Muzycznym szlakiem - LUSŁAWICE
z wieczornym koncertem Warsaw Saxophone Orchestra w klimatycznym Ogrodzie Włoskim
oraz Dwór w Dołędze

'Nie siedź w domu, jedź na wycieczkę'

Zapraszamy na wycieczkę w trakcie której odwiedzimy magiczne ogrody i Arboretum Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich w Lusławicach, gdzie kompozytor przez wiele lat realizował swoją wielką pasję do drzew, Europejskie Centrum Muzyki, gdzie znajdują się pamiątki po Mistrzu a wieczorem uczestniczenie w niezwykłym koncercie WARSAW SAXOPHONE ORCHESTRA (między innymi aranżacje utworów Edvarda Griega, Wojciecha Kilara, Ervina Schulhoffa, Krzysztofa Koszewskiego)

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Wyjazd z Krakowa o godz. 11.00, stanowisko K+R na ul. Pawiej koło Galerii Krakowskiej

Powrót do Krakowa ok. godz. 23.00 w to samo miejsce

W programie wycieczki:

Dwór w Dołędze - drewniany, szlachecki dwór, wzniesiony w 1848 roku dla jego pierwszych właścicieli: Marii i Aleksandra Gunterów. Na przełomie XIX i XX wieku w dołęskim dworze gościła często krakowska elita kultury i nauki polskiej, m.in. Adam Asnyk, Stanisław Wyspiański, Lucjan Rydel czy prof. Michał Siedlecki. Obecny wystrój wnętrz nawiązuje do drugiej połowy XIX wieku. W dworze odbywają się również cyklicznie koncerty muzyki klasycznej.

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego prezentujące nowoczesną, interaktywną ekspozycję prezentującą dorobek polskiej muzyki XX i XXI wieku, oraz pamiątki po Krzysztofie Pendereckim.

Magiczny ogród i arboretum w Lusławicach jest miejscem wyjątkowym. W 15-hektarowym parku znajduje się kolekcja dendrologiczna ze zbiorem ponad 1 500 gatunków drzew i krzewów - unikalnych w skali Europy. Znajduje się tam również zabytkowy dwór z XVIII w. oraz sąsiadujący z nim XVI - wieczny Lamus, a także Mauzoleum Faustusa Socyna. W Arboretum zobaczymy drzewa z całego świata. Jest tu ogród włoski z tarasami, ogrody angielski i japoński. Są aleje dębowe, grabowe, sekwoi i tulipanowców amerykańskich. Rośnie ponad 40 odmian buków, klony kanadyjskie, japońskie i chińskie. To tu został zrealizowany unikatowy, olbrzymi labirynt z 15 tys. przyciętych grabów. Podziwiać można chiński miłorząb, kielichowca, mamutowca olbrzymiego i wiele innych, wyjątkowych okazów drzew.

Koncert WARSAW SAXOPHONE ORCHESTRA - zespół powstał w 2017 roku z inicjatywy Pawła Gusnara. Tworzą go studenci i absolwenci klasy saksofonu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, którzy należą do grona najlepszych polskich saksofonistów młodego pokolenia, laureatów licznych indywidualnych i zespołowych nagród zdobytych w międzynarodowych konkursach. Zespół zaprezentuje między innymi utwory Edvarda Griega, Wojciecha Kilara, Ervina Schulhoffa, Krzysztofa Koszewskiego.

Cena zawiera:

  • przejazd busem
  • opiekę pilota
  • bilety wstępu na koncert Warsaw Saxophone Orchestra, bilety wstępu i zwiedzanie z przewodnikiem Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego i Arboretum

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do Dworu w Dołędze – 20 zł

Galeria:

Lusławice
Lusławice
Lusławice
Lusławice
Lusławice
Lusławice
Lusławice
Dwór w Dołędze
Dwór w Dołędze
Dwór w Dołędze

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor