Parki i ogrody Holandii

5-dniowa wycieczka do Holandii szczególnie polecana miłośnikom kwiatów i ogrodów. Zobaczymy między innymi: niezwykłe ogrody Keukenhof, mieniące się barwami niezliczonych ilości tulipanów, hiacyntów i żonkili, barokowe ogrody rezydencji królewskiej Het Loo, ogród tropikalny w Luttelgeest, tradycyjny targ serów w Alkmaar oraz skansen wiatraków w Zaanse Schans.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na nocleg na terenie Holandii.

2 dzień
Przejazd do miejscowości Lisse, wizyta w najpiękniejszym w Europie ogrodzie kwiatowym - Keukenhof. Na obszarze 32 ha prezentowane są kompozycje, na które składają się setki odmian roślin cebulowych. Mienią się tu barwami niezliczone ilości tulipanów, hiacyntów, żonkili. Na odwiedzających czekają kilometry alejek w ogrodach tematycznych i historycznym. Atrakcją Keukenhof są również zmieniające się co tydzień wystawy kwiatów ciętych. Ich przepiękne aranżacje prezentowane są w pawilonie Oranje Nassau. W pawilonie Księcia Willema Alexandra można podziwiać 115 000 tulipanów w 600 odmianach. Z kolei w pawilonie Królowej Beatrix zauroczą orchidee i anturium. Powrót na nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Alkmaar, gdzie na głównym placu miejscowości odbywa się tradycyjny holenderski targ serów. Kupcy w regionalnych strojach na specjalnych taczkach prezentują swoje wyroby, a cena ustalana jest drogą licytacji. Całość stanowi niepowtarzalne widowisko. Następnie wizyta w skansenie Zaanse Schans, gdzie zgromadzono szereg pięknych, drewnianych domów z XII w i pięć wielkich wiatraków. Niektóre z nich pracują do dziś. Znajduje się tu również wytwórnia tradycyjnych, drewnianych chodaków i stara stocznia nadal budująca drewniane łodzie. Powrót na nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do rezydencji królewskiej Het Loo, spacer po wspaniałych, barokowych ogrodach lub Luttelgeest, wizyta we wspaniałym orchidarium, kompleksie szklarni, gdzie hodowanych jest około 3000 gatunków orchidei. W trakcie pobytu można odbyć podróż dookoła świata, podziwiając bogactwo roślin czterech kontynentów. Znajdują się tu: ogród tropikalny, ogród malezyjski i tajwański, a także aleja motyli, gdzie żyje ich ponad 2000. Spacer wśród bujnej roślinności, pomiędzy małymi wodospadami i potokami będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem. Na miejscu można również kupić kwiaty, doniczki, odżywki i wiele innych rzeczy przydatnych w domu i ogrodzie. Następnie wizyta w Giethoorn, malowniczej wiosce nazywanej "holenderską Wenecją", ze względu na labirynt kanałów wodnych. Przejazd na nocleg na terenie Niemiec.

5 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem/busem
  • 4 noclegi ze śniadaniami, w pokojach 2-os z łazienkami
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
  • składkę TFG w wysokości 10 zł

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i przewodników lokalnych, ok. 50€
  • obiadokolacji - dopłata 90€
  • dopłata do pokoju 1-os. - 370 zł

Galeria:

Wycieczka Holandia - Zaanse Schans
Wycieczka Holandia - Zaanse Schans
Wycieczka Holandia - Het Loo
Wycieczka Holandia - Orchidarium w Luttelgeest
Wycieczka Holandia - Orchidarium w Luttelgeest

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor