Różany raj i Niemiecka Wenecja

2 dniowa wycieczka do Niemiec na Dolne Łużyce w trakcie której odwiedzimy:

- Park Mużakowski, największy i najsłynniejszy park w stylu angielskim położony na terenie Polski i Niemiec. Cały XIX-wieczny zespół pałacowo-parkowy, dzieło znanego architekta krajobrazu - księcia Hermanna von Pückler-Muskau został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po stronie niemieckiej znajduje się Nowy i Stary Zamek, folwark, Dom Kawalerów i Oranżeria.
- Ogród Różany w Forst, który o tej porze roku zachwyci zapachem i barwą 40.000 krzewów różanych w ponad 700 odmianach. Park w 2013 roku obchodził jubileusz 100-lecia swojego powstania i został wyróżniony honorowym tytułem „Najpiękniejszego Parku Niemiec”
- Branitz - Park i Pałac księcia Pücklera, jednego z najznamienitszych niemieckich projektantów ogrodów XIX wieku. Centrum założenia stanowi pałac z zabudowaniami gospodarczymi oraz rozległy park ze słynnymi piramidami ziemnymi na środku sztucznego jeziora;
- poprzecinaną labiryntem kanałów rzeki Szprewy krainę Szprewald, wycieczka łodzią kanałami Szprewy, możliwość degustacji słynnych szprewaldzkich ogórków z pajdą chleba ze smalcem i piwem.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa o godz. 6.00, wizyta w Parku Mużakowskim i Ogrodzie Różanym w Forst, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Pałacu i Parku księcia Pücklera w Branitz, przejazd do Burg, zapoznanie ze Szprewaldem i jego legendami. Rejs łodzią kanałami Szprewy, przejazd do Cottbus (Chociebuż), czas wolny na Starym Mieście. Przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem
  • 1 nocleg ze śniadaniem w hotelu na terenie Polski, pokoje 2, 3-os.
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu (Ogród Różany w Forst, Park i Pałac w Branitz), przewodników lokalnych, rejsu łodzią kanałami Szprewy – ok. 40 €
  • poczęstunek (chleb ze smalcem i ogórkami, piwo) - 5,50 €

Galeria:

Spreewald
Spreewald
Spreewald
Spreewald
Spreewald

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor