Sankt Petersburg i Kraje Bałtyckie

Petersburg - zadziwiające przepychem miasto, zwane Wenecją Północy.
10 dniowa wycieczka, przejazd autokarem, w programie zwiedzania:

Petersburg * Carskie Sioło * Peterhof * Tallin * Ryga * Wilno * Troki


Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Ok godz. 15:00 przerwa na obiad na terenie Polski (płatny we własnym zakresie). Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Łotwy.

2 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd w kierunku granicy rosyjskiej. Przekroczenie granicy i przejazd do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Petersburgu.

3 dzień
Śniadanie, objazd Petersburga autokarem, zapoznanie się z jego architekturą, urbanistyką i historią. Zwiedzanie m.in: Cerkiew Zmartwychwstania, Sobór Smolny, Kolumny „Rostralne” (dawne Latarnie Morskie na Wyspie Wasiliewskiej, z której rozpościera się wspaniały widok na Pałac Zimowy), Twierdza Pietropawłowska (sobór Piotra i Pawła), zabudowania wyspy Wasilewskiej, przejście przez most Lejtnanta Szmidta do pomnika Piotra I (Jeździec Miedziany), gmach Senatu i Synodu, Gmach Admiralicji, Maneż Gwardii Konnej, Sobór św. Izaaka, Sobór Kazański. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Ermitażu, czas wolny.
Wieczorem wycieczka fakultatywna - rejs statkiem wycieczkowym malowniczymi kanałami rzeki Newy, poprzecinanymi urokliwymi mostkami oraz mostami zwodzonymi (cena ok. 15 Euro). Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, zwiedzanie zespołu pałacowego w Carskim Siole - Wielki Pałac Katarzyny II, podmiejska rezydencja carska, która miała odzwierciedlać wielkość Imperium Rosyjskiego. Zwiedzanie wnętrz pałacowych wraz z odtworzoną na nowo bursztynową komnatą oraz wspaniałych ogrodów. Przejazd do Peterhofu - letniej rezydencji cara Piotra I Wielkiego, położonej na południowym wybrzeżu Zatoki Fińskiej, 30 km od St. Petersburga. Rezydencja stanowi wspaniały zespół pałacowo - parkowy z licznymi fontannami i kaskadami, które są dziełem mistrzów XVIII w. Według zamysłu cara rezydencja miała w każdym szczególe przewyższać pałac królewski w Wersalu, który Piotr I odwiedził w młodości. Obiadokolacja i nocleg w Petersburgu.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Tallina. Zwiedzanie stolicy Estonii z miejscowym przewodnikiem m.in.: Wzgórze Tooma, Ratusz miejski, baszty - Kik in de Kok i Gruba Małgorzata, ulica Pikk, Dom Bractwa Czarnogłowych. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Tallinie.

7 dzień
Śniadanie, przejazd do Rygi. Zwiedzanie stolicy Łotwy: Zamek Ryski, Katedra, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Kościół św. Piotra, Trzej Bracia (kompleks trzech średniowiecznych domów), Pałac Bractwa Czarnogłowych, Opera, Pomnik Wolności. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień
Śniadanie. Przejazd do Pilsrundale, niewielkiej miejscowości w pobliżu Bauska. Znajduje się tam pałac Rundale uchodzący za najładniejszy budynek na terenie Łotwy, którego projektantem był Bartolomeo Rastrelli. Następnie przejazd do Wilna. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień
Śniadanie. Przejazd do Trok, zwiedzanie dawnej stolicy Litwy. Powrót do Wilna, spotkanie z miejscowym przewodnikiem, zwiedzanie Wilna, w programie m.in: Ostra Brama, Cerkiew św. Ducha, kościół Bazylianów, Plac Ratuszowy, barokowy kościół św. Ducha, Uniwersytet Wileński, Katedra Wileńska z kaplicą św. Kazimierza i podziemiami, Cmentarz na Rossie. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

10 dzień
Śniadanie, powrót do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • Transport autokarem (TV,WC, barek)
  • 9 noclegów w hotelach, pokoje 2,3-os.
  • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • Opiekę polskiego pilota
  • Ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • Kosztów wizy rosyjskiej – 300 zł/os
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz miejscowych przewodników ok. 120 euro/os
  • Systemu tour guide 10 euro/os.
  • Składki na TFG – 10 zł

Galeria:

Petersburg
St. Petersburg - Ermitaż
St. Petersburg - Ermitaż
St. Petersburg - Ermitaż
St. Petersburg - Ermitaż
Pałac Katarzyny
Pałac Katarzyny
Peterhof
Tallin
Tallin
Ryga
Ryga
Wilno
Wilno

Szanowni Państwo!

Biuro Eko-Tourist realizuje wiele imprez zbiorowych na zamówienie firm, szkół, uczelni, stowarzyszeń, klubów a nawet grup koleżeńskich czy rodzin. Program zamieszczony powyżej może w takim przypadku służyć za podstawę do przygotowania wycieczki dopasowanej pod każdym względem do Państwa oczekiwań. Jesteśmy elastyczni i gotowi do przedyskutowania najdrobniejszych szczegółów – programowych, organizacyjnych i finansowych. Prosimy o kontakt!

Z poważaniem,
Teresa Bogusławska, dyrektor