W krajach Beneluksu

7 dniowa wycieczka objazdowa do Belgii, Holandii i Luksemburga

Luksemburg - najmniejsze państwo Unii Europejskiej
Belgia - ojczyzna piwa, czekolady i frytek
Holandia - kraj tulipanów, chodaków, wiatraków i sera


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Wielkiego Księstwa Luksemburga. Zwiedzanie miasta Luksemburg. W programie: bastiony na skale Bock, Bulwar Królewski, Plac Konstytucji. Przejazd do Brukseli, stolicy Belgii. Objazd miasta autokarem: Dzielnica Europejska: Parlament Europejski, Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej, Bruksela Górna gdzie znajduje się większość miejskich pałaców, przepięknych ogrodów, parków, luksusowych hoteli i placówek dyplomatycznych. Spacer po zabytkowym centrum, Grand Place- główny plac miasta, jeden z najpiękniejszych w Europie z gotyckim ratuszem, bogato zdobionymi kamienicami, Domem Króla - pałacem z XVI w, gdzie obecnie mieści się Muzeum Miejskie, Manneken pis (Siusiający chłopiec) - symbol Brukseli, figurka-fontanna, wykonana z brązu, przedstawiająca nagiego, siusiającego chłopca, katedra św. Michała i św. Guduli z przepięknymi XVI-wiecznymi witrażami. Nocleg w okolicy Brukseli.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd na teren belgijskiej prowincji Flandria, która w średniowieczu była jednym z największych ośrodków gospodarczych Europy, a Gandawa - drugim co do wielkości miastem Europy. Spacer po zabytkowym centrum miasta, z pięknymi średniowiecznymi domami cechowymi i katedrą z niezwykłym ołtarzem Baranka Mistycznego. Następnie przejazd do Brugii, która dzięki sieci czynnych kanałów nazywana jest często drugą Wenecją. Spacer malowniczymi uliczkami biegnącymi wzdłuż kanałów. Ponadto w programie: rynek miejski z symbolem miasta 83 metrową dzwonnicą i czworobocznymi sukiennicami, Bazylika Świętej Krwi z relikwią krwi Chrystusa, ratusz z piękną, zakończoną wieżyczkami fasadą, zdobioną replikami posągów hrabiów i hrabin Flandrii. Przejazd do Antwerpii, drugiego co do wielkości miasta Belgii. Zwiedzanie historycznego centrum: rynek z renesansowym ratuszem, fontanna Brabo, katedra Najświętszej Marii Panny z najsłynniejszymi tryptykami Rubensa. Przejazd na nocleg na terenie Holandii.

4 dzień
Śniadanie, wizyta w Kinderdijk, gdzie znajduje się jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Holandii wpisana na listę światowego dziedzictwa Przyrody UNESCO - skupisko 19 zabytkowych wiatraków. Większość wiatraków jest wciąż zamieszkała. Przejazd do Rotterdamu, który jest największym europejskim portem. Objazd autokarem po nowoczesnym centrum. Przejazd do Delft, urokliwego średniowiecznego miasta, które od końca XVI wieku jest jednym z głównych europejskich ośrodków produkcji fajansu i porcelany. Przejazd do Hagi, miasta w którym znajduje się siedziba holenderskiego parlamentu, rządu i Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Spacer po starym mieście: Pałac Pokoju, Pałac Królewski, Binnenhof - budynki Parlamentu, kościół św. Jakuba. Przejazd do nadmorskiej dzielnicy miasta, eleganckiego kurortu - Scheveningen. Relaks nad Morzem Północnym. Przejazd na nocleg w okolicy Amsterdamu.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do Amsterdamu. Spacer po zabytkowym centrum: Plac Dam z okazałym Pałacem Królewskim i Kościołem Nowym, pływający targ kwiatowy przy kanale Singel, budynek Wagi Miejskiej, plac Mennicy z wieżą Mennicy, spacer po De Wallen, Dzielnicy Czerwonych Latarni, kontrowersyjnej dzielnicy będącej symbolem nocnego życia Amsterdamu. Rejs statkiem po kanałach Amsterdamu. Po południu wizyta w dzielnicy muzealnej i czas na indywidualne zwiedzanie muzeów -Van Gogha (największa na świecie kolekcja dzieł mistrza) i Rijksmuseum (Muzeum Narodowe, kolekcja XVII-wiecznego malarstwa niderlandzkiego). Nocleg w okolicy Amsterdamu.

6 dzień
Śniadanie, wizyta w skansenie Zaanse Schans, gdzie zgromadzono szereg pięknych, drewnianych domów z XII w i pięć wielkich wiatraków. Niektóre z nich pracują do dziś. Znajduje się tu również wytwórnia tradycyjnych, drewnianych chodaków i stara stocznia nadal budująca drewniane łodzie. Przejazd do Volendam, malowniczego miasteczka położonego na IJsselmeer, które zachowało swą oryginalną rybacką atmosferę. Po dzień dzisiejszy można spotkać tu ludzi w oryginalnych strojach, a drewniane domy malowane są na zielono i biało. Przejazd w kierunku Apeldoorn. Zwiedzanie Het Loo - dawnego pałacu królewskiego i barokowych ogrodów. Nocleg.

7 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transfer autokarem
  • 6 noclegów ze śniadaniem w hotelach, pokoje 2,3-os z łazienkami
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych - ok. 100 €
  • obligatoryjnej opłaty za 6 obiadokolacji - 100 € - płatne u pilota
  • obowiązkowej składki na TFG i TFP – 20 zł

Galeria:

Rotterdam
Delft
Delft
Haga
Haga
Amsterdam
Amsterdam
Zaanse Schans
Zaanse Schans
Zaanse Schans
Zaanse Schans
Volendam
Volendam
Het Loo
Het Loo

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor