Meksyk - Od Karaibów po Zatokę Meksykańską /11 dni/

Cancun – Playa del Carmen - Chichen Itza - Merida - Uxmal – Campeche - Palenque – Misol Ha - Agua Azul – Yaxchilan – Bonampak - Chicana - Xpujil - Chetumal - Tulum – Riviera Maya – Puerto Aventuras - Cancun

Ta wycieczka zachwyci Cię pięknem przyrody i zabytków południa Mexico, poznamy w czasie realizacji programu wspaniałe kolonialne miasta takie jak Merida, niemające konkurencji w żadnym innym kraju na świecie. Zwiedzimy zabytkowe wpisane na Listę UNESCO, ufortyfikowane Campeche. Do niezapomnianych chwil zaliczyć będziemy mogli pobyt w miejscu, o którego zobaczeniu marzą miliony ludzi, Palenque, zagubione w dżungli miasto Majów, zachwycające bogactwem kultury tego narodu. Brama do Belize będzie dla nas pobyt w Chetumal. Ta wycieczka pozwoli Ci poznać bogactwo flory i fauny Mexico, będziemy spacerować po puszczy słuchając jej śpiewu. Dopełnieniem udanych i niezapomnianych wakacji będzie pobyt i wypoczynek na dziewiczych plażach Riviera Maya oraz wizyta w zagubionej w dżungli, wiosce Majów.


Tulum

Terminy i ceny:

Wycieczka na zamówienie
Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program imprezy:

1 dzień: Cancun - Miasto Zabawy
Powitanie na lotnisku w Cancun. City Tour. Transfer do hotelu w Playa del Carmen. Odpoczynek po podróży. Kolacja. Nocleg.

2 dzień: Playa del Carmen – Tulum - 7 Nowy Cud Świata, Chichen Itza - Merida
Po śniadaniu przejedziemy nad bajecznie kolorowe Morze Karaibskie  do starożytnego portu Majów - Tulum, zwiedzimy majestetyczne budowle z końca epoki Majów posadowione przy dziewiczej plaży: El Castillo, Świątynię Zstępującego Boga, Świątynię Steli, Świątynię Boga Wiatru. Sesja zdjęciowa na dziewiczej plaży. Następnie przejedziemy do stolicy Jucatanu Meridy, po drodze zwiedzimy wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO strefę archeologiczna w Chichen Itza – stolicy Nowego Państwa Majów: Pałac Jaguara, Obserwatorium, Rytualne Boisko do gry w Pelote. Po zwiedzeniu najważniejszych zabytków Majów w Chichen Itza przejedziemy do kolonialnej Meridy, zakwaterujemy się w stylowym, pełnym kolonialnego uroku hotelu. Zakończeniem dnia będzie kolacja w stylu “Yucateca”.

3 dzień: Merida - Campeche
Po śniadaniu zwiedzimy najważniejsze zabytki stolicy sizalu i koszenili – Meridy. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do „miasta trzykrotnie budowanego”, Uxmal. Zwiedzimy piękna strefę archeologiczna, a w niej: Świątynię Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramidę. Następnym przystankiem w naszej podróży po krainie Majów będzie pełne zabytkowych obronnych budowli Campeche. Po zakwaterowaniu, udamy się na kolację.

4 dzień: Campeche – Palenque
Śniadanie. Zwiedzanie Campeche rozpoczniemy od wizyty w fortach obronnych, mających przez wieki chronić Campeche przed napadami korsarzy: Baluarte de San Juan, Puerta de Tierra, Brama Morza, kolonialny fort Fuerte de San Miguel z Muzeum Antropologicznym. Po zakończeniu zwiedzania kolonialnego miasta i jego zabytkow udamy sie do zagubionego w dżungli miasta Majów, Palenque.

5 dzień: Palenque  „W Królestwie Pacala” – Agua Azul
Po śniadaniu przejedziemy do zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów – Palenque i zwiedzimy: Świątynię Inskrypcji, Świątynię Liściastego Krzyża, Świątynie Czaszki, Grobowiec Pakala oraz Obserwatorium. Przejazd do Agua Azul, miejsa gdzie znajduje sie kilkanaście fantastycznych kaskad wodnych otoczonych zielenią selwy. Spacer wśród selwy, kąpiel pod wodospadem, obiadokolacja. Transfer do hotelu i nocleg.

6 dzień: Palenque – Bonapark – Yaxchilan z Wizytą w Gwatemali
Śniadanie. Dzisiejszy dzień, to wyprawa do odkrytych niedawno w sercu lakandońskiej puszczy starożytnych miast Majów: Bonampak i Yaxchilan, w których zachowały się niezwykle realistyczne malowidła naścienne.  Przeprawa na drugą stronę rzeki Usumacinta. Poznawanie życia rdzennej ludności. Przekroczenie granicy z Gwatemalą wizyta w jednej z wiosek.  W drodze powrotnej obiadokolacja. Powrot do hotelu i nocleg.

7 dzień: Palenque – Chicana – Xpujil – Chetumal
Po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Riviery Maya. Po drodze zwiedzimy najstarsze na terenie Meksyku budowle Majów w Chicana. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się do hotelu. Kolacja i nocleg w Chetumal, nazywany bramą do Belize.

8 dzień: Chetumal – Tulum – Riviera Maya
Przejazd z Chetumal na Riviere Maya, do hotelu położonego w samym sercu Riviery Maya, z własną niedawno jeszcze dziewiczą plażą i pakietem all –inclusive

9 dzień: Rivera Maya
Pobyt wypoczynkowy z pakietem all-inclusive.

10 dzień: Riviera Maya - Cancun
Po śniadaniu ostatnie chwile wypoczynku na białej jak mąka plaży, oblewanej turkusową wodą, transfer na lotnisko w Cancun, pożegnanie z przewodnikiem, wylot do Europy.

11 dzień: Zakończenie imprezy
Powrót do domu.

Świadczenia obejmują:

 • Przelot z Polski do Cancun i z powrotem przez jeden z europejskich portów lotniczych
 • Zakwaterowanie w hotelach 4* w czasie objazdu
 • Śniadania oraz obiadokolacje podczas objazdu
 • Hotel 5*, z własną plażą i pakietem all-inclusive w czasie wypoczynku na Riviera Maya
 • Pokoje 2-osobowe z łazienką
 • Wszystkie opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Wszystkie przejazdy i transfery, klimatyzowanym vanem, Meredes Benz Sprinter
 • Prowadzenie wycieczki przez polskiego przewodnika na calej trasie
 • Koktaile powitalne we wszystkich hotelach
 • Napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów we wszystkich przewidzianych programem hotelach i restauracjach
 • Degustacje tequili i mezcalu
 • Uczestnicy w czasie obajzdu otrzymuja codziennie wodę butelkowaną
 • Prowadzenie wycieczek fakultatywnych i opieka nad grupą w czasie wypoczynku przez polskojęzycznego przewodnika VIP Golden Mexico Travel.
 • Rejs łodzią motorową do zaginionych w dżungli i stosunkowo niedawno odkrytych ruin Państwa Majów w Yaxchilan

Świadczenia nie obejmują:

 • Wydatków natury osobistej
 • Zwyczajowgo napiwku dla kierowcy i przewodnika
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego - 390 USD

Uwagi:

Zniżki dla dzieci poniżej 12 lat - 30%, powyżej 12 lat - 20%, w pokoju z rodzicami.
Przedłużenie pobytu wypoczynkowego w 5* na Riviera Maya, z własną plażą i pakietem all-inclusive, tylko 130 USD dziennie od osoby z transferem na lotnisko.

Od Firmy:

Udział w spektaklu Ogien Majów w zagubionej w dżungli restauracji.