Tydzień na Peloponezie
(samolot)

8 dniowa wycieczka krajoznawcza na Peloponez, najdalej na południe wysuniętą część kontynentalnej Grecji, słynący z pomników historii i niezwykłych krajobrazów, malowniczych plaż i zatoczek, gajów oliwnych i winnic. Peloponez zachwyca zabytkami z różnych okresów i kultur. Znajdują się tu cenne obiekty z listy UNESCO - Epidauros, Mykeny, Mistra, Olimpia, a także starożytny Korynt, bizantyjskie klasztory, weneckie twierdze, pełne uroku miasteczka...

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem + koszt biletu lotniczego

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wylot z Polski (Kraków, Warszawa), przelot do Aten, nocleg w centrum.

2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Akropolu z przewodnikiem następnie przejazd do Starego Koryntu z przystankiem nad Kanałem Korynckim. Zwiedzanie ruin antycznego Koryntu, który zyskał złą reputację jako siedlisko zbytku i występku. W programie: dorycka Świątynia Appolina, rzymska fontanna Pejrene oraz Bema - mównica, z której nauczał św. Paweł. Nad ruinami wznosi się twierdza Akrokorynt, przez wieki strzegąca drogi na półwysep. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Napflio.

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie obfitującej w najcenniejsze zabytki archeologiczne, historycznej Argolidy: Epidauros - doskonale zachowany teatr antyczny, słynący z niezwykłej akustyki, Mykeny - ośrodek kultury mykeńskiej ze słynną Bramą Lwów, Cytadelą oraz Skarbcem Atreusa zwanym grobem Agamemnona. Po południu spacer po Napflio, eleganckiej miejscowości położonej u podnóża dwóch potężnych twierdz. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Mistry, jednej z największej atrakcji Peloponezu, ufortyfikowanego miasta bizantyjskiego położonego na zboczach gór Tajget. Zwiedzanie zespołu architektonicznego obejmującego górującą nad miastem fortecę, pałac Despotów, kościoły i klasztory, w tym żeński klasztor Pandánassa (Królowej Świata) jedyny zamieszkały obiekt na terenie Mistry. Dalsza podróż w kierunku Monemvasi, nazywanej Gibraltarem Wschodu ze względu na swoje położenie u podnóża wielkiej skały wyrastającej z morza. Monemvasię łączy ze stałym lądem jedynie wąska grobla. Spacer wąskimi, brukowanymi uliczkami tego zachwycającego miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Gythio.

5 dzień
Śniadanie, przejazd na półwysep Mani, słynący z kamiennych budowli mieszkalno-obronnych, o wyglądzie zamkowych wież, wznoszonych przez mieszkańców tego dzikiego regionu. Wizyta w bajkowych Jaskiniach Diros, w których gigantyczne stalagmity i stalaktyty o przeróżnych kolorach zachwycają swoimi kształtami. To właśnie od nich poszczególne jaskinie przyjęły osobliwie nazwy: jaskinia deszczu, hipopotama, pantery czy lwa. Zwiedzanie jaskiń to pokonanie trasy o długości 1500 m łódką oraz pieszo. Dalsza podróż w kierunku Kalamaty, po drodze przystanek przy cennym bizantyjskim kościółku z zachowanymi freskami. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Pylos.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Pylos, zwiedzanie tureckiej twierdzy. Następnie przejazd w kierunku Laguny Gialova, obszaru chronionego przez program Natura 2000. Znajduje się tu rezerwat z jedyną na stałym lądzie Europy populacją kameleonów. Relaks nad niezwykle malowniczą zatoczką Voidokilia, nad którą wznoszą się ruiny zamku Franków z piękną panoramą na okolicę. Zatoczka ma kształt greckiej litery omega i otoczona jest półokrągłym pasem wydm. Po południu zwiedzanie twierdzy Methoni, jednej z dwóch bliźniaczych warowni wzniesionych w XIII w. przez Wenecjan po obu stronach Półwyspu Messeńskiego. Twierdza ma bardzo ładne położenie, połączona jest wąską groblą z wysepką Bourtzi, na której Turcy wybudowali mały, ośmiokątny zameczek. Nocleg w tym samym miejscu.

7 dzień
Śniadanie, przejazd do Pałacu Nestora, najlepiej zachowanego królewskiego pałacu z czasów mykeńskich. Następnie przejazd do Olimpii, najsłynniejszego w starożytnej Grecji miejsca kultu Zeusa oraz areny igrzysk olimpijskich odbywających się tutaj od 776 roku p.n.e. co cztery lata. W centralnym punkcie Olimpii znajdowało się sanktuarium, a w nim jeden z siedmiu cudów świata – posąg Zeusa dłuta Fidiasza. Wokół sanktuarium stworzono obiekty sportowe: stadion, hipodrom, gimnazjon z palestrą i łaźnie. Obiadokolacja i nocleg nad Zatoką Koryncką.

8 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku Aten, wizyta w bizantyjskim klasztorze Dafni. Zdobiące go mozaiki zaliczane są do arcydzieł średniowiecza. W godzinach popołudniowych wylot z Aten.

Cena zawiera:

  • przejazd busem zgodnie z programem wycieczki
  • 7 noclegów ze śniadaniem i 6 obiadokolacji w hotelach, pokoje 2, 3 -os. z łazienkami
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna, wariant standard
  • obowiązkową składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera:

  • biletów lotniczych
  • biletów wstępu i przewodników lokalnych
  • obiadokolacji w Atenach

Galeria:

Mistra
Mistra
Mistra
Mistra
Mistra
Mistra
Monemvasia
Monemwasia
Monemwasia
Monemwasia
Gerolimenas
Gerolimenas
Zatoka Voidokilia
Laguna Gialova
Zatoka Voidokilia
Methoni
Methoni
Wykopaliska w pałacu Nestora
Olimpia
Olimpia
Olimpia
Olimpia
Olimpia
Dafni
Dafni

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor