Wyprawa konna wybrzeżem Atlantyku, od Agadiru do Essaouira, Maroko

Ośmiodniowa wyprawa konna, w czasie której wędrować będziemy bezdrożami atlantyckiego wybrzeża od Agadiru do uroczej Essaouira – wśród berberyjskich wiosek, skalistych klifów, piaszczystych wydm i gajów arganowych. Nie zabraknie galopów na plażach, odpoczynku przy ognisku pod rozgwieżdżonym niebem czy przepysznej marokańskiej kuchni.

Termin:

30.09.2020 - 07.10.2020

Cena:

2900 zł + 320 euro

Inne terminy na życzenie - prosimy o kontakt z Jackiem Jasińskim 694 682 217; nomadiclife.eu@gmail.com

Pomysł i prowadzenie:

Jacek Jasiński - z wykształcenia architekt i archeolog, ale z zamiłowania koniarz i podróżnik. Od lat organizuje wyprawy – głównie konne bezdrożami krajów leżących w cieniu Jedwabnego Szlaku (Kaukaz, Persja, Azja Centralna). Więcej info na www.nomadiclife.eu

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
07:40 wylatujemy z Warszawy, do Marrakeszu przylatujemy o 12:30, wsiadamy do podstawionego busa i jedziemy do hotelu pod Agadirem na miejsce startu (po drodze posiłek w lokalnej restauracji) – transfer trwa około 3-3,5 godziny (250 km), po południu spacer po miasteczku, kolacja i odpoczynek w hotelu.

2 dzień
Budzimy się, około 09:00 jemy śniadanie w hotelu, pakujemy bagaże, idziemy obejrzeć stajnię i zapoznać się z końmi, spacerujemy po plaży na piechotę i na grzbietach wielbłądów, jemy lunch w stajni i jedziemy do miejsca startu – tam czeka na nas obsługa i osiodłane konie. Po przydziale wierzchowców wsiadamy w siodło i naprzód… Wieczorem dojeżdżamy do miejsca pierwszego biwaku. Namioty są już rozłożone, materace napompowane, stolik i krzesła stoją pośrodku majdanu. W namiocie kuchennym uwija się kucharz z pomocnikiem i przygotowują jakieś pyszne lokalne danie dla wędrowców, którzy odpoczywają pogryzając bakalie i pijąc herbatę. Nie wiem, czy wytrzymam sześć dni tego luksusu i rozpieszczania…
Po wieczornym posiłku zasiadamy przy ognisku, chłopaki z ekipy organizatorów co jakiś czas grają i śpiewają swoje piosenki, namawiają nas do wspólnej zabawy, śpiewu (Uwaga!!! Zakaz śpiewania „Sokołów”!!! W Maroku wszyscy miejscowi myślą, że to jest nasz hymn narodowy!!!Weźcie jakieś śpiewniki z ulubionymi piosenkami.) i tańca. Integrujemy się przy ognisku do ostatniego gościa…

3 dzień
Budzimy się, kawa, herbatka, śniadanie (przygotowane przez kucharza), pakujemy się, pomagamy przy siodłaniu koni i wyjazd. Odjeżdżamy wgłąb lądu – w stronę stoków Gór Atlas schodzących do Oceanu. Przejeżdżamy przez berberyjskie wioski, gaje arganowe, pomiędzy ciekawymi formacjami skalnymi (w połowie drogi w górach piknik z lunchem) i dojeżdżamy w pobliże wioski Imradissn – tam czeka na nas obsługa wyprawy, rozbite namioty itd… Wieczorem kolacja i integracja przy ognisku…

4 dzień
Budzimy się, kawa, herbatka, śniadanie (przygotowane przez kucharza), pakujemy się, pomagamy przy siodłaniu koni i wyjazd. Przejeżdżamy Foum Alhisn i przez wydmy piaszczyste dojeżdżamy w pobliże miasteczka Mhamid, gdzie rozbijamy się obozem…pyszna kolacja, ognisko, śpiewy i tańce do późnej nocy pod rozgwieżdżonym saharyjskim niebem.

5 dzień
Budzimy się, kawa, herbatka, śniadanie (przygotowane przez kucharza), pakujemy się, pomagamy przy siodłaniu koni i wyjazd. W ciągu dnia przejeżdżamy głównie wzdłuż wybrzeża, które zaskakuje róznorodnościa form – od skalistych klifów do rozległych kamienistych i piaszczystych plaż. W rejonie Sidi Kaouki rozbijamy się obozem…pyszna kolacja, ognisko, śpiewy i tańce do późnej nocy pod rozgwieżdżonym saharyjskim niebem (ostatnia noc pod namiotem).

6 dzień
Budzimy się, kawa, herbatka, śniadanie (przygotowane przez kucharza), pakujemy się, pomagamy przy siodłaniu koni i wyjazd. W ciągu dnia przecinamy obszary piaszczystych wydm i skalistego płaskowyżu, rozbijamy się obozem…pyszna kolacja, ognisko, śpiewy i tańce do późnej nocy pod rozgwieżdżonym saharyjskim niebem – ostatnia noc pod namiotem.

7 dzień
Budzimy się, kawa, herbatka, śniadanie (przygotowane przez kucharza), pakujemy się, pomagamy przy siodłaniu koni i wyjazd. Przejeżdżamy wybrzeżem w stronę Essaouira. Po lunchu żegnamy konie i przesiadamy się do busa – przejeżdżamy do miasteczka Essaouira (około 30-50 minut), nocleg i kolacja w hostelu, wieczorem spacer po zabytkowym miasteczku, odpoczynek…

8 dzień
Rano szybkie śniadanie w hostelu i przejazd na lotnisko w Marrakeszu (transfer około 3 godziny, najpóźniej na 10:15), 12:15 wylot do Polski.

Uwagi:

Dla osób, które chciałyby lecieć w innym terminie lub innym lotem ustalone zostanie miejsce spotkania w Marrakeszu lub w Agadirze – szczegóły (warunki, godzina, miejsce) do ustalenia indywidualnie. Do wyboru mamy kilka ofert tanich linii – m. in. Wizz Air, Ryanair, Easy Jet itd. – do indywidualnej decyzji)

Trasa wyprawy konnej może ulec zmianie w sytuacjach losowych, niezależnych od Organizatora i Prowadzącego (wydarzenia polityczne, załamanie pogody, trudne warunki na trasie)– dostosowana będzie do aktualnie panujących warunków w trosce o komfort i bezpieczeństwo uczestników oraz wierzchowców.

Cena zawiera:

 • transfery (samochód/bus, lokalne środki transportu) na trasie Marrakesz - Agadir i Essaouira - Marrakesz. Osoby które przyjeżdżają i wyjeżdżają w innych terminach niż w opisie powinny ustalić opcje transportu indywidualnie z prowadzącym.
 • wynajem koni wyposażonych w siodła europejskie typu ogólnoużytkowego, ogłowia i podręczne sakwy bagażowe na 5 dni konnej wędrówki
 • wynajem samochodu logistycznego wożącego bagaże wraz z obsługą
 • opieka obsługi taboru bagażowego i kucharza (kuchnia marokańska)
 • opieka miejscowego marokańskiego przewodnika wraz koniem (w zależności od ilości uczestników jednego lub więcej)
 • 1 wiaderko (około 10 litrów) wody codziennie wieczorem do umycia się w polowym prysznicu!!!
 • noclegi w namiotach w czasie rajdu konnego (5 nocy) – organizator zapewnia namioty 3 osobowe typu iglo i materace gąbkowe, gr. ok. 5 cm, naczynia, sztućce etc. (Uwaga! Śpiwory należy mieć swoje!!! Temperatury nocą nad Atlantykiem mogą spadać do +5 stopni!)
 • noclegi w Agadirze i Essaouira w hostelu, pokoje 2-5 osobowe, łazienka wspólna (pierwsza i ostatnia noc)
 • wyżywienie pierwszego i ostatniego dnia w czasie transferów (śniadania i obiadokolacje w lokalach gastronomicznych lub w hostelu)
 • pełne wyżywienie w czasie rajdu konnego – śniadania, lunche i obiadokolacje przygotowywane przez obsługę, kuchnia marokańska – jeśli ktoś wymaga szczególnej diety bardzo proszę o informację przy zgłoszeniu, aby się do tego przygotować
 • obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opiekę polskiego pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

 • przelotu samolotem do Marrakeszu (w zależności od promocji 400-1000 zł – cena zależy od terminu rezerwacji i wyboru linii lotniczych – generalnie im bliżej lotu tym drożej, nie bierzcie dużego bagażu (spróbujcie zmieścić się w podręczny, albo weźcie rejestrowany na spółkę z kilkoma osobami)
 • wydatków natury osobistej, pamiątek, kart sim etc…
 • zakupu alkoholu, słodyczy, posiłków pomiędzy śniadaniem i obiadokolacją (w czasie transferów), „snacków”, wody, napojów orzeźwiających itp
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (nie będzie ich wiele)
 • bakszyszu (czyli mówiąc naszym językiem napiwków – w Maroku na każdym kroku ktoś za byle jaką pomoc oczekuje od turystów jakiejś opłaty)
 • opcjonalnego transportu ostatniego dnia z Essaouira (na wypadek, gdyby ktoś postanowił lecieć z Maroka w terminie późniejszym i chciał zostać w Essaouira dłużej (bardzo ciekawe zabytkowe miasto portowe, medina wpisana na listę zabytków UNESCO)

Rezerwacja:

Termin Cena Rezerwacja on-line
30.09.2020 - 07.10.20202 900 zł + 320 euroREZERWUJ

Galeria

Maroko, wyprawa konna wybrzeżem Atlantyku
Maroko, wyprawa konna wybrzeżem Atlantyku
Maroko, wyprawa konna wybrzeżem Atlantyku
Maroko, wyprawa konna wybrzeżem Atlantyku
Maroko, wyprawa konna wybrzeżem Atlantyku