Meksyk i Kuba - Piramidy i cygara /16 dni/

W czasie tej wycieczki poznamy Królestwo Azteków, niezwykłe tajemnicze budowle, największe piramidy Ameryki, budzące grozę ceremonie i obrzędy w kraju, gdzie słońce „było bogiem”. Z Meksykiem kojarzą nam się najczęściej: sól, tequila i limonka, olbrzymie sombrera i muzyka kapel mariachi, ale my poznamy także historię dramatycznego spotkania dwóch kultur: indiańskiej i hiszpańskiego najeźdźcy, zwiedzimy perły barokowej architektury czasów kolonialnych, najważniejsze zabytki w Mexico City. Nie będą nam też obce paradoksy współczesności, najbardziej widoczne w jednej z największych aglomeracji świata. Podczas tej podróży zachwycać nas będzie rozmaitość niezwykłych krajobrazów oraz współistniejących tradycji, gościnność i uprzejmość mieszkańców połączone z atmosferą nieprzerwanej fiesty, w najbardziej sławnym kurorcie Meksyku, Acapulco, wśród porośniętych palmami złocistych plaż, skąpanych w tropikalnym słońcu dziewiczych lagun, przy akompaniamencie szumiących sennie fal oceanu...
Egzotyczny wyjazd na Kubę przygotowaliśmy dla wszystkich spragnionych prawdziwie gorących, roztańczonych, karaibskich wakacji! Kuba, zwana również "Perłą Antyli", to bajecznie kolorowa wyspa gwarantująca moc wrażeń zarówno dla wielbicieli sportów wodnych jak i amatorów aktywnego zwiedzania. Z kolei osobom preferującym bierny wypoczynek zapewni moc kulturalnych rozrywek w postaci teatrów i muzeów. Kuba to również egzotyczne miasta, pałace, urokliwe, wypełnione aromatycznym dymem cygar i zapachem rumu kawiarnie Hawany, czy kolonialna architektura. Wycieczka na Kubę to idealny wybór dla każdego! Zanim padnie reżim!


Kuba

Terminy i ceny:

Wycieczka na zamówienie
Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program imprezy:

1 dzień: Hola - Miasto Meksyk
Przelot do Mexico City. Na lotnisku spotkamy się z przewodnikiem, następnie udamy się do hotelu. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku udamy się na pierwszą w kraju Azteków kolację. Nocleg w Mieście Meksyk.

2 dzień: Tlatelolco – Bazylika Guadalupe – Piramidy Teotihuacan (zabytek UNESCO)
Śniadanie. Po śniadaniu przejedziemy do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzimy Plac Trzech Kultur - miejsce ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą. Następnym punktem w tym dniu będzie wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadelupe w Mieście Meksyk, gdzie poznamy całe Sanktuarium, a w nim między innymi: Nową Bazylikę, Bazylikę Antyczną, Kaplicę Indian, Kaplicę na Wzgórzu, Ogrody Gwadelupiańskie. Następnie udamy się do oddalonego o około 50 kilometrów od Mexico City Teotihuacanu wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W strefie archeologicznej zwiedzimy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca, pospacerujemy Drogą Zmarłych Bogów. Odwiedzimy warsztat obróbki magicznego kamienia Azteków - obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich” oraz tequili. Przejazd do miejscowej stylowej restauracji na obiadokolację. Powrócimy do hotelu w godzinach wieczornych.

3 dzień: Cacahuamilpa – „Srebrne miasto”, Taxco (Pueblo Mágico - Magiczne Miasteczko)
Śniadanie. To była ostatnia noc w Mexico City, dziś czeka na nas dzień pełen wrażeń począwszy od przejazdu malowniczą trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtaccihuatl do Cacahuamilpa, gdzie zwiedzimy największe jaskinie Meksyku słynące z pięknych stalaktytów i stalagmitów, w wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki. Po zakończonym zwiedzaniu jaskiń przejedziemy do znanego w świecie „srebrnego miasta” - Taxco, narodowego pomnika historycznego Mexico, zaliczonego do słynnych Pueblos Mágicos, tzw. Magicznych Miasteczkek. Zwiedzimy miasto: Punkty widokowe, Zocalo, Kościół Św. Pryscylli i Św. Sebastiana - perły architektury barokowej. Zapoznamy się z historią wydobycia srebra w Taxco. Po zakończonym zwiedzaniu będziemy mieli czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Kolację zjemy w restauracji z widokiem na panoramę “srebrnego miasta”. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

4 dzień: Acapulco, „Perła Pacyfiku”
Śniadanie. Po śniadaniu wyruszymy do najstarszego meksykańskiego kurortu, „perły Pacyfiku”, Acapulco. Po przyjeździe do kurortu i zakwaterowaniu w jednym z najlepszych hoteli w „złotej strefie” Acapulco, rozpoczniemy część wypoczynkową naszej wycieczki na złocistych plażach, skąpanych w tropikalnym słońcu. W godzinach wieczornych czeka na nas specjalna powitalna obiadokolacja.

5 dzień: Acapulco, „Bonanza”
Śniadanie. Wypoczywamy na plaży. Dla chętnych nasz przewodnik zorganizuje wycieczkę fakultatywną o nazwie „Diamentowe Wybrzeże.” Przejedziemy wokół Zatoki Acapulco przez punkty widokowe, następnie udamy się do portu, aby odbyć rejs jachtem „Bonanza” po Zatoce. W czasie rejsu będziemy mogli podziwiać architekturę zawieszonych na skałach domów ludzi ze świata polityki, kultury i show biznesu. Podczas rejsu posłuchamy muzyki na żywo, a do naszej dyspozycji będzie bar all inclusiwe. Po zakończonym rejsie przejedziemy na wzgórze La Quebrada i weźmiemy udział w pokazie mrożących krew w żyłach skoków do wody z ponad 45-metrowych skał w wąską rozpadlinę, gdzie kłębią się wzburzone fale oceanu. Po zakończonej wycieczce wrócimy do hotelu na kolację.

6 dzień: Acapulco – „Miasto Aniołów”
Śniadanie. Przejazd malowniczą, porośniętą kaktusami trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtaccihuatl do jednego z piekniejszych miast Meksyku, Puebli, widniejącej na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień: Puebla– Miasto Meksyk (zabytek UNESCO)
Po śniadaniu zwiedzimy renesansowo-barokową Katedrę oraz Klasztor Dominikański wraz z Kaplicą Różańcową, która zachwyca barokowym przepychem pozłacanych tynków, aniołów i niebiańskiej orkiestry. Zwiedzimy Starówkę: Słodka Uliczka, Rynek Parian. Transfer do hotelu w Mexico City. Kolacja i nocleg.

8 dzień: Xochimilco – Chapultepec (zabytek UNESCO)
Śniadanie. Po śniadaniu pojedziemy zwiedzać zabytki i piękne budowle Mexico City wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, między innymi: Pałac Sztuk Pięknych, Katedrę Metropolitana, Pałac Prezydencki z malowidłami naściennymi Diego Rivery, ruiny Tenochtitlanu. Następnie przejedziemy na południe miasta, aby poznać dziedzictwo kultury Xochimilco. W czasie krótkiego rejsu po „pływających ogrodach” Xochimilco połączonego z degustacją tequili i przy dźwiękach muzyki mariachi przewodnik przybliży nam historię powstania Mexico City. Następnie przejedziemy do Bosque de Chapultepec, największego w mieście parku, kandydującego do listy zabytków UNESCO i będziemy zwiedzać urzekające bardzo bogatym zbiorem dzieł sztuki prekolumbijskiej Muzeum Antropologii. Po całym dniu zwiedzania udamy się do hotelu na kolację. Nocleg w Mexico City.

9 dzień: Hawana - Miasto Zabawy
Transfer na lotnisko, przelot do Hawany, transfer do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Następnie przejedziemy do Nowej Hawany: sesja zdjęciowa z neoklasycznym budynkiem Kapitolu w tle, zwiedzimy Park Centralny – ulubione miejsce spacerów mieszkańców, Plac Rewolucji z muzeum i pomnikiem poświęconym Jose Marti, po kolejnej sesji z gigantyczną podobizną Che Guevary w tle zatrzymamy się przy słynnym bulwarze Melecon, z potężnymi budynkami urzędów, hoteli, pomnikami, willami i rezydencjami. Przejazd do fortu obronnego Las Cabanas – zdjęcia z panoramą starej i nowej Hawany. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

10 dzień: W Domu Ernesta Hemingwaya
Śniadanie, przejazd do Finca Vigia, uśpionej w cieniu drzew posiadłości znanego pisarza, zwiedzanie. Przejazd do Hawany, zwiedzanie Muzeum Rumu, (Havana Club) i degustacja. Wizyta w fabryce cygar. Spacer po Starej Hawanie: po placach Św. Franciszka, Katedralnym i Broni. Wizyta w lubianym przez Hemingwaya barze, Floridita, degustacja jego ulubionego drinka, Daiquiri. Obiadokolacja w ulubionej restauracji Benny’ego More`a (sławnego kompozytora i muzyka kubańskiego), z muzyką na żywo i pokazami tańca. Transfer do hotelu, wieczorem fakultatywnie wyjazd do słynnego w świecie kabaretu Tropicana.

11 dzień: Trynidad, na Liście UNESCO
Śniadanie. Wyjazd w kierunku wioski indiańskiej Guama, po drodze czas na kawę w Fince „Fiesta Campesina”, następnie wizyta na farmie krokodyli. Przejazd i zwiedzanie Trynidadu - miasta, w którym czas zatrzymał się na etapie hiszpańskiego kolonializmu. Przechadzając się wzdłuż brukowanych uliczek, podziwiając fasady dawnych pałaców "baronów cukrowych" i eleganckich domów wybudowanych w stylu kolonialnym, łatwo zrozumieć powody nazwania miasta "Klejnotem Kuby".

12 dzień: Villa Clara - Varadero
Wizyta w mieście, od którego zaczęła się kubańska rewolucja - Santa Clara. W Muzeum Che Guevary przyjrzymy się z bliska historii rewolucji, a także obejrzymy cenne eksponaty dotyczące tego okresu. Po spotkaniu z historią przejedziemy do Varadero, zakwaterowanie w hotelu z własną plażą i pakietem all–inclusive. Wypoczynek nad bajecznie kolorowym morzem.

13 dzień: Varadero
Pobyt w Varadero to idealny czas na relaks i plażowanie. Warunki: hotel z własną plażą, trzy restauracje, animacje, basen.

14 dzień: Varadero
Pobyt wypoczynkowy w Varadero.

15 dzień: Varadero
Przejazd na lotnisko w Hawanie, przelot do Mexico City, pożegnanie z przewodnikiem, wylot do Europy.

16 dzień: Zakończenie wycieczki
Powrót do kraju.

Świadczenia obejmują:

 • Przelot na trasie Warszawa - Mexico City - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych
 • Hotel 4* w Mieście Meksyk, Taxco i Puebli
 • Hotel 5* w Acapulco z bezpośrednim wyjściem na plażę i widokiem na Zatokę Acapulco
 • Hotele 4* w czasie objazdu po Kubie
 • Hotel 4* w Varadero z własną plażą i pakietem all-inclusive
 • Przelot: Mexico City – Hawana – Mexico City
 • Podatki i opłaty lotniskowe
 • Pokoje dwuosobowe z łazienką
 • Śniadania oraz obiadokolacje wraz z napojami niebutelkowanymi
 • Pakiet all-inclusive w czasie wypoczynku w Varadero
 • Przejazdy i transfery klimatyzowanym samochodem typu van
 • Bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów, muzeów i stref archeologicznych
 • Spływ łodziami po „pływających ogrodach” Xochimilco
 • Degustacja Tequili i Rumu
 • Opieka licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika podczas całej imprezy
 • Napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów we wszystkich przewidzianych programem hotelach i restauracjach
 • Koktaile powitalne we wszystkich hotelach
 • Wizę kubańską wręczymy Państwu w czasie pobytu w Mexico City, bez żadnej dodatkowej opłaty

Świadczenia nie obejmują:

 • Wydatków natury osobistej
 • Opłat za ewentualne wycieczki fakultatywne
 • Opłaty administracyjnej przy wylocie z Kuby

Uwagi:

 • W tym programie zniżki dla dzieci wynoszą: poniżej 12 lat - 10%, powyżej 12 lat - 5%, w pokoju z rodzicami
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego - 640 USD