Przez Litwę na Białoruś

8-dniowa wycieczka autokarowa przez Litwę na Białoruś. W programie zwiedzania miejsca i obiekty związane z Mickiewiczem i Orzeszkową oraz ważnymi wydarzeniami z historii Rzeczypospolitej Obojga Narodów: Wilno, Troki, Grodno, Nowogródek, Mir, Mińsk, Nieśwież, Baranowicze, Zaosie, jezioro Świteź, Pińsk i wiele innych.

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień: Kraków - Wilno
Wyjazd w godzinach porannych, przyjazd do Wilna w godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: Wilno - Troki - Druskienniki - Grodno
Śniadanie, zwiedzanie Wilna: Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Starówka miejska, Archikatedra, Ostra Brama, Baszta Giedymina, Kościół Św. Anny, Cmentarz na Rosie, następnie przejazd do Trok i zwiedzanie zamku. Przejazd do Druskiennik, przejście przez centrum uzdrowiska. Dalsza podróż w kierunku granicy białoruskiej i do Grodna. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: Grodno - Szczuczyn- Wasiliszki - Murowanka - Lida
Śniadanie, zwiedzanie Grodna z przewodnikiem miejscowym m.in. obejrzymy Górę Zamkową ze Starym Zamkiem (XI-XIXw.), Nowy Zamek, w którym podpisano traktat rozbiorowy w 1793r, kamienica-pałac Stefana Batorego, cerkiew Borysa i Gleba z XIIw., klasztory Bernardynów, Franciszkanów, Brygidek, Bazylianek i Jezuitów, pomnik Elizy Orzeszkowej, cmentarz katolicki, oryginalną wieżę strażacką i gmach Akademii Medycznej. Muzeum Elizy Orzeszkowej. Po południu przejazd do Szczuczyna (pałac Druckich-Lubeckich, kościół kat.), następnie odwiedzimy Wasiliszki - wioskę, w której urodził sie Czesław Wydrzycki (Niemen). Postój w Murowance i obejrzenie gotyckiej cerkwi obronnej z XVIw. (jeden z najcenniejszych zabytków Białorusi). Przejazd do Lidy. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: Lida - Bolcienniki - Gojcieniszki - Nowogródek
Śniadanie, Lida (zamek książąt litewskich z XIV w., kościoły, klasztor pijarów, Po drodze zatrzymamy się w Bolciennikach (dworek Puttkamerów) a następnie w Gojcieniszkach z dworem obronnym uważanym przez niektórych badaczy za pierwowzór Mickiewiczowskiego Soplicowa. Odwiedzimy także miasteczko Iwie z zabytkowym kościołem i klasztorem Bernardynów, meczetem tatarskim i Lubczę z zamkiem Radziwiłłów. Przejazd do Nowogródka. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: Nowogródek - Mir - Mińsk
Śniadanie, następnie zwiedzanie Nowogródka: dom Mickiewiczów z muzeum, kościół farny, cerkiew Borysa i Gleba z XVIw., rynek i podcienie targowe. Następnie odwiedzimy Mir (na liście UNESCO) z zamkiem - rezydencją książęcego rodu Radziwiłłów z XVIw. Zamek został ostatnio starannie odrestaurowany, położony jest nad malowniczym jeziorem i otoczony eleganckim parkiem. Po południu przyjazd do Mińska - stolicy Białorusi. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie starówki: sobór Św. Ducha - dawny klasztor bernardynek, kościół Św.Józefa i klasztor Bernardynów, cerkiew Piotra i Pawła. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: Mińsk - Nieśwież - Snów - Iszkołdź - Zaosie - Baranowicze
Śniadanie, dokończenie zwiedzania Mińska (pałac Wańkowiczów, Cmentarz Kalwaryjski). Przejazd do Nieświeża - siedziby rodu Radziwiłłów. Zwiedzimy tu renesansowy zamek otoczony wałami, budynek pałacowy, wspaniały park angielski oraz kościół Farny Bożego Ciała z kryptami grobowymi rodziny książęcej. Spacer po starówce miejskiej, ratusz z podcieniami kupieckimi. Następnie odwiedzimy Snów z jednym z najciekawszych polskich pałaców klasycystycznych, Iszkołdź z gotyckim kościółem św.Trójcy, Zaosie z dworkiem Mickiewiczów. Nacieszymy się przepięknymi krajobrazami podczas postoju nad jez. Świteź. Następnie przejazd do Baranowicz. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: Baranowicze - Słonim - Synkowicze - Żyrowice - Kosów Poleski -Pińsk
Śniadanie, zwiedzanie Baranowicz (pomnik Mickiewicza, kościół) ewentualnie obejrzenie pozostałości Rejonu Umocnionego Baranowicze (bunkry i fortyfikacje). Następnie odwiedzimy Słonim z kościołem Św. Andrzeja, klasztorami Bernardynów i Bernardynek, synagogą i pałacem Albertyn nad Issą). Przystaniemy w Synkowiczach przy obronnej gotyckiej cerkwi św. Michała. Zwiedzimy klasztor Bazylianów w Żyrowicach z cudowną płaskorzeźbą MB Żyrowickiej. Zwiedzimy Różaną z imponującymi ruinami pałacu Sapiehów, klasztorem Bazylianów i renesansowym kościołem Św.Trójcy, następnie Kosów Poleski z ruinami pałacu Pusłowskich i pozostałościami dworku Mereczowszczyzna, w którym urodził się T. Kościuszko. Następnie przejazd do Pińska stolicy Polesia. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: Pińsk - Brześć - Kraków - Tarnów
Śniadanie, zwiedzanie Pińska: kompleks klasztorny Franciszkanów z barokową katedrą Wniebowzięcia NMP, Kolegium Jezuitów, a w nim Muzeum Polesia oraz szlachecki dwór Butrymowiczów, kościół Bernardynów. Następnie przejazd do Brześcia, zwiedzanie: twierdza, kośćiół Podwyższenia Krzyża z cudownym obrazem MB Brzeskiej. Następnie przekroczenie granicy, przyjazd do Polski ok. 24.00.

Uwaga

Stan dróg na Białorusi może zmusić do modyfikacji trasy!!!

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem z klimatyzacją i WC lub busem
  • 7 noclegów w hotelach/pensjonatach, hotele 2*/3*, pokoje 2- 3 os. z łazienkami
  • 7 śniadań i 7 obiadokolacji
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów , opłat za przewodników miejscowych - ok. 60 Euro
  • wizy Białoruskiej 25 euro + koszty pośrednictwa wizowego ok. 50 zł
  • dopłata do pokoju 1-os. - ok. 390 zł


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor