Korsyka i Sardynia

Kameralna wycieczka na Korsykę i Sardynię, wyspy o bogatej przyrodzie i fascynującym krajobrazie: strome klify, urokliwe zatoczki, malownicze wioski na zboczach gór. Na obu wyspach znajdują się też liczne interesujące zabytki, od prehistorycznych menhirów po średniowieczne kościoły i budowle obronne.

Genua (Włochy) * Bastia * Calvi * Galeria * Les Calanches de Piana
Cargese * Ajaccio * Filitosa * Bonifaccio (Korsyka)
Alghero * Castelsardo * Costa Smeralda * Porto Cervo (Sardynia) * Piza * Bolonia


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski we wczesnych godzinach rannych, przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Padwy.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do Genui - zwiedzanie miasta, dalsza podróż do Savony, godz. 21.00 - nocny prom do Bastii.

3 dzień
Godz. 7.00 - przypłynięcie do Bastii, zwiedzanie Terra Vecchia - stare miasto, oratorium św. Rocha i plac St. Nicolas z pomnikiem Napoleona, przejazd do Calvi - jednej z najpiękniejszych miejscowości nadmorskich Korsyki z genueńską twierdzą z XII w., przejazd do Galerii, dla chętnych rejs statkiem do rezerwatu Scandola (UNESCO), dostępnego wyłącznie od strony morza, gdzie można podziwiać fantastyczne formy skalne, nocleg w Galerii, obiadokolacja we własnym zakresie.

4 dzień
Śniadanie, przejazd wśród fantastycznych, czerwono - pomarańczowych, wyrzeźbionych przez wiatr formacji skalnych rezerwatu Les Calanches de Piana (możliwa wycieczka piesza wśród skał ok. 1 godz.), następnie przejazd w kierunku Ajaccio przez Cargese miasto usytuowane na skalnym cyplu nad zatoką Sagone, zasiedlonego w XVIII w. przez Greków. Przejazd do Ajaccio, stolicy południowej Korsyki, rodzinnego miasta Napoleona Bonaparte. Znajdują się tu liczne pamiątki, muzea i pomniki poświęcone cesarzowi. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Ajaccio.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do Filitosa, gdzie można zobaczyć wpisany na listę UNESCO zespół intrygujących kamiennych pomników-menhirów. Następnie przejazd przez kamienne miasto Sartene do Bonifaccio, najdalej na południe wysuniętego miasta Korsyki, zbudowanego na urwistej wapiennej skale wznoszącej się 70 m ponad poziomem morza. Miasto wyróżnia się wspaniałą średniowieczną zabudową. W programie spacer po Starówce oraz wycieczka piesza na klify przylądka Pertusato, skąd rozpościera się niezapomniany widok na miasto i śnieżnobiałe klify. Wieczorny prom na Sardynię. Obiadokolacja i nocleg w Santa Teresa Gallura.

6 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Alghero, po drodze wizyta w Basilica della Santissima Trinità di Saccargia (Kościół Świętej Trójcy od Łaciatej Krowy), która jest najstarszym i najważniejszym sardyńskim zabytkiem w stylu romańskim. Przyjazd do Alghero, miasta, które ze względu na duże wpływy katalońskie nazywane jest „małą Barceloną”. W programie zwiedzanie historycznego centrum, gdzie można podziwiać budowle w stylu gotyku katalońskiego, malowniczy port, następnie przepłynięcie łodzią do Groty Neptuna, uznawanej za jedną z najpiękniejszych grot w Basenie Morza Śródziemnego. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Alghero.

7 dzień
Śniadanie, przejazd do Castelsardo, miasta położonego na skale nad malowniczą Zatoką Asinara (Osłów). Do najważniejszych zabytków miasta należy średniowieczny zamek obrony wzniesiony przez genueński ród Doria. Z jego murów rozpościera się przepiękna panorama miasta oraz całej zatoki i portu. Jednym z symboli Castelsardo jest słynna skała Roccia dell'Elefante, która przypomina swoim wyglądem słonia i znajduje się w pobliżu miasta przy drodze wyjazdowej z Castelsardo. Następnie przejazd w kierunku Archazena, gdzie znajduje się kompleks tajemniczych, megalitycznych budowli z epoki brązu - Nuraghe la Prisgiona. Przejazd na Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże), ulubione miejsce wypoczynku ludzi sławnych i bogatych. Spacer uliczkami ekskluzywnego kurortu Porto Cervo. Następnie nocny prom Golfo Aranci/Olbia - Livorno.

8 dzień
Godz. 7.00 - przypłynięcie do Livorno, po drodze postój w Pizie, wizyta na Campo dei Miracoli, gdzie znajduje się między innymi słynna Krzywa Wieża. Następnie postój w Bolonii, krótkie zwiedzanie miasta. Obiadokolacja i nocleg w ok. Tarvisio.

9 dzień
Śniadanie i dalsza podróż do Polski, przyjazd do kraju w godzinach wieczornych

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • 2 noclegi tranzytowe w hotelach 3*, pokoje 2-os z łazienkami
 • 2 noclegi na Korsyce w hotelach 2-3*, pokoje 2-os z łazienkami
 • 2 noclegi na Sardynii w hotelach 3*, pokoje 2-os z łazienkami
 • 2 noclegi na promach Savona - Bastia i Golfo Aranci/Olbia - Livorno, (kabiny 4-os wewnętrzne)
 • wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu, przewodników lokalnych, przeprawy promowej Korsyka-Sardynia, taksy klimatycznej - ok. 110 €
 • obiadokolacji na promach
 • obowiązkowej składki na TFG 10 zł

Galeria:

Góry Korsyki
Calvi
Calvi
Scandola
Scandola
Scandola
Filitosa
Ajaccio
Ajaccio
W Ajaccio
Zatoka Girolata
Bonifaccio
Alghero
Sardynia
Sardynia

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor