Perły Bałtyku - Dania i Południowa Szwecja

8-dniowa wycieczka do Skandynawii podczas której poznamy największe atrakcje krajoznawcze Danii i południowej Szwecji, ujrzymy zapierające dech w piersiach krajobrazy, odwiedzimy malownicze miasteczka, wioski rybackie, prehistoryczne budowle, królewskie rezydencje i średniowieczne zamki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski we wczesnych godzinach rannych, przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rostoku.

2 dzień
Śniadanie, poranna przeprawa promem do Danii. Przejazd na wyspę Møn słynącą z bajecznie białych kredowych klifów, mających do 128 m wysokości, ciągnących się 7 km. Zejście na plażę - pokonanie ponad 400 schodów. Przejazd do Kopenhagi, zwiedzanie stolicy Danii. W programie m.in.: pomnik Syrenki Kopenhaskiej, fontanna bogini Gefion, Katedra, Christiansborg, port Nyhavn, Pałac Królewski Amalienborg, Plac Ratuszowy. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Kopenhagi.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Hillerød. Zwiedzanie zamku Frederiksborg, pięknie położonej renesansowej rezydencji królewskiej z rozległymi ogrodami, wzniesionej na trzech wysepkach na jeziorze Slotssøen. Obecnie jest to siedziba Muzeum Historii Narodowej z kolekcją bezcennych obrazów, sreber, porcelany, mebli i gobelinów, w kaplicy pałacowej znajdują się najstarsze organy w Danii, z 1610 r. Przejazd przez Fredensborg, gdzie znajduje się pałac królewski – letnia rezydencja rodziny królewskiej – do Helsingor ze słynnym w całej Europie, wpisanym na listę UNESCO zamkiem Kronborg, gdzie William Szekspir umieścił akcję swojego najsłynniejszego dramatu „Hamlet”. Przeprawa promowa do Szwecji. Nocleg w okolicy Gӧteborga.

4 dzień
Śniadanie, całodzienna wycieczka na niezwykle malownicze Wybrzeże Bohuslän, na które składają się liczne wysepki połączone nitkami mostów, skały, waskie fiordy i dziesiątki uroczych rybackich wiosek. Wizyta w Lysekil, kurorcie, którego główną atrakcją jest 8-metrowy szklany tunel z olbrzymimi rybami pływającymi wokół zwiedzających; rezerwat Stångehuvud, słynący z różowych granitów, których kształty przypominają wyrzucone na brzeg wieloryby; Fjällbacka, jedna z najbardziej malowniczych miejscowości, z kolorowymi domkami rozlokowanymi u stóp granitowych głazów; Tanumshede, największe w Skandynawii skupisko rytów naskalnych z epoki brązu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Gӧteborga, który jest największym portem morskim i drugim co do wielkości miastem Szwecji, położonym w pobliżu ujścia rzeki Gota. Miasto zostało założone przez Gustawa II Adolfa w XVII w. i pod jego rządami stało się jedną z największych potęg militarnych Europy. Spacer po Starym Mieście, klasycystyczna katedra, Kronhuset dawny arsenał miejski, najstarsza świecka budowla miasta, klasycystyczny Radhus - budunek sądu, nabrzeże z portem Lilla Bommen, przy którym stoi nietypowy biurowiec Utkiken o wysokości 83 metrów, w kształcie pomadki, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto. Przejazd do Malmӧ, stolicy Skanii, spacer po Starym Mieście, renesansowy Ratusz, kościół St Petri Kyrka, wieżowiec Turning Torso o kształcie skręconego korpusu, symbol nowego miasta, Zamek Malmӧhus, najstarszy renesansowy zamek Skandynawii, przejazd na punkt widokowy mostu Øresund, który łączy Szwecję z Danią. Przejazd do miasta uniwersyteckiego Lund, zwiedzanie jedynej w Skandynawii romańskiej katedry. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Kaseberga, gdzie na nadmorskim klifie znajduje się jedna z największych atrakcji Skanii, Ales Stenar, kamienna budowla w kształcie łodzi, utworzona prawdopodobnie 1000-1500 lat temu z kilkudziesięciu wielkich głazów (każdy z nich wazy 3-4 t.). Następnie Glimmingehus, najlepiej zachowany średniowieczny zamek Skandynawii, zbudowany na początku XVI w na rozkaz bogatego rycerza Jensa Holgersena Ulfstanda. Przejazd do malowniczego rybackiego miasteczka Simrishamn, a następnie wizyta w Kivik, szwedzkim centrum sadownictwa. Znajduje się tu również jeden z najbardziej tajemniczych grobowców, usypany z kilku tysięcy kamieni. W mierzącym 75 metrów średnicy i 3,5 metra wysokości kurhanie kryją się dwa groby i 8 kamiennych tablic z rytami, które powstały co najmniej 3000 lat temu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Ystad, miasta portowego, które posiada wspaniałą średniowieczną starówkę z szachulcowymi kamieniczkami, Kościołem Najświętszej Marii Panny, klasztorem Franciszkanów. Przeprawa promowa do Świnoujścia, dalsza podróż w kierunku Krakowa.

8 dzień
Przyjazd do Krakowa w godzinach rannych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem lub busem
  • 6 noclegów ze śniadaniami w hostelu (Kopenhaga) i w hotelach 2/3*, pokoje 2,3-os z łazienkami
  • opiekę pilota
  • przeprawy promowe (pokład)
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych
  • obiadokolacji w kwocie ok. 150 € za 6 obiadokolacji


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor