Peru z wyprawą do Amazonii /16 dni/

Lima * wyspy Ballestas * Nazca * Arequipa * jezioro Titicaca * wyspa Uros
Andahuaylillas * Cusco * Machu Picchu * Lima * Amazonia

Podróż do Peru, to niezapomniane przeżycie wiążące się z poznawaniem piękna natury oraz kultury ludzi, którzy zostali podbici przez Hiszpanów. Z okresu podboju zachowały się cenne zabytki kolonialne, które będziemy poznawać, choćby takie jak katedra w Cusco czy kościół w Andahuaylillas zwany Kaplicą Sykstyńska Ameryki. Peru to majestatyczne Kordyliery i królestwo kondorów, wysokogórskie metropolie i legendarne „złoto Peru", to także pełne kontrastów „Miasto Królów" - Lima. Zwiedzimy imponujące pozostałości imperium Inków - Cusco, oraz ruiny cywilizacji pozostałe po Inkach w drodze do Jeziora Titicaca, najwyżej położonego jeziora żeglownego na świecie. Odkryjemy Machu Picchu - 7 Nowy Cud ¦wiata, ukryty przed współczesnością, w trudno dostępnych górach, zachwycający kunsztowną kamieniarką i bogatą symboliką budowli. Miłośnicy starej architektury znajdą w Peru liczne zabytki z czasów Inków i epoki kolonialnej, a etnografii - ciekawy folklor. Nie będą też obce słowa i nazwy, takie jak: Pisco Sour, Cuy, Vikunia, Alpaca, czy Lama. Ten program jest skierowany równiez do tych z Państwa, którzy kochają przyrodę i chcieliby znaleźć się w jednym z najpiękniejszych zakątków na ziemi, w dziewiczych lasach Amazonii stanowiących ponad połowę pozostałych na świecie wilgotnych lasów równikowych. Pobyt w Peru jest okazją do wyprawy najdłuższą, liczącą 7 tysięcy kilometrów rzeką świata do raju fauny i flory. Podczas pobytu w Amazonii będziemy obcować z ogromnymi papugami i kolorowymi tukanami, zabawnymi małpami i groźnymi krokodylami, co stworzy możliwość zrobienia wspaniałych fotografii. W czasie tej podróży zachwyci Państwa owiane legendami największe jezioro Ameryki Południowej - Titicaca, poznamy życie Indian Uru, oraz tajemnicze linie na olbrzymim płaskowyżu Nasca, jednym z najbardziej suchych miejsc na świecie, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Barwne, indiańskie targowiska, wioski peruwiańskich górali, stada lam i wikuń, to tylko niektóre atrakcje wycieczki do Peru, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Przelot do Limy. Powitanie na lotnisku w Limie. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, wypoczynek po podróży. Nocleg w Limie.

2 dzień
¦niadanie. Przejazd do położonego nad brzegiem Pacyfiku Parku Miłości, sesja zdjęciowa z oceanem oblewającym Limę. Zwiedzanie kolonialnej części miasta, z reprezentacyjnym Plaza de Armas, przy którym znajduje się Pałac Arcybiskupów i Katedra z Kaplicą Markiza, don Francisca Pizarra, zdobywcy Peru i fundatora Limy. Przejdziemy też pod popiersie Ernesta Malinowskiego - narodowego bohatera Peru i zwiedzimy katakumby.

3 dzień
Wczesnym rankiem przejazd do miejscowości Paracas. Wycieczka motorówką na wyspy Ballestas, gdzie znajdują się kolonie lwów morskich i egzotycznych ptaków (m.in. kormorany, pingwiny Humboldta, pelikany i flamingi). Przejazd do małej miejscowości Nazca u bram olbrzymiego płaskowyżu o tej samej nazwie. W przerwie w podróży, obiadokolacja i niespodzianka pod tytułem: „Pustynna burza”, zorganizowana przez przewodnika. Po dojechaniu do Nazca, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4 dzień
¦niadanie. Obserwowanie tajemniczych linii wyrytych na rozległym obszarze kamienistej pustyni, budzących respekt uczonych i archeologów. Zwiedzanie akweduktów wodnych, zbudowanych przez kulturę Nazca i po dziś dzień używanych przez miejscową społeczność. Wyjazd w desierto, gdzie w latach 80-tych odkryto jeden z najstarszych cmentarzy z mumiami ludu Nazca. Powrót do Nazca, zwiedzanie małej strefy archeologicznej na przykładzie, której będziemy mogli poznać sposób, w jaki powstały linie. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg. Fakultatywnie możliwy przelot awionetką nad płaskowyżem, obserwowanie widocznych tylko z góry w całości tajemniczych linii tworzących niepowtarzalne kształty. Cena: $100 USD od osoby.

5 dzień
¦niadanie. Przejazd do otoczonego Cordillera Volcanica miasta Arequipa, położonego u podnóża wulkanu El Misti - 5.822 m n.p.m., którego starówka została w 2000 roku umieszczona na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Arequipa czasem nazywana jest też Białym Miastem, ponieważ większość starej części zbudowana jest z białego tufu wulkanicznego o nazwie sillar, którego w okolicy nie brakuje (w regionie jest ponad 80 wulkanów). Po drodze czas na sesje zdjęciowe. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

6 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie starówki, drugiego co do wielkości miasta Peru - Arequipa, które leży na wysokości ponad 2 tys. m n.p.m. w Kordylierach. Następnie przejazd do Puno, położonego w południowo-wschodniej części kraju na płaskowyżu Collao, nad brzegiem jeziora Titicaca - kolebki jednej z najważniejszych kultur epoki preinkaskiej, po drodze czas na fotografowanie górskich pejzaży. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień
¦niadanie. Wyjazd nad jezioro Titicaca. Całodzienne obcowanie z naturą na wyspach: Uros i Isla de Taquile połączone z poznaniem życia Indian do dziś kultywujących tradycje i kulturę Inków. Udział w pokazach tradycyjnych obrządków i zwyczajów bogatej kultury inkaskiej. Kolacja na wyspie Uros. Powrót do hotelu, nocleg w Puno.

8 dzień
¦niadanie. Przejazd do Cusco. Po drodze zwiedzanie strefy archeologicznej Sillustani (znajdującej się na wysokości 4000 m n.p.m. nad jeziorem Umayo) - znajdujących się tam zaginionych śladów cywilizacji - interesujących ruin z czasów Inków w kształcie kominów o wysokości od 10 do 14 metrów zwanych w języku Aymara - Chulpas. Następny przystanek to zwiedzanie Andahuaylillas - przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską Ameryki. Po dojechaniu Cusco, transfer do hotelu, krótki odpoczynek po podróży. Po południu zwiedzanie i poznawanie miasta potomków Inków, posługujących się językiem Keczua, słynącego z pięknych zabytków epoki kolonii hiszpańskiej -„Pępka ¦wiata”- Cusco.

9 dzień
Zwiedzanie Cusco i ¦więtej Doliny Inków: zachwycających ruin złoconej inkaskiej świątyni Coricancha - najważniejszego w całym inkaskim państwie kompleksu świątynnego, wspaniałej katedry z XVI w. ze słynnym obrazem, przedstawiającym Ostatnią Wieczerzę i Chrystusa spożywającego w jej trakcie świnkę morską a także krucyfiksem, który według miejscowych ocalił katedrę podczas wielkiego trzęsienia ziemi w 1650 roku. Zwiedzanie Plaza de Armas. Czas wolny na starówce kolonialnego Cusco. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg w Cuzco.

10 dzień
¦niadanie. Transfer do jednej ze stacji kolejowych. Wycieczka do wymarzonego i najsłynniejszego na kontynencie „Zaginionego Miasta” - Machu Picchu. Twierdza została odkryta dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka. To niesamowite dzieło rąk ludzkich zadziwia doskonałością kamieniarki i bogactwem dekoracji. Sesja zdjęciowa na tle wspaniale zachowanych i odnowionych ruin ¦wiątyni Trzech Okien, Słonecznego Obserwatorium i malowniczych tarasów. Sanktuarium Inków. Spacer w urzekającej scenerii niemal pionowych zboczy gór opadających w dół do rzeki Urubamby, która z trzech stron opływa masyw. Poznanie znaczenia, jakie miał dla Inków kamień kalendarzowy - Intihuatana. Obiadokolacja, powrót do Cusco. Nocleg.

11 dzień
¦niadanie. Ostatnie chwile w stolicy Inków, przelot do Limy. Obiad, wizyta w Muzeum Złota gdzie będziemy mogli podziwiać bogate zbiory sztuki inkaskiej. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja i nocleg.

12 dzień
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, przelot do „miasta skąpanego w Amazonce”. Transfer z lotniska do portu, wyprawa do lodge w górę Amazonki, po drodze spotkanie z anakondą, zakwaterowanie w lodge na rzece Rio Momón stanowiącej dopływ Amazonki. Czas wolny, kolacja i nocleg.

13 dzień
Wczesnym rankiem, przed wschodem słońca wyprawa po rzece Nanay, obserwowanie ptaków zamieszkujących Amazonię. Powrót do lodge. ¦niadanie, wypoczynek, wizyta w Trapiche - ukrytej w dżungli, miejscowej wytwórni mocnego napoju z trzciny cukrowej. Po obiedzie wizyta w wiosce rdzennej ludności Boras, poznawanie kultury i stylu życia mieszkańców Amazonii.

14 dzień
¦niadanie, wyprawa w górę Amazonki, obserwowanie kajmanów i największych ryb słodkowodnych. Powrót do lodge, rejs po rzece Momon, łowienie piranii. Powrót do lodge, kolacja, ocleg.

15 dzień
Wczesnym rankiem wyprawa na ryby, śniadanie. Wizyta w wiosce rdzennej ludności Yaguas, zakupy ostatnich pamiątek z Amazonii, rejs do Iquitos, zwiedzanie miasta, dzielnica slumsów „pływające Belén”, starówka z domem Eiffla, transfer na lotnisko, przelot do Limy. Pożegnanie z przewodnikiem i wylot z Peru.

16 dzień
Powrót do kraju.

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie Warszawa-Lima-Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych
 • Przelot wewnetrzne: Cuzco - Lima
 • Lima - Iquitos - Lima
 • Wszystkie opłaty lotniskowe i podatki w Peru
 • Hotele 3 i 4*
 • Pokoje dwuosobowe z łazienką
 • ¦niadania oraz obiadokolacje wraz z napojami niebutelkowanymi
 • W czasie pobytu w Amazonii: trzy posiłki dziennie
 • Transfery i przejazdy luksusowym autokarem
 • Rejs łodziami na wyspy w Paracas
 • Wszystkie opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów, stref archeologicznych i Parków Narodowych
 • Bilety i opłaty związane z wjazdem na Machu Picchu, bilety na pociąg, opłaty wewnętrznego transportu
 • Wyprawa terenowymi samochodami na wydmy piaskowe
 • Opieka licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika podczas całej trasy
 • Napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów w hotelach i restauracjach
 • Degustacje narodowego trunku Peru - Pisco

Cena nie zawiera:

 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego - 700 USD
 • Opłaty wyjazdowej z Limy, przy wylocie z Peru - 30 USD
 • Opłaty wyjazdowej z Limy, Iquitos i Cusco - 10 USD
 • Ewentualnego lotu nad płaskowyżem Nazca - 100 USD