Chiny - historia i współczesność

16 dniowa wycieczka do środkowo-wschodniej części Chin, w programie Pekin, Wielki Mur, Groty Yungang, wodospad na Żółtej Rzece, stara stolica Xi’an, muzeum Armii Terakotowej, klasztor Shaolin, święta góra Taishan i inne słynne atrakcje z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO (WHS).

Kameralna, ok. 20 osobowa grupa będzie podróżować po Chinach komfortowym autobusem, pod opieką polskiego, ale mówiącego po chińsku pilota.

mapa trasy wycieczki chiny

Termin:

08.09.2019 - 23.09.2019

Cena:

5500 zł + faktyczna cena biletu lotniczego
(Lufthansa, ok. 2700zł)

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Przelot do Pekinu rejsowym połączeniem Lufthansy. Wylot z Krakowa 15.20, przylot do Pekinu (z przesiadką w Wiedniu) ok. 9.00 następnego dnia.

2 dzień
Transfer z lotniska do hotelu w centrum miasta, czas na odpoczynek, wymianę pieniędzy, posiłek, zakupy itp. Rozpoczęcie zwiedzania po południu od położonego w rozległym parku kompleksu Świątyni Nieba (WHS), następnie przejazd metrem w pobliże hotelu i przechadzka po gwarnych uliczkach w rejonie Bramy Qianmen, pełnych sklepików i restauracji.

3 dzień
Przejście z miejscowym przewodnikiem przez Plac Tian’anmen do Zakazanego Miasta (WHS) – zwiedzanie ogromnego kompleksu budowli cesarskich, a następnie przejście na Wzgórze Węglowe w parku Jingshan, skąd roztacza się piękna panorama. Kolejnymi odwiedzonymi obiektami będą Wieża Bębnów i Wieża Dzwonów. Na koniec dnia spacer przez zachowaną w okolicy wież tradycyjną zabudowę hutongów. Powrót metrem do hotelu.

4 dzień
Przejazd autobusem do Pałacu Letniego (WHS), który w istocie jest położonym w ogromnym parku kompleksem kilkudziesięciu historycznych budowli, na którego obejrzenie trzeba przynajmniej 4 godziny. Kolejnym odwiedzonym miejscem będzie, w zależności od pogody, park Pachnących Wzgórz z licznymi świątyniami i pagodami lub Stary Pałac Letni. Powrót do hotelu.

5 dzień
Przejazd z Pekinu do Datongu, a na trasie zwiedzanie dwóch wspaniałych obiektów: nekropolii dynastii Ming (WHS) oraz Wielkiego Muru (WHS). Z ciągnącej się kilometrami nekropolii zwiedzamy jeden wybrany zespół grobowy, a z Wielkiego Muru malowniczy i dobrze udostępniony odcinek k. Badaling. Przyjazd do hotelu w Datongu późnym wieczorem.

6 dzień
Rano krótki spacer po starym centrum miasta, którego celem będzie słynna Ściana Smoków, a następnie przejazd do pobliskich Jaskiń Yungang (WHS). Rozległy kompleks obejmuje dziesiątki wykutych w skale komór z posągami Buddy, a także nowoczesne muzeum i kompleks świątynny. Po zwiedzeniu grot – jazda w kierunku masywu Wutai Shan, do górskiego kurortu Taihuai.

7 dzień
Dzień w Wutai Shan. Taihuai, położone na wys. ponad 1500 m npm jest ośrodkiem parku krajobrazowego obejmującego święty dla buddystów masyw górski (WHS), w którym rozłożonych jest kilkadziesiąt świątyń. Przy okazji zwiedzania kilku z nich będzie można podziwiać piękne widoki i oddychać górskim powietrzem. Nocleg w tym samym miejscu.

8 dzień
Przejazd z Taihuai do Pingyao, zakwaterowanie w hotelu, a następnie przejście uliczkami starego miasta (WHS), które (co w Chinach jest wyjątkowe) zachowało mało zmienioną historyczną zabudowę w obrębie murów miejskich. Po spacerze czas na indywidualne zwiedzanie.

9 dzień
Droga do Xi’an. Ten najdłuższy z przejazdów podczas całej wycieczki urozmaica oglądanie wodospadu Hukou, gdzie masy wód niesione przez Żółtą Rzekę spadają w skalną gardziel. Przyjazd do Xi’an wieczorem.

10 dzień
Dzień w Xi’an, dawnej stolicy cesarskiej. Pierwszym punktem zwiedzania będzie muzeum historyczne, które mieści wybitną kolekcję dzieł sztuki z różnych okresów. Następnie zwiedzimy świątynię Daci’en i Pagodę Wielkiej Gęsi, która jest świetnym punktem widokowym na miasto, a po południu pospacerujemy po koronie doskonale zachowanych murów miejskich. Wieczór warto zarezerwować na odwiedziny w tętniącej życiem dzielnicy muzułmańskiej. Nocleg w tym samym miejscu.

11 dzień
Przejazd do leżącego w pobliżu Xi’anu muzeum, w którym eksponowana jest in situ Armia Terakotowa (WHS), która ściąga turystów z całego świata, a następnie podróż do Luoyang na kolejny nocleg.

12 dzień
Rano zwiedzanie Jaskiń Longman (WHS), w których wykuto ponad 100 tys. różnej wielkości wizerunków Buddy, a następnie przejazd do położonego w górach klasztoru Shaolin, słynnego ośrodka sztuki kung-fu. Wieczorem krótki przejazd do Zhengzhou na nocleg.

13 dzień
Przejazd do miasta Tai’an położonego u stóp świętej góry. Dość długą trasę urozmaica zwiedzanie Qufu (WHS), rodzinnego miasta Konfucjusza, gdzie znajduje się wspaniała świątynia jego imienia oraz dom i cmentarz jego rodu. Nocleg w Tai’an

14 dzień
Rano wyjazd kolejką linową na Taishan (WHS) - świętą górę, na którą prawdziwi pielgrzymi wchodzą schodami o 6000 stopni. Kopuła szczytowa (1525 m n.p.m.) mieści liczne świątynie oraz jest doskonałym punktem widokowym. Po wycieczce w góry popołudniowy przejazd na nocleg do Dezhou, miasta, które jest chińskim centrum technologii solarnej.

15 dzień
Droga powrotna do Pekinu, z krótkim pobytem w centrum Tianjin, gdzie zachowała się „europejska” dzielnica. Przyjazd do Pekinu późnym popołudniem, zakwaterowanie w hotelu, czas na zakupy, odpoczynek i kaczkę po pekińsku.

16 dzień
Powrót do kraju. Planowy wylot z Pekinu 6.45, przylot do Krakowa (z przesiadką w Zurichu) ok. 14.00..

Uwaga: program pierwszego i ostatniego dnia w Chinach może ulec zmianie w przypadku zmiany pory przylotu/odlotu.

Cena zawiera:

 • 14 noclegów ze śniadaniami na terenie Chin w hotelach *** i ****
 • transport wynajętym autobusem na całej trasie, z wyjątkiem przejazdów metrem w Pekinie i dojazdów do obiektów na terenach zamkniętych
 • opiekę polskiego pilota na całej trasie
 • wynajęcie przewodnika chińskiego w Pekinie (1 dzień) i Xi’an (1 dzień)
 • ubezpieczenie Signal Iduna w zakresie KL i NNW, wariant standard
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu i wewnętrznych podjazdów do zwiedzanych obiektów (w 2018 łączny koszt wstępów wyniósł ok. 190 euro w przypadku osób płacących pełną cenę, a ok. 110 euro w przypadku osób pow. 60 roku życia )
 • biletów komunikacji publicznej (poniżej 10 euro)
 • posiłków poza śniadaniami (kolacja w restauracji kosztuje 5-10 euro)
 • wydatków osobistych
 • kosztów wizy oraz opłat za aplikację o wizę i pośrednictwo wizowe (ok. 490 zł)

Galeria:

Wycieczka Chiny - Pingyao
Wycieczka Chiny - Wodospad Hukou
Wycieczka Chiny - Xi'an, Wieża Dzwonów
Wycieczka Chiny - Xi'an, mury miejskie
Wycieczka Chiny - Xi'an, dzielnica muzułmańska
Wycieczka Chiny - Terakotowa Armia
Wycieczka Chiny - Groty Longmen
Wycieczka Chiny - Groty Longmen
Wycieczka Chiny - Tain Shan, świątynia
Wycieczka Chiny - Tianjin

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor