Wyprawa konna w górach Armenii, nad jeziorem Sewan

Armenia - kolebka cywilizacji. Tutaj według wierzeń wszystko się zaczęło. Kiedy Bóg ukarał grzesznych ludzi zsyłając na Ziemię potop, uratowała się tylko jedna rodzina. Po opadnięciu wód Arka Noego osiadła na stokach świętej góry Ararat, a zwierzęta i ludzie zeszli na sąsiednie tereny i rozpoczęli nowe życie…
Armenia - ziemia rodząca kamienie… Surowe piękno wysokich wulkanicznych gór otaczających błękitne wody jeziora Sevan podziwiać możemy teraz w trakcie pięciodniowej wyprawy na grzbietach dzielnych karabachskich koni…

Termin:

Terminy do ustalenia

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Inne terminy na życzenie - prosimy o kontakt z Jackiem Jasińskim 694 682 217; nomadiclife.eu@gmail.com

Pomysł i prowadzenie:

Jacek Jasiński - z wykształcenia architekt i archeolog, ale z zamiłowania koniarz i podróżnik. Od lat, czasem samotnie a czasem z żoną i dzieciakami, eksploruje boczne drogi wielu krajów Europy i Azji. Nie lubi typowych miejsc odwiedzanych przez turystów. Na Kaukaz wraca każdego roku, podróżując bezdrożami na różne sposoby – samochodem terenowym, pieszo a najczęściej i najchętniej konno. Więcej info na www.nomadiclife.eu

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Nad ranem (03:50) spotkanie z grupą na lotnisku w Erewaniu, transfer do Martuni przez miejscowość Sevan – po drodze śniadanie, obiad, zwiedzanie pobliskich zabytków kultury ormiańskiej (np. monastyr Sevanavang, cmentarzysko Chaczkarów w Noratuz itp.). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-5 osobowe z łazienkami), przygotowanie do wyprawy, pakowanie, kolacja.

2 dzień
08:00 śniadanie, wyjazd na rajd konny po górach nad jez. Sewan, nocleg w namiotach przy szałasach pasterskich, 19:00 kolacja (kuchnia lokalna, ormiańska), ognisko.

3-4-5 dzień
8:00 śniadanie (kuchnia lokalna, ormiańska) kolejne dni rajdu konnego po górach w sąsiedztwie jeziora Sewan, w ciągu dnia lunch, wieczorem kolacja (kuchnia lokalna, ormiańska), ognisko.

6 dzień
8:00 śniadanie, ostatni dzień rajdu konnego, przejazd do Martuni, w ciągu dnia lunch, wieczorem kolacja (kuchnia ormiańska), nocleg w hotelu w Martuni.

7 dzień
8:00 śniadanie, przejazd w stronę Erewania, monaster Noravank, dojazd do hostelu, zakwaterowanie, wieczorem spacer po mieście, kolacja, czas wolny.

8 dzień
2:00 transfer na lotnisko, wylot z Erevania do Warszawy.

Uwagi:

Samolot LOT-u z Warszawy do Erewania odlatuje o 22.20. Dla osób, które chciałyby lecieć w innym terminie lub innym lotem ustalone zostanie miejsce spotkania w Erewaniu – szczegóły (warunki, godzina, miejsce) do ustalenia indywidualnie. Do wyboru mamy oferty: LOT (bezp. Warszawa-Erewań), Aeroflot (Warszawa-Kijów-Tbilisi).

Trasa wyprawy konnej może ulec zmianie w sytuacjach losowych, niezależnych od Organizatora i Prowadzącego (wydarzenia polityczne, załamanie pogody, trudne warunki na trasie)– dostosowana będzie do aktualnie panujących warunków w trosce o komfort i bezpieczeństwo uczestników oraz wierzchowców.

Cena zawiera:

 • transfery (samochód/bus, lokalne środki transportu) na trasie Erewań – jez. Sewan (przez Sewan) i z powrotem (przez Tatev, Noravank). W trakcie podróży zwiedzanie najpiękniejszych zabytków kultury ormiańskiej
 • wynajem koni wyposażonych w siodła typu kaukaskiego, ogłowia i sakwy bagażowe
 • wynajem samochodu logistycznego wożącego bagaże (lub koni jucznych, w zależności od warunków i trasy rajdu)
 • opieka miejscowego ormiańskiego przewodnika wraz koniem (w zależności od ilości uczestników jednego lub więcej)
 • noclegi w namiotach w czasie rajdu konnego (4 noce)
 • noclegi w Martuni w hostelu, pokoje 2-5 osobowych, łazienka wspólna (2 noce, początek i koniec wyprawy) i w Erewaniu (noc w dniu wylotu do Polski)
 • wyżywienie w Martuni i Erewaniu (śniadania i obiadokolacje w lokalach gastronomicznych lub w hostelu)
 • pełne wyżywienie w czasie rajdu konnego – śniadania, lunche i obiadokolacje przygotowywane przez mieszkańców i dowożone na miejsca noclegu, kuchnia ormiańska – jeśli ktoś wymaga szczególnej diety bardzo proszę o informację przy zgłoszeniu, aby się do tego przygotować
 • opiekę polskiego pilota/przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

 • przelotu samolotem do Erewania (w zależności od promocji 600-1200 zł – cena zależy od terminu rezerwacji i wyboru linii lotniczych – generalnie im bliżej lotu tym drożej)
 • wydatków natury osobistej
 • zakupu alkoholu, słodyczy, posiłków pomiędzy śniadaniem i obiadokolacją, „snacków”, wody, napojów orzeźwiających itp
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (większość z nich jest darmowa, jedynie muzea w Erewaniu są płatne)

Galeria