wiele wieków był rezydencją książąt i wielkich książąt meklemburskich. Obecnie to siedziba parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz muzeum zamkowe. Obok zamku znajduje się piękny ogród w stylu francuskim. Przejazd w kierunku półwyspu Fischland-Darß-Zingst, który powstał z połączenia trzech wysp na skutek działania silnych sztormów i działalności człowieka. Część półwyspu zajmuje Park Vorpommersche Boddenlandschaft (Park Narodowy Mierzei Pomorza Przedniego). Jest to największy obszar ochrony przyrody nad Morzem Bałtyckim. W granicach parku są wydmy, mierzeje i jeziora przybrzeżne. Wizyta w nadmorskiej miejscowości Ahrenshoop, która nieprzerwanie od XIX wieku przyciąga swoją wyjątkowością artystów: malarzy, rzeźbiarzy i muzyków. Bywali tu też Albert Einstein, Bertolt Brecht i Helene Weigel. Ahrenshoop jest oazą spokoju, ciszy, domów krytych strzechą i uroczych ogródków. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Stralsundu.

6 dzień
Śniadanie, wycieczka objazdowa po Rugii, największej i najpiękniejszej wyspie Niemiec. Jej atutami są bujne lasy, ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, wysokie klify i urozmaicona linia brzegowai z licznymi zatokami i półwyspami o przedziwnych kształtach. Przejazd w kierunku Arkony; wycieczka piesza (ok. 2 km) lub przejazd kolejką turystyczną na przylądek Arkona, najbardziej na północ wysunięty fragment Rugii, spacer do latarni morskiej i zejście do kamienistej plaży, wejście na wały słowiańskiego grodu Świętowita, panorama Bałtyku z urwistego brzegu na zatokę morską Tromper Wiek, przejazd wąskim przesmykiem na półwysep Jasmund - wizyta w Parku Narodowym (UNESCO). Wycieczka piesza ok. 3 km na najwyższy klif Rugii - Königsstuhl z panoramą Bałtyku i kredowych klifów; następnie wizyta w Binz, stylowym kurorcie, z typową dla tej części Niemiec architekturą kurortową. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Stralsundu, hanzeatyckiego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta, w programie: kościół św. Marii i św. Mikołaja, rynek z XVII w. Przejazd do miejscowości Christiansberg, zwiedzanie ogrodu botanicznego składającego się z akwenu roślin wodnych, ogrodów: cienistego, piwoniowego i wrzosowego, a także alpinarium. Dalsza podróż w kierunku Polski, przyjazd do łodzi w późnych godzinach wieczornych.

Uwaga:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem Łódź -trasa wycieczki - Łódź
  • 6 noclegów w hotelach 2/3*, pokoje, 2, 3 os. z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna wariant standard

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych, taksy klimatycznej, zestawu tour guide - ok. 80 – 100€
  • dopłata do pokoju 1-os – 750 zł

Galeria:

Lubeka
Lubeka
Lubeka
Lubeka
Lubeka
Zamek Schwerin
Zamek Schwerin
Ahrenshoop
Ahrenshoop
Rugia
Rugia
Rugia
Rugia
Stralsund
Stralsund

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor