Bawaria - zabytki, krajobrazy

8 dniowa wycieczka do Bawarii - zamki Ludwika Bawarskiego, alpejskie krajobrazy,
średniowieczne miasta: Bamberg, Rothenburg, Norymberga, Ratyzbona
oraz Monachium - bawarska stolica i metropolia

Berchtesgaden * Monachium * Hohenschwangau * Neuschwanstein * Garmisch-Partenkirchen * Partnachklamm * Linderhof * Augsburg * Ingolstadt
Bamberg * Rothenburg * Norymberga * Landshut * Ratyzbona


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
5:00 wyjazd z Krakowa, przejazd przez Czechy i Austrię do Berchtesgaden (800 km, ok. 10 godz.). Spacer po malowniczej starówce, gdzie można podziwiać fasady domów ozdobione malowidłami. Panorama miasta z punktu widokowego z masywem Watzmanna (2713 m n.p.m.) w tle. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Salzburga.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Monachium. Zwiedzanie monachijskiej starówki m.in. wizyta w słynnym Kościele Mariackim (Frauenkirche), Nowy i Stary Ratusz, Kolumna Mariacka, Odeonsplatz - miejsce puczu hitlerowskiego, kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda, córka Jana III Sobieskiego, Residenz - rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, piwiarnia Hofbrauhaus. Czas wolny na monachijskiej starówce. Spacer po ogrodach pałacu Nymphenburg - miejsce narodzin króla Ludwika Bawarskiego. Przejazd do Parku Olimpijskiego, wyjazd na wieżę olimpijską, wizyta w salonie BMW Welt. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Berwangu.

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie zamków bawarskiego monarchy Ludwika II: Hohenschwangau, w którym król spędził dzieciństwo, Neuschwanstein - najsłynniejszy baśniowy zamek, ozdobiony licznymi balkonami i mnóstwem wieżyczek, będący inspiracją twórcy filmów rysunkowych Walta Disneya. Następnie wizyta w centrum urokliwego alpejskiego miasteczka Fussen. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Garmisch-Partenkirchen, najsłynniejszego ośrodka sportów narciarskich, położonego u stóp najwyższego wzniesienia w Alpach niemieckich Zugspitze (2966 m n.p.m.). Przejazd pod Olimpia Stadion, następnie spacer wąwozem utworzonym przez rzekę Partnach. Partnachklamm jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego regionu. Przejście podziemną trasą dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Następnie wizyta w zamku Linderhof - najmniejszym z zamków i jedynym, w którym władca mieszkał przez dłuższy czas. Spacer po ogrodach z Grotą Wenus, sztucznie wykonaną jaskinią z malowniczą scenerią z opery Wagnera. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Augsburga - jednego z najstarszych miast w Niemczech, założonego przez Rzymian. Zwiedzanie centrum miasta: m.in. ratusz ze Złotą Salą, kościół św. Piotra w Perlach (dla chętnych wstęp na wieżę Perlachturm - 70 m, 258 stopni, płatny 1,5 euro), Fontanna Augusta, gotycka Katedra NMP, Dom Bertolda Brechta - niemieckiego dramatopisarza. Następnie przejazd do Ingolstadt - miasta nad Dunajem z zabytkową starówką: zachowane fragmenty średniowiecznych murów obronnych z tzw. Bramą Krzyżową (Kreuztor), stary ratusz, Herzogskasten - stary zamek książęcy oraz nowy zamek. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Norymbergi.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do miasta Bamberg położonego na siedmiu wzgórzach, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco, słynącego ze wspaniałych zabytków i niepowtarzalnej atmosfery. Spacer po Starym Mieście, na trasie m.in.: Katedra Cesarska (Bamberger Dom) z 4 wieżami, będącą symbolem miasta, Altes Rathaus - budynek zbudowany na sztucznej wyspie, ogród różany (Rosengarten), z którego rozciąga się imponujący widok na dachy zabytkowej starówki oraz „Mała Wenecja” (Klein Venedig) z malowniczymi domami rybackimi położonymi nad rzeką Regnitz. Czas wolny na Iselstadt - obecnym centrum historycznym Bambergu. Przejazd do Rothenburg ob der Tauber - bajecznego średniowiecznego miasteczka zachwycającego murami obronnymi z bramami oraz zabytkowymi kamieniczkami mieszczańskimi. Powrót do Norymbergi na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Norymbergi - wizyta na Starówce odbudowanej po zniszczeniach wojennych: zamek, zabytkowa studnia, gotycki kościół św. Wawrzyńca z rzeźbami Wita Stwosza, miejsca związane ze średniowiecznym malarzem Albrechtem Durerem, a także Pałac Sprawiedliwości, w którym odbywał się proces norymberski. Przejazd do miasta Landshut założonego przez księcia bawarskiego Ludwika I nad rzeka Izarą. W programie: brama miejska Landtor, zamek Trausnitz, Bazylika św. Marcina i św. Kastulusa z najwyższą ceglaną wieżą świata (130,6m). Przejazd do Ratyzbony. Spacer po średniowiecznym mieście wpisanym na listę UNESCO - Kamienny Most zbudowany w latach 1135-1146 jako pierwszy ufortyfikowany most na Dunaju, Stary Ratusz, katedra św Piotra - piękny przykład bawarskiego gotyku, malownicze kamienice z wykuszami charakterystycznymi dla tego rejonu Niemiec, Porta Pretoria - częściowo zachowana rzymska wieża obserwacyjna datowana na rok 179, liczne wieże rodowe.
Ok. 19:00 wyjazd w drogę powrotną.
Ok. 21:00 przerwa na obiadokolację na terenie Czech (płatne we własnym zakresie).

8 dzień
Przyjazd w godzinach porannych do Krakowa.

Cena zawiera:

  • Transport autokarem klasy lux
  • 6 noclegów w hotelach 2/3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami ze śniadaniem i obiadokolacją
  • opiekę pilota polskojęzycznego
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • obligatoryjnej opłaty 15 euro na przewodników lokalnych
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 75 euro
  • napojów do obiadokolacji
  • obiadokolacji na terenie Czech w drodze powrotnej ok. 250 KCZ

Galeria:

Augsburg
Augsburg
Ingolstadt1
Bamberg
Bamberg
Rothenburg
Norymberga
Norymberga
Norymberga
Norymberga
Landshut
Landshut
Ratyzbona

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor