Muzycznym szlakiem
(Lusławice - Kąśna Dolna)

W trakcie wycieczki odwiedzimy Arboretum Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich w Lusławicach, gdzie kompozytor przez wiele lat realizował swoją wielką pasję do drzew oraz Kąśną Dolną - jedyną zachowaną w świecie posiadłość, w której Ignacy Jan Paderewski mieszkał i tworzył.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

Wyjazd z Krakowa o godz. 8.30, przejazd do Lusławic.

Arboretum w Lusławicach jest miejscem wyjątkowym. W 15-hektarowym parku znajduje się kolekcja dendrologiczna ze zbiorem ponad 1 500 gatunków drzew i krzewów - unikalnych w skali Europy. Znajduje się tam również zabytkowy dwór z XVIII w. oraz sąsiadujący z nim XVI - wieczny Lamus, a także Mauzoleum Faustusa Socyna.
W Arboretum zobaczymy drzewa z całego świata. Jest tu ogród włoski z tarasami, ogrody angielski i japoński. Są aleje dębowe, grabowe, sekwoi i tulipanowców amerykańskich. Rośnie ponad 40 odmian buków, klony kanadyjskie, japońskie i chińskie. To tu został zrealizowany unikatowy, olbrzymi labirynt z 15 tys. przyciętych grabów. Podziwiać można chiński miłorząb, kielichowca, mamutowca olbrzymiego i wiele innych, wyjątkowych okazów drzew.

Dwór w Kąśnej to jedyna zachowana w świecie posiadłość, w której mieszkał i tworzył Ignacy Jan Paderewski, ambasador kultury polskiej, pianista i kompozytor, premier i minister spraw zagranicznych RP. Stałą ekspozycję stanowią meble oraz przedmioty użytkowe należące do Muzeum Narodowego w Warszawie. Całości dopełniają pamiątki związane z Patronem miejsca, które przybliżają jego publiczne i prywatne życie.

Około godz. 20 powrót do Krakowa.

Cena zawiera:

  • przejazd busem
  • opiekę przewodnika

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do Arboretum i na wystawę multimedialną w Lusławicach i do dworu w Kąśnej Dolnej – ok. 30 zł

Galeria:

Lusławice
Lusławice
Kąśna Dolna, Dwór Paderewskiego
Kąśna Dolna
Kąśna Dolna, Dwór Paderewskiego

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor