Szczęśliwa Austria

9 dniowa wycieczka prezentująca najcenniejsze, a zarazem najbardziej charakterystyczne dla Austrii obiekty i krajobrazy - Wiedeń i Salzburg, Dolinę Dunaju i Salzkammergut, a ponadto zabytki, które - choć dzisiaj poza granicami Austrii - powstały na ziemiach będących przez wieki pod berłem Habsburgów. O znaczeniu i wartości zwiedzanych miejsc świadczy to, że aż 8 z nich zostało wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości.

Czeskie Budziejowice * Czeski Krumlov * Holaszowice * Hluboka * Pasawa * Salzburg
Park Narodowy Berchtesgaden * Hallstatt * Bad Ischl * Melk * Krems * Durnstein
Herzogenburg * Mayerling * Kahlenberg * Wiedeń * Valtice * Lednice


Trasa wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa/Katowic w godzinach rannych, przejazd przez Czechy do Czeskich Budziejowic (550 km). Po zakwaterowaniu w hotelu czas na spacer po Starym Mieście, z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym i licznymi zabytkami. Restauracje położone wokół pięknego rynku zapraszają na tradycyjne czeskie potrawy i słynne budziejowickie piwo.

2 dzień
Zwiedzanie położonych w pobliżu Budziejowic: Czeskiego Krumlowa, Holaszowic i Hlubokiej nad Wełtawą. Czeski Krumlow (obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO) to średniowieczne miasteczko wpisane w meander Wełtawy, góruje nad nim potężny zamek Schwartzenbergów z ciekawym muzeum i unikalnym barokowym teatrem. Holaszowice (lista światowego dziedzictwa) to mała wioska, której wyjątkowość polega na tym, iż zachowała się w niewiele zmienionym stanie od 300 lat. Z kolei w Hlubokiej, w poł. XIX w., Scharzenbergowie przebudowali istniejący zamek w romantyczną, neogotycką rezydencję, otoczoną pięknym parkiem. Całość utrzymana jest w stylu angielskim. Powrót na nocleg do Budziejowic.

3 dzień
Przejazd z Czeskich Budziejowic do Salzburga. Po drodze zwiedzanie Pasawy (Niemcy), miasta położonego na skalnym cyplu, u ujścia Innu do Dunaju. Przez wieki Pasawa była stolicą biskupiego księstwa, a jej zabytki reprezentują wszystkie style – od romańskiego do klasycyzmu. Po przybyciu do Salzburga zakwaterowanie w hotelu, a później czas na popołudniowy spacer po rodzinnym mieście Mozarta.

4 dzień
Przed południem zwiedzanie górującego nad miastem zamku arcybiskupiego i ważniejszych zabytków Starego Miasta (lista światowego dziedzictwa). Wczesnym popołudniem przejazd do Parku Narodowego Berchtesgaden (Niemcy), nad piękne jezioro Koenigsee, możliwy rejs statkiem lub spacer wzdłuż brzegów jeziora. Powrót do Salzburga na nocleg.

5 dzień
Po śniadaniu wyjazd z Salzburga w kierunku Hallstatt. Droga prowadzi przez region Salzkammergut, w którym tradycja wydobycia soli sięga czasów przedhistorycznych. Ta malownicza kraina, z licznymi jeziorami i górującym nad nią masywem Dachsteinu została uznana za obiekt światowego dziedzictwa. Sam Hallstatt to położone nad nad jeziorem malownicze miasteczko, przy którym znajduje się udostępniona do zwiedzania kopalnia soli. Po zwiedzeniu kopalni (lub wycieczce po okolicy) przejazd do Bad Ischl, ulubionego letniska cesarza Franciszka Józefa, gdzie zachowały się liczne pamiątki z jego czasów. Póżnym popołudniem dalsza podróż w kierunku Melku, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

6 dzień
Rano zwiedzanie opactwa benedyktynów w Melku (założonego w XI w., aczkolwiek obecny kształt budowli jest barokowy), a nastepnie rejs statkiem po Dunaju. Na odcinku Melk – Krems statek płynie przez krainę Wachau (lista światowego dziedzictwa), słynną ze wspaniałych krajobrazów, które najlepiej podziwiać właśnie z rzeki. Po przybyciu do Krems czas na zwiedzanie zabytkowego starego miasta, a następnie powrót autobusem do hotelu (Melk), z przystankiem w średniowiecznym Durnstein.

7 dzień
Rano wyjazd w kierunku Wiednia. Po drodze zwiedzanie klasztoru augustianów w Herzogenburgu, a następnie pałacyku Mayerling, który po samobójstwie arcyksięcia Rudolfa przebudowano na cele sakralne. Kolejnym punktem będzie wzgórze Kahlenberg nad Wiedniem, skąd Jan III Sobieski dowodził wojskami. Po zwiedzeniu pamiątek na wzgórzu, przejazd do hotelu. Popołudnie i wieczór przeznaczone na indywidualne zwiedzanie Wiednia.

8 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem. Zarówno historyczne centrum miasta - z katedrą św. Szczepana, Hofburgiem i Belwederem, jak i pałac Schonbrunn znajdują się na liście światowego dziedzictwa. Po południu czas na zwiedzanie indywidualne, np. wizytę w którymś z wiedeńskich muzeów. Wieczorem wspólna kolacja w restauracji. Powrót do hotelu.

9 dzień
Rano wyjazd z Wiednia. Po drodze przystanek w rejonie, gdzie Lichtensteinowie zaaranżowali jeden z największych w Europie zespołów pałacowo-krajobrazowych, rozciągający się pomiędzy pałacami w Lednicach i Valticach (lista światowego dziedzictwa). Spacery alejkami wspaniale utrzymanych parków, dostarczją wielu wrażeń estetycznych. Powrót do Krakowa w godzinach popołudniowych.

Galeria:

Melk
Durnstein
Wiedeń
Wiedeń
Lednice - pałac
Kliknij miniaturkę aby powiększyć.

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor