Majorka - rajska wyspa

Lazurowe niebo, szmaragdowe morze, piękne plaże, malownicze zatoczki, wspaniałe krajobrazy i zabytki, wszystko to można zobaczyć w trakcie autokarowej wycieczki na Majorkę, która jest największą wyspą Archipelagu Balearów.


Termin:

kwiecień - maj (oferta dla grup min. 45 os., termin do uzgodnienia)

Cena:

od 2890 zł

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Werony.

2 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Barcelony, nocny prom na Majorkę, nocleg na promie w kabinach 4-os.

3 dzień
Przypłynięcie do Palmy de Mallorca, stolicy Majorki w godzinach rannych. Zwiedzanie miasta. W programie między innymi: spacer krętymi uliczkami pośród malowniczych dziedzińców i secesyjnych kamienic, gotycka katedra La Seu, jedna z najświetniejszych budowli sakralnych Hiszpanii, w stylu kastylijskiego gotyku, Pałac Almudaina dawna rezydencja kalifatu a później królów hiszpańskich, łaźnie arabskie, Zamek Bellver, z którego roztacza się piękna panorama miasta. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do Jardines de Alfabia. Miejsce to było niegdyś letnią siedzibą wezyrów muzułmańskich, a następnie królów i szlachty Majorki. Spacer po pięknym ogrodzie z licznymi strumykami i fontannami, wśród palm i gajów bambusowych, zwiedzanie starej hacjendy. Przejazd do Soller, typowego majorkańskiego miasteczka, z wąskimi uliczkami, przy których mieszczą się domy z XVIII i XIX wieku, a na głównym placu Placa Constitucio góruje masywny neogotycki kościół Iglesia de San Bartomeu. Następnie przejazd przez masyw Serra de Tramuntana w kierunku Sa Colobra, która jest jedną z najbardziej malowniczych zatok na wyspie. Już sama podróż do zatoki jest atrakcją samą w sobie. Prowadzi do niej wąska i kręta droga z niezliczonym zakrętami. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Valdemossy, malowniczego miasteczka położonego na wzniesieniu u podnóża gór Serra de Tramuntana, związanego z Fryderykiem Chopinem i francuską pisarką George Sand, którzy spędzili tu trzy zimowe miesiące na przełomie 1838 i 1839 roku. Zwiedzanie klasztoru Kartuzów, gdzie w dwóch celach zgromadzono pamiątki z ich pobytu: m.in. partytury skomponowanych tu preludiów, fortepian Chopina, listy, rękopis "Zimy na Majorce" George Sand. Przejazd w kierunku Palmy, wizyta w Marineland, gdzie odbywają się pokazy tresury delfinów i lwów morskich, a także akwaria z rekinami i egzotycznymi rybami, stawy z krokodylami, można tu też zobaczyć żółwie i pingwiny cesarskie. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, przejazd do Sanktuarium w Lluc, duchowego centrum Majorki, zwiedzanie renesansowo-barokowej świątyni. Przejazd do Pollency, średniowiecznego miasteczka u stóp gór Tramuntana w północno-zachodniej części Majorki. Następnie półwysep Formentor, jedno z najpiękniejszych widokowo miejsc na Majorce. Na końcu Półwyspu znajduje się latarnia morska, zbudowana w 1860 r. Prowadzi do niej kręta, niezwykle malownicza droga. Przejazd do Alcudii, miasteczka o bardzo bogatej historii, sięgającej czasów fenickich. Centrum miasteczka opasają częściowo średniowieczne, częściowo zrekonstruowane mury.

8 dzień
Śniadanie, przejazd do Ses Salinas, niewielkiej, miejscowość wypoczynkowej w południowej części Majorki. Wizyta w ogrodzie botanicznym Botanicactus. Na jego terenie rośnie ponad 12 tysięcy kaktusów (400 gatunków). Jest też kolekcja flory Majorki, roślin subtropikalnych oraz sztuczne jezioro z wyspą. Przejazd do Manacor, produkuje się tu między innymi znaną majorkańską czarną porcelanę, sztuczne perły oraz wyroby z drewna oliwnego. Wizyta w wytwórni sztucznych pereł (możliwość zakupu). Przejazd do Arty, malowniczego miasteczka lokowanego u podnóża niewielkiego wzniesienia, na którym znajduje się forteca i kościół. Powrót na obiadokolację i nocleg.

9 dzień
Śniadanie, prom do Barcelony, obiadokolacja i nocleg na Costa Brava.

10 dzień
Śniadanie. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Werony.

11 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • 3 noclegi tranzytow w hotelach 3*, pokoje 2,3-os z łazienkami
 • 6 noclegów na Majorce, hotel 3*, pokoje 2,3-os z łazienkami
 • 1 nocleg na promie Barcelona- Majorka, kabiny 4-os wewnętrzne
 • wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji
 • przeprawa promowa Majorka-Barcelona
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

 • 1 śniadania i 1 obiadokolacji na promie Barceloma-Majorka
 • napoi do obiadokolacji
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 10 zł, płatnej przy wpłacie zaliczki

Galeria:

Soller
Soller
Sa Colobra
Sa Colobra
Sa Colobra
Sa Colobra
Sa Colobra
Valdemossa
Valdemossa
Valdemossa
Marineland
Półwysep Formentor
Półwysep Formentor
Półwysep Formentor
Półwysep Formentor
Sanktuarium w Lluc
Alcudia
Alcudia
Botanicactus
Botanicactus

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor