Drezno - Jarmark Świąteczny

Drezdeński Striezelmarkt to najstarszy i jeden z największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, którego nazwa pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej. Miasto rozświetlone jest tysiącem światełek, wszędzie unosi się zapach grzańca i świątecznych przypraw. Na terenie Striezelmarkt w namiotach, odbywają się pokazy teatralne o tematyce świątecznej i występy chórów, które śpiewają kolędy. Spędzając czas na Jarmarku Świątecznym, każdy poczuje magię świąt.

Termin:

02.12.2023 - 03.12.2023

Cena:

290 zł‚

Ramowy program wycieczki:

Sobota godz. 5.00 – wyjazd z Krakowa, stanowisko K+R, ul. Pawia k/Galerii Krakowskiej

Przyjazd do Drezna koło południa, spacer po mieście, m.in. Pałac Zwinger, Opera Sempera, Hofkirche, Kościół Frauenkirche, Katedra, Zamek Królewski, Tarasy Brühla (wszystkie obiekty zwiedzane z zewnątrz).

Czas wolny.
Możliwość zwiedzania we własnym zakresie w Pałacu Zwinger: m.in. Muzeum Porcelany, w której znajduje się kolekcja historycznych wyrobów porcelanowych z Chin, Japonii i wyrobów z Miśni oraz Galerii Obrazów Starych Mistrzów, w której mieszczą się bogate zbiory dzieł malarstwa europejskiego z okresu od XV do XVIII wieku m.in. obrazy takich malarzy jak: Rembrandt, Tycjan, Rubens czy Albrecht Dürer (koszt biletu łączonego: 14€)

Uczestniczenie w jarmarku świątecznym

Wyjazd do kraju w godzinach wieczornych (ok. 21.00).
Przyjazd do Krakowa w niedzielę w godzinach rannych (ok. godz. 4-5)

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
  • składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera:

  • obowiązkowej opłaty 10 €/os (opłaty drogowe, parkingi, zestaw słuchawkowy) - płatne w autokarze u pilota
  • ewentualnych biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz wydatków własnych

Galeria:


Drezno
Drezno - Jarmark Bożonarodzeniowy
Drezno - Jarmark Bożonarodzeniowy
Drezno - Jarmark Bożonarodzeniowy
Drezno - Jarmark Bożonarodzeniowy

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor