Szlakiem Kwitnących Magnolii - Podróże z Botanikiem

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę do dwóch najciekawszych miast Pogórza Śląskiego: Cieszyna i Bielska-Białej.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Program wycieczki:

Cieszyn, miasto nad graniczną Olzą, stolica krainy historyczno-geograficznej Śląsk Cieszyński. Oprócz cennych zabytków, ma do zaoferowania wyjątkową atrakcję - spektakularne okazy różnych odmian magnolii, rosnące przy interesujących architektonicznie budynkach i które corocznie w kwietniu zachwycają swoją urodą. Przez miasto został poprowadzony jedyny w swoim rodzaju „Szlak kwitnących magnolii

Nasz spacer po Cieszynie zaczniemy od Góry Zamkowej, gdzie oprócz pięknych magnolii podziwiać będziemy jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków architektury sakralnej w Polsce - romańską rotundę św. Mikołaja z XI w., której wizerunek umieszczony jest na rewersie obecnego banknotu polskiego o nominale 20 zł. W programie ponadto: gotycka Wieża Piastowska, Wieża Ostatecznej Obrony, klasycystyczny pałac Habsburgów z wieku XIX z parkiem romantycznym, studnię Trzech Braci - miejsce legendarnego spotkania założycieli Cieszyna, braci: Bolka, Leszka i Cieszka, Rynek - najpiękniejszy plac miasta. W czasie wolnym sugerujemy zakup pysznych kanapek, które stały się kulinarnym symbolem Cieszyna - polecamy!

Przejazd malowniczą trasą przez Przełęcz Salmopolską w paśmie Baraniej Góry do Bielska-Białej. Spacer po mieście. W programie m.in. Stare Miasto z Rynkiem, Zamek Sułkowskich, katedra św. Mikołaja, historyczna dzielnica ewangelicka z jedynym w Polsce pomnikiem Marcina Lutra, neorenesansowy ratusz, słynne kamienice (znakomicie odnowiona secesyjna Kamienica „Pod Żabami”) i wille (Sixta, Korna). Nie zabraknie też magnolii… Bielsko-Biała nazywana była niegdyś „małym Wiedniem”, miała kiedyś szczęście i do architektów, i do zamożnych fabrykantów - piękną architekturę i klimatyczne miejsca widać na każdym kroku. Ale są też i inne smaczki - to spotykane nieoczekiwanie na ulicach, znane wszystkim figury bohaterów filmów z tutejszego Studia Filmów Rysunkowych, a także piękne przykłady sztuki street artu, czyli murale. Na koniec dnia pełnego wrażeń – powrót do Krakowa.

Cena zawiera:

  • przejazd busem, opłaty parkingowe
  • opiekę pilota


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor