Miśnia i Drezno - Jarmark Bożonarodzeniowy

1 dniowa wycieczka do Drezna na słynny Jarmark Bożonarodzeniowy - Striezelmarkt, gdzie będzie można poczuć atmosferę zbliżających się świąt, skosztować wonnego grzańca Glühwein, pierników z Pulsnitz czy tez słynnej drezdeńskiej strucli Christstollen oraz podziwiać wyroby miejscowego rękodzieła: drewniane zabawki, wyroby z koronki, ozdoby choinkowe i wiele, wiele innych.
W programie także spacer po mieście z przewodnikiem a po drodze zwiedzanie Miśni.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

Wyjazdy:
4:00 Kraków
5:00 Katowice
5:30 Gliwice
7:30 Wrocław

Przejazd do Miśni gdzie znajduje się najstarsza w Europie fabryka porcelany. Zwiedzanie znajdującego się przy fabryce muzeum. Spacer do centrum miasta.
Przejazd do Drezna. Spacer po mieście z przewodnikiem (bez wstępów): Opera Sempera, symbol Drezna Zwinger - uważany za najpiękniejszą barokową budowlę w Niemczech, Residenzschloss (Rezydencja dynastii Wettynów), Fauenkirche czyli kościół NMP, który po wojennych zniszczeniach został całkowicie odbudowany, taras Bruhla zwany "balkonem Europy", Georgentor, Fürstenzug (Orszak Książąt składający się z 24 tysięcy ceramicznych płytek przedstawiających 800 letnia dynastię Wettinów) oraz katolicki kościół Hofkirche (katedra). Czas wolny na jarmarku bożonarodzeniowym. Około godz. 19:00 wyjazd z Drezna.

Orientacyjny czas powrotu do Polski:
22:00 Wrocław
23:30 Gliwice
24:00 Katowice
1:00 (następnego dnia) Kraków

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • opiekę pilota
  • zestaw tour guide
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i kosztów lokalnego przewodnika - ok. 12 euro


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor