Semana Santa - Wielki Tydzień w Hiszpanii

Wycieczka do Hiszpanii w wyjątkowym okresie Wielkiego Tygodnia. Łączy zwiedzanie pięknych i interesujących miejsc z udziałem w pełnych ekspresji obrzędach religijnych organizowanych w Hiszpanii od wieków i ciągle gromadzących rzesze uczestników.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień - piątek (Viernes de Dolores)
Przelot na trasie Kraków - Alicante, nocleg.

2 dzień - sobota (Sábado de Pasión)
Śniadanie. Przejazd do Monteagudo - wizyta pod monumentalnym pomnikiem Chrystusa. Zwiedzanie Murcji, m.in.: Katedra p.w. św. Marii z prześliczną barokową fasadą i 95-metrową wieżą, zabytkowy most na rzece Segura, Plac Santo Domingo, Pałac Biskupów, zabytkowe eklektyczne kasyno. Wieczorem udział w lokalnej procesji w Murcji.

3 dzień - Niedziela Palmowa (Domingo de Ramos)
Śniadanie. Przejazd do Elche, gdzie znajduje się największy w Europie gaj palmowy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Udział w lokalnej procesji, której charakterystycznym elementem są białe palmy. Zwiedzanie miasta, m.in.: Pałac Altamiry z końca XV w., Bazylika NMP, Wieża Calahorra, spacer po gaju palmowym, w którym rośnie ponad 200 tys. palm. Udział w wieczornych uroczystościach i procesjach w Elche. Przejazd do hotelu w Murcji.

3 dzień - Wielki Poniedziałek (Lunes Santo) - pamiątka wypędzenia kupców ze świątyni
Śniadanie. Wyjazd nad Mar Menor (Morze Mniejsze). Rejs po Mar Menor - największej w Europie przybrzeżnej słonowodnej lagunie, lunch na mierzei La Manga (we własnym zakresie). Następnie wizyta w dwóch rezerwatach przyrody: Rezerwacie Przyrody Słonych Pól (Parque Natural Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar) i Rezerwacie Przyrody Laguna Mata i Torrevieja (Parque Natural de Lagunas de la Mata y Torrevieja), z których jedna jest różowa (Torrevieja), a druga szmaragdowa (Mata), wyjazd połączony z obserwacją ptactwa wodnego, między innymi flamingów. Przejazd do miejscowości Orihuela, w której znajduje się m.in. drugi (po Elche) gaj palmowy w Europie. Wieczorem udział w lokalnej procesji w Orihuela. Powrót do hotelu w Murcji.

4 dzień - Wielki Wtorek (Martes Santo) - zapowiedź zdrady Jezusa przez Judasza i zaparcia się św. Piotra
Przejazd do miejscowości Cieza. Zwiedzanie miasta, m.in.: Muzeum Medyny Siyasa, Bazylika Wniebowzięcia NMP, zabytkowe mury miejskie z punktem widokowym. Wieczorem udział w unikalnej lokalnej procesji upamiętniającej pojmanie Chrystusa. Powrót do hotelu w Murcji.

5 dzień - Wielka Środa (Miércoles Santo) - zdrada Judasza
Śniadanie. Przejazd do Kartageny. Zwiedzanie miasta, m.in. pozostałości rzymskiego teatru (Augusteum) i bizantyjskich murów (Muralla Bizantina), gotycka katedra, kościół p.w. NMP Łaskawej z XVII - XVIII w., Muzeum archeologiczne. Wieczorem udział w lokalnej procesji w Kartagenie. Powrót do hotelu w Murcji.

6 dzień - Wielki Czwartek (Jueves Santo) - pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Lorca. Zwiedzanie miasta, m.in. twierdza Fortaleza del Sol, Plac España z kolegiatą San Patrico, budynkami kapituły i renesansowo-barokowym ratuszem, Kolumna Milowa, barokowy Pałac Guevara. Wieczorem udział w lokalnej procesji w Lorca, która wyróżnia się faktem, że obok scen i postaci biblijnych prezentowane są także postaci historyczne takie jak rzymscy żołnierze, Cezar, czy Kleopatra. Po ulicach jeżdżą rydwany zaprzęgnięte w konie. Powrót do hotelu w Murcji.

7 dzień - Wielki Piątek (Viernes Santo) - pamiątka drogi krzyżowej i męczeńskiej śmierci Pana Jezusa Śniadanie. Przejazd do Caravaca de la Cruz. Zwiedzanie miasta - jednego z pięciu świętych miast katolickich (obok Rzymu, Jerozolimy, Santiago de Compostela i Santo Toribio de Liébana), które uzyskało ten tytuł od Papieża Jana Pawła II. Święte miasta posiadają przywilej wieczystego odpustu. W Sanktuarium Vera Cruz z XIII w. mieszczącego się w obrębie zamkowych murów, znajdują się relikwie drzazg krzyża świętego. Podczas procesji Wielkiego Tygodnia są one uroczyście obnoszone. Przejazd do Hellín. Zwiedzanie miasta, m.in.: kościół Wniebowzięcia NMP, Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej - patronki miasta, klasztor św. Franciszka. Wieczorem udział w lokalnej procesji, słynącej z dźwięków około 20 tys. Bębnów. Przejazd na nocleg.

8 dzień - Wielka Sobota (Sábado Santo)
Przelot na trasie Alicante - Warszawa.

Program wycieczki został opracowany przez Natalię Gomolińską, która będzie także pilotem grupy.

Uwagi:
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Wycieczka przewidziana jest dla ok. 15 osób

Cena zawiera:

  • 8 noclegów ze śniadaniami w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym
  • opiekę pilota
  • przejazdy busem w trakcie realizacji programu
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • biletu lotniczego zgodnie z cennikiem na dzień wykupu
  • wyżywienia
  • biletów wstępu i przewodników lokalnych