Francja - Lotaryngia i Alzacja

8 dniowa wycieczka krajoznawcza do Francji, której głównym celem jest odwiedzenie atrakcji Alzacji i Lotaryngii. W programie m.in.: bogate w zabytki miasta jak: Metz, Colmar czy Strasburg, bajkowe miasteczka Equisheim i Riquewir a także Verdun, Bazylea (Szwajcaria) i wejście (łatwe) na szczyt Grand Ballon - znany z niezwykłej panoramy.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
4:00 wyjazd z Krakowa. W czasie przejazdu postój w okolicy Göltzschtalbrücke - największy ceglany most na świecie, jego długość wynosi 574 m. Dalsza podróż na nocleg i obiadokolację do Saarlous. (Ok. 1150 km)

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Shengen, w której to w 1985 roku podpisano porozumienie znoszące kontrole osób przekraczających granice państw notyfikujących ten układ. Dalszy przejazd do Luksemburga. Spacer ulicami miasta. Przejazd do miejscowości Verdun - z miejscowością ta wiążą się dwa ważne wydarzenia w historii Francji i Niemiec. Pierwsze to traktat z 843 roku, który dał podwaliny powstania Francji i Niemiec, a drugie to jedna z największych bitew I Wojny Światowej w 1916 roku, podczas której zginęło łącznie około 1 mln francuskich i niemieckich żołnierzy. Miasto jest symbolem francuskiego oporu w czasie I Wojny Światowej. Nocleg i obiadokolacja w okolicy miejscowości Metz. (Ok. 350 km)

3 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Metz - stolicy regionu Lotaryngia. M.in. Bazylika Św Piotra z 380 roku - jeden z najstarszych kościołów w Europie, Katedra św Szczepana z XIII w. z witrażami Marca Chagalla, Brama des Allemandes, spacer zabytkowymi uliczkami miasta. Dalsza podróż do miasta polskiego króla Stanisława Leszczyńskiego - Nancy spacer po zabytkowym mieście m.in. plac Stanisława Leszczyńskiego, kościół Notre-Dame de Bon Secours, w którym spoczywa król Leszczyński wraz z żoną. Przejazd na obiadokolację i nocleg w pobliżu miejscowości Colmar. (Ok. 210 km)

4 dzień
Śniadanie. Przejazd w okolice najwyższego szczytu Wogezów Grand Balloon 1424 m. n.p.m. Przejście szlakiem turystycznym na szczyt. Przejazd do Eguisheim malowniczego alzackiego miasteczka leżącego na szlaku winnym. Czas wolny. Przejazd do Colmaru i zwiedzanie zabytków miasta, znanego z malowniczej starówki w tym zwłaszcza zakątka zwanego Małą Wenecją, gdzie wysmukłe, szachulcowe domy przeglądają się w wodzie. Muzeum Unterlinden, którego perłą jest Ołtarz z Isenheim, światowej sławy dzieło Grunewalda. Powrót na obiadokolację i nocleg w pobliże miejscowości Colmar. (ok. 110 km)

5 dzień
Śniadanie. Wizyta w kolejnym pięknym alzackim miasteczku Riquewihr. Następnie przejazd do Strasburga, zwiedzanie miasta: starówka kościół św. Tomasza, gotycka katedra Notre-Dame, dzielnica Le Petit France (Mała Francja) z mostem zwodzonym i XIX wieczną fortyfikacją Vaubana. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg w pobliże miejscowości Colmar. (ok. 160 km)

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do eko-muzeum Alzacji w Ungersheim, które składa się 70 autentycznych wiejskich domów, zdemontowanych w ich rodzinnych wsiach. Można tutaj poznać tradycyjne rzemiosło dawnych epok oraz skosztować regionalnych produktów. W przypadku wystarczającego czasu możliwy przejazd na górę Hartmannswillerkopf, która była jednym z głównych pól bitewnych pierwszej wojny światowej na terenie Wogezów. Przejazd do Bazylei. Zwiedzanie miasta min: brama miejska, Katedra Świętego Pawła, ratusz miejski, stara miejska zabudowa. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolice Schonau w Schwarzwaldzie. (ok. 270 km)

7 dzień
Śniadanie. Ok. 3 godzinna wycieczka szlakiem turystycznym w górach Schwarzwaldu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech. (Ok. 570 km)

8 dzień
Śniadanie. Przejazd do zamku Karlštejn, zwiedzanie zamku. Przejazd do Krakowa. (Ok. 600 km)

Cena zawiera:

  • Transport autokarem klasy lux, wc barek
  • Noclegi w hotelach 2 i 3* pokoje dwuosobowe z łazienkami i śniadaniami
  • Obiadokolacje (na terenie Francji obiadokolacje w samoobsługowych restauracjach typu Flunch)
  • Opiekę polskiego pilota
  • Ubezpieczenie NNW I KL
  • Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 60 euro + ok. 330-580 CZK zamek Karlstejn w zależności od wybranej trasy
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz chorób przewlekłych

Galeria:

Riquewihr otoczone winnicami
Riquewihr
Strasburg
Strasburg
Strasburg
Strasburg
Bazylea
Bazylea - ratusz
 Feldberg (1493m)
Zamek Karlštejn

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor