Szlakiem Habsburgów przez Austrię i Czechy

W trakcie 4-dniowej wycieczki odwiedzimy miejsca szczególnie związane z Habsburgami:

Wiedeń - stolica monarchii Habsburgów
Mayerling - dawny pałacyk myśliwski, w którym zginął w tajemniczych okolicznościach następca tronu arcyksiążę Rudolf Habsburg
Artstetten - naddunajski zamek arcyksięcia Franciszka Ferdynanda
Bad Ischl - letnia siedziba Franciszka Józefa I i Elżbiety Bawarskiej
St. Wolfgang - alpejskie krajobrazy krainy Salzkammergut
Czeski Krumlov - średniowieczny układ urbanistyczny wpisany na Listę UNESCO, zamek, który niegdyś był własnością cesarza Rydolfa II Habsburga
Zamek Konopiszte - siedziba następcy tronu Austro-Węgier, arcyksięcia Franciszka Ferdynanda d’Este

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych (godz. 6.00). Przyjazd do Wiednia, zwiedzanie pałacu Schonbrunn, letniej siedziby Habsburgów. Następnie wizyta w niezwykle ciekawym Muzeum Wojny, gdzie można między innymi zobaczyć kolekcję mundurów Franciszka Józefa, a także samochód w którym zginął Franciszek Ferdynand podczas zamachu w Sarajewie i jego mundur ze śladami po kuli. Obiadokolacja i nocleg w Wiedniu.

2 dzień
Śniadanie zwiedzania Wiednia. Spacer śladami Habsburgów (m.in. Katedra św. Szczepana, gdzie w 1515 roku odbyło się „Podwójne małżeństwo”, które dało Habsburgom węgierską i czeską koronę; kościół Kapucynów, w którego podziemiach znajduje się Krypta Cesarska, główne miejsce pochówku Habsburgów. Od roku 1633 pochowano tu 149 członków dynastii; Kościół Augustianów należący niegdyś do Habsburgów, w którym cesarz Franciszek Józef poślubił w roku 1854 Sisi. W godzinach południowych przejazd do Mayerling, zwiedzanie klasztoru karmelitanek. Wcześniej był tu pałacyk myśliwski, w którym 30 stycznia 1889 roku, w tajemniczych okolicznościach zginęli austro-węgierski następca tronu arcyksiążę Rudolf Habsburg, jedyny syn Franciszka Józefa I i cesarzowej Elżbiety oraz związana z nim romansem baronówna Maria Vetsera. Następnie przejazd do Artstetten, gdzie znajduje się zamek rodziny Hohebergów. Wnętrza zamku wraz z pamiątkami są żywą historią rodu. W zamkowej krypcie został pochowany arcyksiążę Franciszek Ferdynand wraz z małżonką Zofią von Chotek, którzy ponieśli śmierć w wyniku zamachu w Sarajewie w 1914r. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Ebensee.

3 dzień
Śniadanie, przejazd do Bad Ischl, ulubionej miejscowości wypoczynkowej Franciszka Józefa, gdzie poznał swoją przyszłą żonę Sisi, wizyta w willi cesarskiej tzw. Kaiservillii, letniej rezydencji Franciszka Józefa i Elżbiety Bawarskiej. Następnie przejazd do miejscowości St. Wolfgang, malowniczo położonej nad jeziorem o tej samej nazwie. Wjazd kolejką szynową (jedna z większych atrakcji regionu) na Schafberg (1783 m), ze szczytu rozciąga się niepowtarzalny widok na krainę Salzkammergut i trzy największe jeziora tego regionu: Wolfgangsee, Mondsee i Attersee. Przejazd do Czeskiego Krumlova. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Czeskiego Krumlova, miasteczka, które ze względu na doskonale zachowany średniowieczny układ urbanistyczny zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Najbardziej charakterystycznymi budowlami miasta są gotycki kościół św. Wita oraz Zamek, który niegdyś był własnością cesarza Rydolfa II Habsburga. Przejazd do zamku Konopiszte, siedziby następcy tronu Austro-Węgier, arcyksięcia Franciszka Ferdynanda d’Este. Na przełomie XIX i XX wieku był to najnowocześniejszy zamek Europy z instalacją elektryczną i centralnym ogrzewaniem. Dalsza podróż w kierunku Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych, ok. godz. 22.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem z klimatyzacją i WC
  • 3 noclegi ze śniadaniem w hotelach 3*, pokoje 2-os z łazienkami, 1 obiadokolacja w Ebensee
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna (Wariant standard)

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i kolejki na Schafberg - ok. 90 €
  • obiadokolacji w Wiedniu i Czeskim Krumlovie - 35€
  • składki na TFG w wysokości 10 zł
  • dopłata do pokoju 1-os – 360 zł

Galeria

Mayerling
Artstetten
Artstetten
Bad Ischl
Schafberg
Schafberg
St. Wolfgang
St. Wolfgang


Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor